Šiauliuose aistros dėl ežero: entuziastai pasipiktinę dėl naujos tvarkos

Šiauliuose užvirė aistros dėl dešimto pagal dydį Lietuvoje Rėkyvos ežero. Jėgos aitvarų sporto entuziastai pasipiktinę surengė protestą, esą jie išstumiami iš šio ežero. Miesto savivaldybė atkerta, kad reikėjo sudalyvauti konkurse ir plėtoti savo veiklą. Konkursą laimėję naujieji operatoriai nežada išvaryti nei vienų vandens sporto entuziastų, tačiau sako, kad už tai teks mokėti ir laikytis grafiko.

„Jeigu 15 metų mes puoselėjom tą sportą, tą vietą išplaukimo ir padarėm tą vietą saldainiuku, ir dabar nori tuos žmones išvaryti. Mes kaituosim vis tiek, nežinau kur, bet vis tiek kaituosim ar iš kitų vietų. Nors vienintelė vieta yra Rėkyvoje tokia graži padaryta“, – sako jėgos aitvarų sporto entuziastas Artūras Dudėnas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiauliuose aistros dėl ežero: entuziastai pasipiktinę dėl naujos tvarkos

Savivaldybės atstovas sako, kad į ežero aplinkos tvarkymą investavo apie 300 tūkst. eurų. Taryboje buvo nuspręsta konkurso būdu ieškoti šios vietos operatoriaus ir išnuomoti ją. Tačiau nuomos kaina 250 eurų per mėnesį pasirodė per didelė aitvaruotojams. Nes, pasak jų, sudėjus visus mokesčius kaina išauga 10 kartų. Tad po kelių nepavykusių konkursų, ežero pakrantę išsinuomojo kita įmonė.

„Atėjo operatorius, savivaldybei moka per mėnesį 180 eurų, įsipareigoja prižiūrėti teritoriją, atlikti visus draudimo klausimus, žemės nuomos, šiukšlių klausimus. Kitaip tariant, tapti šio objekto šeimininku ir visą kita“, – pasakoja Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius.

REKLAMA

Naujieji šeimininkai pagal sutartį negali visiškai išstumti jėgos aitvarų iš Rėkyvos ežero, net taip numatyta sutarties sąlygose. Tačiau kiek laiko ir už kiek galės naudotis infrastruktūra, žada derėtis.

Ežeras nėra kaituotojų. Ši aikštelė, kai skelbiamas buvo konkursas, taip pat turėjo galimybę kaituotojai dalyvauti. Keista kodėl jie nedalyvavo, dabar kažkokias pretenzijas reiškia. Tas yra nesuprantama“, – teigia Rėkyvos bazės šeimininkas Ramutis Balčiūnas.

Aitvaruotojai nėra patenkinti, kad jie negalės sportuoti esant palankiam vėjui, taip pat jų žiniomis, naujasis operatorius planuoja nuomoti vandens motociklus ir kitas elektrines ar motorines vandens transporto priemones.

„Nesvarbu, kad jie laimėjo, mes ne prieš. Bet, jei sako, kad mes neleisim, aptversim, tik vieną dieną duosim renginį kaituot, tai žmonės sako, ką daryt? Be to išvis, kartingai, vandens skuteriai,  su jėgos aitvarais išvis nesusiję. Tai yra tepalai, benzinas, garas, triukšmas“, – kalbėjo A. Dudėnas.

Kol kas Savivaldybė neleidžia Rėkyvos ežere plaukioti motorinėms vandens transporto priemonėms, kurios taip gąsdina sportininkus. Tačiau naujieji operatoriai neatmeta galimybės, kad tokia pramoga atsiras.

„Tai dar su burlente plaukiojau, jo, plaukiojo su vandens motociklu, aš dideliu greičiu parlėkiau, ir, žinokit, tada pati turėjau krist į vandenį, o vandens motociklas plaukė ir nuplaukė nuo manęs, o galėjom ir susidurti“, – sako buriavimo entuziastė Dalia Dudienėnė.

REKLAMA

„Jokių motorinių leidimų kažkam tai plaukioti, turiu omeny, ar tai su benzininiais, ar su elektriniais vandens motociklais, kaip čia girdžiu kažkokius priekaištus, nėra išduota“, – pasakoja Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius.

„Niekas niekada nėra atmetama. Aš suprantu, daug šalių yra įteisinta, vanduo tai yra viena iš įdomiausių pramogų: ar tai vandens motociklai, ar tai kita pramoga, sakykim, gal čia nėra galima vandens motociklu, bet yra alternatyvų tam. Ir manyčiau, jei tai būtų su visais leidimais, ir niekas neprieštarautų, tai kodėl gi ne“, – teigia R. Balčiūnas.

Naujieji ežero pakrantės šeimininkai sako, kad norėtų apjungti kiek galima daugiau vandens veiklų, nes jėgos aitvarus įdomu stebėti, tačiau tai gana nišinė ir nemažai kainuojanti veikla, prieinama ne visiems.  Rėkyva – pasaulyje pripažintas keturių vėjų ežeras. Jis yra aukščiau miesto ir jūros lygio, tad jame vyrauja stipresni vėjai, todėl jis itin mėgstamas buriuotojų.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-09-12 15:46:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu gerai jei ir bulvara isnuomuotu surinktu siuksles ir galetu mokesti imt is praeiviu jau jiems visai galvos susisuko
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų