Žmonės paplūdimiuose rėžia apie kaukes viską, ką galvoja – žodžių į vatą nevynioja

Per karščius Palangoje žmonių antplūdis – tūkstančiai poilsiautojų nesilaikydami atstumų mėgaujasi saule ir nesusimąsto apie koronaviruso grėsmę. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai perspėja, kad pats laikas galvoti apie kaukių dėvėjimą net ir deginantis. Tačiau atsipalaidavę ir gerais orais besimėgaujantys tautiečiai moja ranka į tokias rekomendacijas ir siūlo patiems specialistams pasideginti užsidėjus kaukę.

Tūkstančiai poilsiautojų pajūryje mėgaujasi karšta saule ir gaivia Baltijos jūra. Ant smėlio sugulę tautiečiai net nenori pagalvoti apie medicininės kaukės dėvėjimą, mat tai, pasak poilsiautojų, ir nepatogu, ir nemalonu. Klaipėdos paplūdimiuose gulintys žmonės žodžių į vatą nevynioja:

„Nu vis tiek, karštis, viskas. O dar ta kaukė. Tai ir kvėpuot kaip žmonėm. Nelabai kaip."

„Dabar atsiuntė dukterėčia tokį juoką – 5 metų mergaitė 2025 m. klausia mamos, kas mano tėtis? Ta atsako, nežinau, su kauke buvo."

Poilsiautojai Palangoje dar kategoriškesni. Žmonės siūlo iniciatyvos autoriams patiems atvažiuoti į pliažus bei čia pasideginti dėvint kaukes:

„Kurie įvedinėja tas kaukes, Seimo nariai, tegul atvažiuoja čia paatostogauti su tom pačiom kaukėm ir norėčiau pamatyti jų reakciją, ką reiškia dėvėti kaukes per atostogas pajūryje."

„Neįsivaizduoju aš, kaip maudytis su kauke."

„Kaip būdavo įdegis su nuo saulės akiniais, taip dabar su kauke."

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žmonės paplūdimiuose rėžia apie kaukes viską, ką galvoja – žodžių į vatą nevynioja

Nuotraukų, kaip atrodo veidas po saulės vonių, internete gausu. Tačiau realybėje ne viskas taip juokinga.

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė tikina, kad kaukes žmonės turėtų dėvėti net ir poilsiaudami pajūryje, mat čia suvažiuoja tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos, maža to, neaišku, kiek jų serga besimptome koronaviruso forma.

„Jeigu aš turiu kažkokių problemų ir būnu ten pajūryje su svetimais žmonėmis, tai vėlgi tai yra rizikos veiksnys, kodėl tos kaukės neužsidėti. Nes kitos šalys tikrai – belgai, prancūzai netgi registruoja asmenis, kurie norės apsilankyti paplūdimiuose ir kaukė yra privaloma, tiktai maudantis kaukę galima nusiimti", – sakė D. Razmuvienė.

Nepaisant įspėjimų, koronavirusu sergančių žmonių skaičius didėja nuo liepos mėnesio. Štai palyginus dvi dienas – rugpjūčio 10 su 9 diena, stacionarizuotų žmonių skaičius išaugo dvigubai.

Rugpjūčio 9 dieną tokių asmenų buvo 20, o štai vakar jau 41. Su deguonies kauke gulinčių asmenų skaičius vakar jau pasiekė 15, nors prieš tai tokių žmonių buvo tris kartus mažiau.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-08-11 18:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isvare pirkti i latvija, lenkija tai dabar ir ilsetis isvarys ten pat, kur vyrauja blaivus ir adekvatus valdzios mastymas
Atsakyti
-8

t
taigi
2020-08-11 18:13:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
jaučiu kad tuojau į pajūrį nebeleis,žmonės važiuos ilsėtis į Latviją,ten tokių nesąmonių nėra,o viruso jaučiu labai greit suras pajūryje ir uždarys,kad savaitgalį žmonės negalėtų važiuot,galvojat jie neskaito komentarų kad žmonės rašo jog viruso pajūryje nėra,labai greit padarys kad būtų,tik jau sezonas baigiasi,šeštadienis jau galima sakyt paskutinis
Atsakyti
-8

M
M
2020-08-11 18:46:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mes labai puikiai leidžiame laiką prie ežerų.Nesuprantu, kodėl visi būtinai grūdasi į Palangą.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų