REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
77
(nuotr. Fotobankas/Paulius Peleckis)

Vilniaus pataisos namuose baigiama pertvarkyti iš uždaryto Lukiškių kalėjimo perkelto tardymo izoliatoriaus infrastruktūrą. Rekonstruotos patalpos nuteistiesiems užtikrins aukščiausius tokioms įstaigoms taikomus higienos, sanitarijos, buitinių sąlygų standartus.

77

Vilniaus pataisos namuose baigiama pertvarkyti iš uždaryto Lukiškių kalėjimo perkelto tardymo izoliatoriaus infrastruktūrą. Rekonstruotos patalpos nuteistiesiems užtikrins aukščiausius tokioms įstaigoms taikomus higienos, sanitarijos, buitinių sąlygų standartus.

REKLAMA

Modernizuojant pataisos įstaigas, palaipsniui atsisakoma didelių bendrabutinio tipo gyvenamųjų erdvių, kuriose bausmę atlieka po keliolika ar net dešimtis asmenų, gerinamos  pareigūnų darbo sąlygos. Šiemet bus įrengta apie tūkstantį naujų kamerų.

Pasižvalgyti po modernizuotus Vilniaus pataisos namus galite šioje nuotraukų galerijoje:

„Bausmių vykdymo sistemoje kaliniams siekiame sudaryti orias, socialinius ir buities poreikius atitinkančias sąlygas ir atsisakyti praeities paveldo. Žmogus yra skatinamas keisti savo elgesį, pasiruošti naujam gyvenimui laisvėje, ir šiame procese ne mažiau svarbi aplinka, kurioje jis praleidžia bausmės laiką, galimybė palaikyti ryšį su šeima, artimaisiais, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Nedidelėse kamerose asmenys yra geriau izoliuoti vieni nuo kitų bei galimos pašalinės įtakos. Pareigūnai ir psichologai gali veiksmingiau dirbti nuteistaisiais, įtraukti juos į resocializacijos programas“.  

REKLAMA
REKLAMA

Rekonstravus Vilniaus pataisos namų pastatą, bendrabučio tipo patalpos pertvarkytos į kamerinio tipo patalpas. Perplanuotas patalpų išdėstymas, pertvarkytos sienos (8 cm monolitinė gelžbetonio konstrukcija), kad kamerose vienam asmeniui būtų garantuota nuo minimalaus 3,6 kv. m iki 5 kv. m ploto.

REKLAMA

Visose patalpose įrengta moderni rekuperacinė vėdinimo sistema, apsauginė ir priešgaisrinė signalizacijos bei dūmų šalinimo sistemos. Kad kaliniai galėtų skaityti ir dirbti esant natūraliam apšvietimui, kamerose įrengtas dienos ir naktinis apšvietimas, kamerų langai pritaikyti vėdinimui.

Siekiant operatyviai reaguoti į nuteistųjų bei suimtųjų asmenų iškvietimus, ar įvykus nelaimingam atvejui, visose kamerose įrengtos iškvietimo, pasikalbėjimo sistemos, kurios suteikia galimybes nedelsiant susisiekti su personalu.

Atnaujintas inventorius trumpalaikių ir ilgalaikių pasimatymų kambariuose, įrengta virtuvėlė.

Užtikrinant geresnes ir saugesnes pareigūnų darbo sąlygas, sumontuota pagalbos iškvietimo sistema su greito reagavimo pagalbos mygtukais pareigūnų saugumui užtikrinti. Darbo vietos aprūpintos visomis būtinomis techninėmis buitinėmis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Metų pabaigoje užbaigus visus darbus, Vilniaus pataisos namų tardymo izoliatoriuje bus įrengtos 54 kameros 177 asmenims. Šių metų pradžioje Vilniaus pataisos namuose jau pradėjo veikti naujas Priėmimo ir paskirstymo skyrius.

Vilniaus pataisos namų teritorijoje nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje planuojama pastatyti naują korpusą, kuriame bus įrengtos 2-3 vietų kameros 200 asmenų. Čia bus įkurtas nuteistųjų užimtumo centras ir pareigūnų praktinio mokymo centras. Korpuso statybai bus panaudotos lėšos iš Norvegijos suteiktos finansinės paramos.

Šiemet valstybės investicijų projektams pataisos įstaigų sistemoje skirta 2,8 mln. eurų ir dar 2 mln. eurų remonto išlaidoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Istorijos pėdsakais

Kolonija buvo įsteigta ir pradėjo veikti nuo 1944 m. rugsėjo 10 dienos. Įslaptintuose raštvedybos dokumentuose įstaiga buvo vadinama Pataisos darbų kolonija.

Kolonija buvo pavaldi Lietuvos SSR Vidaus reikalų ministerijos Įkalinimo vietų valdybai. Įstaiga įkurta buvusio Vizitiečių vienuolyno patalpose ir teritorijoje.

1990 m. spalio 27 d. Pataisos darbų kolonijai buvo suteiktas pavadinimas „Pataisos reikalų departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reiklų ministerijos Vilniaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonija“.

2000 m. rugpjūčio 24 d. įstaiga pervadinta į Vilniaus 1-oji griežtojo režimo pataisos darbų koloniją.

REKLAMA

2001 m. spalio 1 d. sujungus Kalėjimų departamentui pavaldžias Vilniaus 1-ąją griežtojo režimo pataisos darbų koloniją ir Vilniaus 2-ąją griežtojo režimo pataisos darbų koloniją, Vilniaus 1-osios griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos patalpos ir pastatai buvo renovuojami į naujus pataisos namus, atitinkančius dabartinius reikalavimus ir nustatytas higienos normas.

O pataisos namai, dalyvaujant Kalėjimų departamentui, pasirašė panaudos sutartį su Vilniaus Arkivyskupija, kuri leido toliau naudotis pastatais, kur kadaise buvo Jėzaus širdies bažnyčia ir Vizitiečių vienuolyno ansamblis.

Atlikus numatytus darbus, 2006 m. gruodžio 18 dieną nuteistieji, laisvės atėmimo bausmę atliekantys Vilniaus 2-uosiuose pataisos namuose, buvo perkelti į naujai renovuotas patalpas.

2010 m. liepos 21 d. prie Vilniaus 2-ųjų pataisos namų buvo prijungti Vilniaus 1-ieji pataisos namai. Nuo šiol šios dvi įstaigos susiliejo į vieną ir buvo pavadintos „Vilniaus pataisos namais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų