Vargas ne tik dėl mokyklos, bet ir būrelių: kol kas pedagogai nepasiduoda

Naujų mokslo metų pradžia – iššūkis ne tik mokykloms, bet ir neformaliojo švietimo įstaigoms. Vaikai kviečiami į baseiną, krepšinio, dailės ar muzikos užsiėmimus. Tačiau dėl koronaviruso niekas nežino, kiek ilgai moksleiviai galės pasidžiaugti naujomis veiklomis ir ar spės kažko išmokti. Vis dėlto, moksleiviams popamokinę veiklą organizuojantys pedagogai sako taip lengvai nepasiduos ir vaikus, kiek tai bus įmanoma, stengsis lavinti gyvai, ne virtualiai.

Po pamokų mokinukai nedrąsiai žengia į savo užklasinės veiklos užsiėmimus. Kas nuo naujųjų mokslo metų pasiryžo išmokti plaukti, kas piešti ar groti kokiu instrumentu. Tiesa, kol kas mokiniams sunku susigaudyti, mat dėl saugumo, pavyzdžiui, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras suskirstytas veiklos zonomis. Mažiesiems sistema atrodo klaidžiai. O ir laukti savo užsiėmimų po pamokų vaikai neturi kur, mat ateiti į būrelius turi tik tam nustatytu laiku.

„Visas centras yra suskirstytas į keturias zonas ir galima patekti tiktai į tą zoną tik prieš 15 min. vykstant užsiėmimui ir išėjimai yra visi absoliučiai atskiri“, – sako centro direktorius Valdas Jankauskas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vargas ne tik dėl mokyklos, bet ir būrelių: pedagogai pasiduoti nesiruošia

Kol dar tik rugsėjo pirmos dienos, mokinukams susigaudyti ir neužklysti į svetimą zoną padeda veiklų pedagogai. Plaukimo treneris prisipažįsta – iššūkių patiriantis. Virtualiai plaukti vaiko esą tikrai neišmokysi.

„Baseino virtualiai nepadarysi, bet dirbom, bendravom su vaikais, pratimėlius darėm, taip. Kad visiškai taip jau nepasidavėm, ir dabar nesiruošiam pasiduoti“, – pasakoja treneris Egidijus Tindžiulis.

REKLAMA

Popamokinei veiklai teko prisiderinti ir prie naujų mokyklų grafikų. Atsirado ir rytiniai užsiėmimai.

„Pakeitus mokykloms mokymosi grafikus, matom, kad jau atsiranda rytiniai laikai ir irgi bandom gan greitai reaguoti, kad galima būtų vaikams, kurie mokyklą lanko po pietų, kad iš ryto galima būtų organizuoti. Keičiasi kai kurių užsiėmimų trukmė, 5 min trumpėja, nes reikia dezinfekuoti“, – teigia V. Jankauskas.

Na, o štai šioje Nacionalinėje Mykolo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje – didelę pamokų dalį užima specialybių užsiėmimai, o kur dar meninės veiklos po pamokų, choro repeticijos. Direktorius pasakoja, kad moksleivius tenka mokyti naujos tvarkos, higienos įpročių. Vaikai koridoriuose būna su kaukėmis, na o kai tenka groti ar dainuoti – be jų.

„Klasėse ten jau visur yra dezinfekcinis skystis rankoms ir taip pat klaviatūroms valyti ir visiems instrumentams, kad po kiekvienos pamokos mokytojas kartu su vaiku pratina vaiką nusivalyti“, – kalbėjo direktorius Romualdas Kondrotas.

Menų mokyklos direktorius sako, kad pablogėjus koronaviruso situacijai šalyje, neketintų duris užverti visiems užsiėmimams, kuriems reikia fizinio kontakto. Esą, vaikui apleidus repeticijas su instrumentu, ar šokių pamokas – jokio gero rezultato ir pažangos tikėtis nebūtų verta.

„Pirmokėliui apskritai neįmanoma fortepijonu groti nuotoliniu būdu. Tai aišku, kad mums tai yra problemiška. Jei situacija blogėtų, mes esame pasiruošę scenarijui. Tada bendras lavinimas pereitų prie nuotolinio, o specialybės, kadangi tai individualizuotas mokymas, tai vis tiek ateitų į mokyklą, nes kito kelio nelabai matome“, – sako R. Kondrotas.

Na, o užklasinio ugdymo būrelių vadovai tikina pildantys sąrašus ir laukiantys naujų vaikų šiems mokslo metams, esą nors ir su didesniais apribojimais, ugdyti meninius, ar sporto įgūdžius, vaikai galimybę turės.


Rašyti komentarą...
R
Rimantas
2020-09-11 16:04:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau senai reik vit Veriga lauk nėrajokio viruso tik valdčios plövimas pinigų nes artėja rinkimai
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-09-11 16:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
NETEISĖTĄ EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ VADOVĄ UŽ GROTŲ, KARTU SU SKVERNU!! DIEVAI MAT ATSIRADO!!!! NETEISĖTĄ VALDŽIĄ LAUK IŠ SEIMO!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų