Patekti pas gydytoją sudėtingiau nei laimėti loterijoje: atsako laukia jau tris mėnesius

Kiek laiko reikėtų laukti norint patekti pas tam tikrą sveikatos priežiūros specialistą, o kada jau vertėtų pasiduoti? Su naujienų portalo tv3.lt redakcija susisiekusi klaipėdietė sako, kad taip nerimauja jau tris mėnesius, o ir prisiskambinti poliklinikai, anot jos, niekaip nepavyksta. Gydymo įstaigos atstovai teigia problemą suprantantys ir bandantys ieškoti tinkamų sprendimų. 

Vaikas poliklinikoje  (Tomas Urbelionis/Fotobankas)

Su tv3.lt kalbėjusi Giedrė (vardas pakeistas – aut. past.) yra nusivylusi sveikatos priežiūros sistema. Ji pasakoja jau tris mėnesius bandanti užregistruoti savo sūnų pas vaikų kardiologą, tačiau nesėkmingai – internetiniuose registracijos puslapiuose laisvų vietų nėra, o bandant prisiskambinti į polikliniką niekas neatsiliepia.

„Gydytoja sakė, kad vaikui yra širdies ūžesiukas, po metų reikia apsilankyti. Vaikui jau virš metų, reikia nueiti ir nežinau kaip. (...) Niekas nešneka. Bandai skambinti – atmetinėja ragelį“, – portalui pasakoja Giedrė.

Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje specialistą rasti bandanti moteris tikina, kad pastaruoju metu įstaigos elgesys ima atrodyti netgi piktybiškas: „Nuvažiavau į Karoso gatvę (kur yra įsikūrusi poliklinika – aut. past.), nuėjau, mane įleido, viskas gerai. Registratūra už dviejų metrų, bet man ten sako – skambinkitės telefonu. Kai skambinu, neišeina prisiskambinti. Ar taip galima?“.

Tačiau ši poliklinika nėra vienintelė, į kurią sunku patekti. Kaip teigia Giedrė, su lygiai tokia pačia situacija ji susiduria ir kitose gydymo įstaigose kasmetiniams patikrinimams bandydama užregistruoti savo kitą vaiką.

REKLAMA

Panašios problemos kyla ir jos senyvo amžiaus močiutei, kuri jau kurį laiką taip pat bando patekti pas širdies ligų specialistą.

„Turiu dar vieną vaiką, kuris šiais metais pakliuvo pas vienintelį specialistą – dantistą. Jau tuoj gruodžio mėnuo, jam reikia visus specialistus pereiti – kardiologus, okulistus ir taip toliau, bet negaliu nei vieno talono paimti, nei vienam, nei kitam vaikui. (...)

Mano mama skambinėja, močiutei reikia apsilankyti pas kardiologę – niekur nėra vietų“, – nusivylimo neslepia moteris.

Poliklinika

Ligoninės atstovai teigia apie problemą žinantys

Susisiekus su Klaipėdos vaikų ligonine gavome atsakymą, kad pastaruoju metu iš tiesų kyla problemų su skambučiais ir konsultacinės poliklinikos pasiekiamumu.

Kaip to priežastį ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja gydymui Diana Vaitkevičiūtė pateikia didelį aptarnaujamų regionų skaičių ir staigiai išaugusį telefoninių skambučių kiekį.

„Per mėnesį poliklinikoje vidutiniškai apsilanko apie 10 tūkst. pacientų. Pasibaigus karantinui ir atnaujinus planines paslaugas, skambinančių skaičius labai padidėjo.

Be to, rytinėmis valandomis ar pirmą dieną po savaitgalio, šventinių dienų yra didesnis telefoninių skambučių kiekis, todėl prisiskambinti telefonu į poliklinikos registratūrą užtrunka“, – savo atsakyme rašė Klaipėdos vaikų ligoninės atstovė.

Pasak D. Vaitkevičiūtės, ligoninė šiuo metu kaip tik vykdo skambučių centro paslaugos pirkimą, leisiantį efektyviau atsakinėti į pacientų skambučius.

Ši paslauga, pasak Klaipėdos vaikų ligoninės atstovės, „leis fiksuoti visus įeinančius skambučius, informuoti apie laukimo laiką, galimybę valdyti skambinančiųjų eiles, kurios pacientams padės lengviau prisiskambinti“.

REKLAMA

Ligoninė

D. Vaitkevičiūtė taip pat teigia, jog informacija apie vaikų gydytojus specialistus ir jų prieinamumą yra nuolatos atnaujinama tiek ligoninės internetiniame puslapyje, tiek socialiniuose tinkluose.

„Informacija, kada bus registruojama pas gydytojus specialistus spalio-lapkričio mėnesiams buvo paskelbta VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninės internetinėje svetainėje bei „Facebook“ paskyroje“, – rašoma Klaipėdos vaikų ligoninės atsakyme.

Be to, informuojama, kad pacientė gydytojo vaikų kardiologo konsultacijai šioje gydymo įstaigoje gali registruotis ir E.sveikata portale išankstinės pacientų registracijos sistemoje (IPR IS).

Valstybinės ligonių kasos taip pat ieško problemos sprendimo būdų

Klaipėdietė Giedrė tikrai nėra vienintelė vis dar susidurianti su neprisiskambinimo į poliklinikas ir kitas gydymo įstaigas problema, o Klaipėdos vaikų ligoninė nėra vieninteliai svarstantys apie skambučių centro paslaugos įsigijimą.

Dar rugpjūčio mėnesį žmonės iš įvairių Lietuvos miestų masiškai skundėsi dėl sunkumų bandant prisiregistruoti dalyje šalies gydymo įstaigų. Tada Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų atstovai taip pat kalbėjo apie skambučių priėmimo optimizavimą įsigyjant tam skirtą skambučių centro paslaugą.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos

Gydytojų prieinamumo problemą tikisi išspręsti ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), rugsėjo pradžioje paskelbusios kitąmet įsigaliosiančius pakeitimus sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkai. 

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt rašė apie šias naujoves. Pagrindinė idėja – pacientai sveikatos priežiūros paslaugas galės gauti bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje sutartį su bet kuria teritorine ligonių kasa (TLK). 

Kaip tuomet buvo skelbiama VLK išplatintuose pranešimuose, tai turėtų itin pagerinti gaunamų sveikatos priežiūros paslaugų ir jas teikiančių gydytojų prieinamumą.

„Pavyzdžiui, privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui, gyvenančiam Vilniuje, išrašomas siuntimas dėl gydytojo specialisto konsultacijos. Pacientas sužino, kad artimiausioje poliklinikoje šios paslaugos turės laukti 25 dienas, tačiau Šiaulių gydymo įstaigoje, kur ketina vykti po savaitės, pas tą patį specialistą eilių nėra, tad joje užsiregistruoja.

Taigi, reikiamą paslaugą pacientas gaus greičiau, o tai reiškia, jei būtina, bus greičiau pradėtas gydymas", – teigė VLK direktorius Gintaras Kacevičius.


Rašyti komentarą...
K
Kepenys
2020-09-20 08:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daktaram dabar rojus,niekas netrukdo su sesutem žaisti slėpynių,algos irgi stabilios,tik gal pakistuku nuo pacientų mažiau,tokie laikai...žmones miršta net nesužinoje diagnozes
Atsakyti
-2

M
Moteris
2020-09-20 08:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai,tik dar nepaminėjot,kad dar priedus gydytojam moka už kavutės gėrimą ir neatsiliepimą į skambučius!!!
Atsakyti
-2

M
Močiutė
2020-09-20 08:26:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vasario mėnesį gavau pėdos traumą...mėnesį nevaikščiojau,teko pačiai gydytis...Į Universitetinę ligononę skambinau,kol pasibaigė siuntimo data...reikėjo ,matomai,operacijos,greičiausiai plyšę pėdos raiščiai...tikiuosi iki naujų metų pateksiu pas traumatologą! Būtų juokinga,jei nebūtų liūdna...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų