Nausėda pasikalbėjo su Cichanouskaja: aptarė pasiūlytą planą Baltarusijai

Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu bendravo su į Lietuvą atvykusia Baltarusijos opozicijos kandidate prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja ir aptarė šalies vadovo pasiūlytą pagalbos Baltarusijai planą, BNS informavo prezidento patarėjas.

Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)

Anot Antano Bubnelio, S. Cichanouskaja padėkojo prezidentui už lyderystę ieškant kelių spręsti krizę Baltarusijoje ir patvirtino matanti savo misiją siekiant taikaus dialogo.

„Ji yra pasiryžusi imtis atsakomybės padėti įgyvendinti šį planą. Prezidentas palankiai vertino S. Cichanouskajos iniciatyvą burti koordinacinę tarybą. Prezidento vertinimu, tai galėtų būti tolesnis kelias į situacijos deeskalavimą“, – BNS sakė šalies vadovo patarėjas.

S. Cichanouskaja penktadienį pranešė burianti koordinacinę tarybą, kuri užtikrintų „valdžios perleidimą Baltarusijoje“.

Anot jos, šią tarybą galėtų sudaryti pilietinės visuomenės atstovai bei kiti iškilūs baltarusiai.

S. Cichanouskaja taip pat pakvietė tarptautinę bendruomenę ir Europos Sąjungos šalis padėti jai užmegzti dialogą su dabartine Baltarusijos valdžia.

G. Nausėda trečiadienį pristatė trijų punktų planą, siūlantį, jog Baltarusija turi nutraukti prievartos naudojimą prieš savo piliečius, paleisti visus suimtuosius, o prezidentas Aliaksandras Lukašenka turėtų sutikti sukurti „nacionalinę tarybą“, kuri suburtų valdžios ir pilietinės visuomenės atstovus.

Baltarusijos valdžiai pirmadienį paskelbus, kad A. Lukašenka rinkimuose surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje kilo krauju ir suėmimais pasibaigusios protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą.

REKLAMA

Prezidentas G. Nausėda penktadienį žurnalistams sakė, kad pasiūlytas planas dėl krizės Baltarusijoje sureguliavimo padėjo pristabdyti smurtą prieš protestuotojus, o jo siūlymus šiuo metu vertina Baltarusijos valdžia.

Opozicijos kandidatė rinkimuose S. Cichanouskaja iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko antradienį. 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-08-14 19:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galutini plana Baltarusijai tvirtins Putinas o ne salis kuri sudaro 20% Baltarusijos.
Putinas baudzia Batka kuris sugalvojo priestarauti Putinui.
Atsakyti
-1

A
Abelis
2020-08-14 21:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu Nausėda planų darytojes abelis tu planus daryk savo šaly o nelysk ten kur šuo bybio nekiša pas tave valstybė daug negerovių bet ne Baltarusija traukė nelabasis debilas ,,
Atsakyti
-1

P
Patrijotas.
2020-08-16 11:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gydik Savo tauta o new svetimšalius !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų