Senolę žiauriai miške nužudžiusi rašytoja nuteista 12 metų

Vilniaus apygardos teisme pirmadienį paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje dėl itin žiauraus 86 metų senolės nužudymo. Šiuo kraupiu nusikaltimu buvo kaltinama 39-erių rašytoja prisistatanti Ignė Šakalienė.

Teismas nusprendė pripažinti I. Šakalienę kalta ir nuteisė ją 12 metų laisvės atėmimo bausme. Trims nukentėjusiesiems iš žudikės priteista bendra 50 tūkst. eurų neturtinė žala.

Teismo nutartyje pabrėžta, kad į paskirtos bausmės laiką įskaičiuojamas laikotarpis nuo praėjusių metų liepos, kai nuteistoji atsidūrė areštinėje. 

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad žudikė prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai dėl to gailėjosi. 

Iš minėtos 50 tūkst. eurų neturtinės žalos – 25 tūkst. eurų priteista nužudytosios dukrai, senolės sūnums priteista 15 ir 10 tūkst. eurų sumos.

I. Šakalienė buvo išteisinta dėl palaikų išniekinimo bei dokumentų klastojimo.

16 kartų dūrė peiliu

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad 39-erių vilnietė kaltinama tuo, jog paėmė gatvėje pavežėti 86-erių senolę, tada ją subadė peiliu, o slėpdama nusikaltimą bandė kūną sudeginti.

Visgi šiurpios žmogžudystės motyvu kaltinamoji nepasidalija ir šiandien. Teismo medicinos ekspertai pasakojo, kad kaltinamoji peiliu senolei dūrė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą – gali būti – jau po to, kai buvo mirusi.

Nusikaltimas įvykdytas prieš daugiau nei metus. Liepos 17-ąją – ji subadė pavežėti paimtą 86-erių senutę. Supratusi, kad pakeleivė negyva, moteris nusprendė senolės kūnu atsikratyti.

Kaltinamoji savo auką nuvežė į Verkių miško proskyną, tuomet nužudytosios kūną apkrovė šakomis ir padegė. Komentuoti šią šiurpią žmogžudystę I. Šakalienė griežtai atsisako. „Komentarų nebus. Mano komentarai nereikalingi nei tos ponios artimiesiems, nei mano šeimai, todėl jų tikrai nebus“, – anksčiau sakė I. Šakalienė.

REKLAMA

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiaurus 86-erių senolės likimas: vilnietė aukai durė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą

Posėdyje anksčiau liudijusi teismo medicinos ekspertė – viena pirmųjų po žmogžudystės apžiūrėjo senolės kūną. Ji teismo posėdyje sunkiai rinko žodžius. „Pats vaizdas, kaip atrodė kūnas, kaip sudarkytas, sužalotas… Kraupiai kraupi žmogžudystė. Per mano praktiką kraupiausias toks įvykis. Emociškai sunku buvo, aišku, atlikti tyrimą, kadangi vaizdai tokie sukrečiantys“, – pasakojo teismo medicinos ekspertė Jana Bytautaitė.

Anot ekspertės, ant senolės kūno buvo vien durtiniai ir pjautinai sužalojimai. Ji nustatė, kad I. Šakalienė išstumiamu peiliuku popieriui pjaustyti senutei į įvairias kūno vietas dūrė 16 kartų. O septyniolikta žaizda buvo kakle – su ne mažiau nei devyniais pjūviais. Senolei kaltinamoji sulaužė ir poliežuvinį kaulą.

„Daugiausia žaizdų buvo kairėje šlaunyje ir labiausiai, kas išsiskyrė, masyviausia žaizda tai buvo kakle. Kalbant apie kaklo žaizdą, tai buvo tam tikrų požymių, kad ji galėjo būti padaryta arba mirimo laikotarpiu arba po mirties“, – teigė J. Bytautaitė.

„Nužudytoji nusikaltimo padarymo dieną, iš ryto, sėdo į kaltinamosios automobilį. Pati, taip, pati. Čia nukentėjusiųjų nuomone, aš nežinau, kuo grindžiama. Tuo, kad mama anksčiau niekada nesėsdavo? Bet tai nereiškia, kad niekada nesės žmogus, esant kažkokiam tai reikalui“, – kalbėjo prokuroras Nikolajus Kozliakas.

Kaltinamosios advokatas po praeito posėdžio nedaugžodžiavo. „Taip, jaučiamas. Gailisi, pergyvena“, – sakė advokatas Gediminas Skaistys.

Tačiau motinos netekusi jos dukra tokiais pareiškimais suabejojo. „Tai jau per praeitą kartą buvo pasakyta. Nuoširdumas yra ne po 10 mėnesių“, – replikavo nužudytosios dukra Regina.

REKLAMA

Rašytoja prisistatanti, tiesa, vienintelę knygą prieš septyniolika metų išleidusi vilnietė I. Šakalienė po dviejų psichiatrinių ekspertizių pripažinta pakaltinama.

Anksčiau kaltinamoji yra sakiusi, kad po skyrybų sirgo depresija, o to, kaip senutę subadė, esą nė neatsimena. Už tai jai gresė laisvės atėmimo bausmė nuo 8 iki 20-ies metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.


Rašyti komentarą...
M
Marija
2020-11-23 13:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitaip negali paaiškinti, kaip proto užtemimą, piktos dvasios apsėdimą ar psichiškai iškreiptą norą kažką nužudyti jaučiant psichinį momentinį malonumą...
Atsakyti
0

T
Tai taip
2020-11-23 14:27:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mat kaip greitai išnarplioti bylą ir nuteisė. Tačiau Jurbarko gyvulys laisve džiaugiasi, o mergaitė jaučiasi blogai. Nėra teisybės
Atsakyti
0

B
Blaivininkas
2020-11-23 13:46:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei dievai, nei velniai: joks mirtingasis negali pasakyti, kas atsitiks žmogui, paragavusiam vyno. ( Hipokratas)
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų