Būdami su kauke nuodijamės anglies dvideginiu? Specialistas paaiškino, kiek čia tiesos

Socialiniuose tinkluose pasirodžius informacijai, kad būdami su kaukėmis žmonės neva nuodija save kvėpuodami anglies dvideginiu, specialistai siūlo neužkibti už tokių „argumentų“, kodėl kaukės dėvėti nereikėtų. Portalo tv3.lt kalbinto mokslininko teigimu, nors tokios kalbos nėra iš piršto laužtos, šia tema šiandien spekuliuoti nevertėtų.

Medicininė kaukė (nuotr. stop kadras)

Kauno technologijų universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto docento profesoriaus Dainiaus Martuzevičiaus tvirtino, kad kalbant apie apsaugines kvėpavimo takus uždengiančias priemones tokie svarstymai išties laužti nėra iš piršto.

Visgi jis pabrėžė, kad čia didesnė problema yra, kai kalbama apie respiratorius, tad neatsitiktinai jų standartizavimo procese yra atliekamas anglies dioksido testas.

Dainius Martuzevičius

„Svarbu pabrėžti, kad respiratorius turi labai gerai priglusti prie veido ir panaikinti bet kokį oro judėjimą ne per filtrą – negali būti likę jokių tarpelių, pro kuriuos prasiskverbtų oras ir tokiu būdu būtų sumažintas apsaugos efektyvumas. 

Kai mes iškvepiam, išpučiam orą pakankamai dideliu greičiu, kad jis eitų toli nuo mūsų ir įkvėptume gryną orą. Taip, ant veido uždedamas respiratorius apriboja iškvėpimą ir, taip, yra galimybė anglies dvideginio įkvėpti daugiau“, – aiškino D. Martuzevičius.

Medicininė kaukė oro patekimo nestabdo

Visgi jis pabrėžė, kad medicininė kaukė ji yra pusiau kiaura:

„Gero prigludimo ten nematyti, nes žmonės retai prispaudžia ir vielutę prie nosies. Taigi šiuo atveju anglies dvideginis gerai pasišalina, tad tai neturėtų būti problema. 

REKLAMA

Galbūt tai aktualesnis klausimas ilgą laiką uždarose dirbantiems asmenims – pardavėjams, bet ir jie daro pertraukas, pasitaiso tą kaukę. Galų gale užėjus žmogui pusvalandžiui ar valandai į prekybos centrą bijoti, kad bus kažkoks anglies dvideginio padidėjimas, neverta, nes tai net nėra labai stiprus teršalas.

Blogiausia, kas gali atsitikti, tai kuriam laikui sumažėti dėmesingumas. Bet nemanau, kad šiame kontekste reikėtų spekuliuoti šia tema", – kalbėjo KTU profesorius.


Rašyti komentarą...
S
Ss
2020-08-14 18:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susikisk savo kaukes ten kur nesueina.
Atsakyti
-8

b
bukiems pridurkams
2020-08-14 18:53:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas permatomas kaukes tegul gamintojai užsideda ant rūros,bus gerai nepridirbs triusikų,tai visa jų nauda
Atsakyti
-13

i
iš kur tie berazumiai veisiasi
2020-08-14 18:56:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
tą kaukę permatomą užsidėkit ant rūros tai triusikų nepripaškudinsi
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų