Linkevičius sunerimo dėl Tichanovskajos saugumo, negali susisiekti telefonu papildyta 22.39 val.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienio vakarą pranešė negalintis susisiekti su Baltarusijos opozicijos kandidate prezidento rinkimuose Svetlana Tichanovskaja ir nerimaujantis dėl jos saugumo.

„Kelias valandas mėginau su ja susisiekti, bet nežinoma jos buvimo vieta po to, kai ji apsilankė rinkimų komisijoje, norėdama įteikti protestą dėl balsų skaičiavimo. Advokatas iš ten išėjo, bet neaišku, kur ji yra, apie tai nežino ir štabas“, – BNS sakė L. Linkevičius.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

„Tai kelia susirūpinimą dėl jos saugumo ir dėl situacijos“, – pridūrė ministras.

S. Tichanovskaja pirmadienį atsisakė pripažinti Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose. Ji paskelbė laikanti save rinkimų nugalėtoja ir paragino jį perduoti valdžią.

Anglų kalbos mokytojos kvalifikaciją turinti 37 metų S. Tichanovskaja prezidento rinkimuose nusprendė bolatiruotis, kai buvo areštuotas jos vyras populiarus tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis. Pergalės atveju ji žadėjo surengti naujus laisvus rinkimus.

Pastarąją savaitę taip pat buvo areštuota nemažai jos štabo narių.

Baltarusijos policija pirmadienį panaudojo gumines kulkas ir ašarines dujas, siekdama išvaikyti protestuotojus, antrą vakarą iš eilės susirinkusius protestuoti dėl kontroversiškų prezidento rinkimų.

Teisėsaugos pareigūnai pradėjo suiminėti protestuotojus, praneša baltarusių naujienų portalas „tut.by“.

„Prie viešbučio „Jubilejnaja“ susirinko apie 100 žmonių. OMONas sulaiko žmones“, – informavo portalas. Jo žiniomis, „sulaikyti 10 – 15 žmonių, tarp jų yra nepilnamečių“.

REKLAMA

Vėliau riaušių policija OMON stūmė žmones nuo Sporto rūmų.

 Kaip pranešama, buvo panaudota kurtinamoji granata.

Sužalota žurnalistė

„Žurnalistai praneša, kad buvo girdėti pokštelėjimai, pasirodė dūmų. Galiausiai prospektas buvo uždarytas, šalia „Vostočnyj“ stoties yra kelios dešimtys specialiųjų pajėgų pareigūnų, kurie neleidžia žmonėms praeiti. Atvažiavo keli furgonai sulaikytiesiems vežti, iš kurių iššoko pareigūnai ir išsklaidė minią, keli žmonės buvo sulaikyti ir išvežti“, – praneša portalas.

Pareigūnai su pilna riaušių malšinimo ekipuote leido ašarines dujas ir guminėmis kulkomis šaudė į taikius protestuotojus Minsko centre. Be kita ko, buvo sužalota žurnalistė, naujienų agentūrai AFP pranešė vienas liudininkas. 

Baltarusių naujienų portalas „onliner.by“ nurodė, kad nukentėjo leidinio „Naša niva“ žurnalistė Natalija Lubnevskaja, ji vežama į ligoninę.

„Kalvarijų gatvėje girdimi sprogimai ir matomi dūmai. Viaduku juda ginkluoti teisėsaugininkai. „Naša niva“ žurnalistei Natalijai Lubnevskajai sužeista koja. Laikraščio vyriausiasis redaktorius Jegoras Martinovičius pranešė, kad ji dabar vežama į ligoninę. Neaišku, kuo ji buvo sužeista“, – rašo „onliner.by“.

Pirmadienio vakarą protestai vyksta įvairiuose sostinės rajonuose. Minske tūkstančiai protestuotojų renkasi ne centralizuotai, kaip vakar, bet yra išsiskirstę po miestą mažomis grupėmis, jie skanduoja „Laisvė!“, „Gėda!“ ir „Tegyvuoja Baltarusija!“.

Be to, Minsko gatvėse aidi šimtų automobilių garso signalai, žmonės mojuoja vėliavomis.

Žmogaus teisių centras „Viasna“ praneša, kad protestuotojai renkasi ir kituose Baltarusijos miestuose, įskaitant Brestą, Mogiliavą ir Vitebską. Ten taip pat sulaikyta žmonių.

REKLAMA

Ministras: teisėsauga neleis destabilizuoti padėties

Tuo metu vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas pareiškė, kad teisėsaugos organai neleis destabilizuoti padėties.

„Pareiškiame, kad neleisime destabilizuoti padėties šalyje. Jėgų ir išteklių tam yra pakankamai. Perspėjame, kad bet kokie įstatymų pažeidimai bus užkardyti, o kaltininkai – patraukti įstatymų numatyton atsakomybėn“, – pareiškė ministras, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Nesankcionuotų protestų organizatoriai naudojasi žmonėmis kaip žaliava, kviesdami juos į neteisėtus renginius, tvirtino jis.

„Destabilizuoti situaciją ir suskaldyti visuomenę bandė tie, kuriems nerūpi Baltarusijos interesai ir žmonės“, – pridūrė J. Karajevas.

Centrinės rinkimų komisijos skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai rodo, kad su 80,08 proc. balsų dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją, o opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja esą surinko 10,09 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Sekmadienio vakarą į Minsko ir kitų Baltarusijos miestų gatves protestuoti išėjo opozicijos šalininkai, kilo protestuotojų susirėmimų su milicija; jie tęsėsi iki pirmadienio paryčių.

21 baudžiamoji byla

Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad per susirėmimus Minske ir kituose miestuose nukentėjo dešimtys protestuotojų.

Tuo metu Vidaus reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad per neramumus šalies miestuose buvo sužeisti 39 teisėsaugos pareigūnai ir daugiau kaip 50 civilių, buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, iš jų apie tūkstantis – Minske.

REKLAMA

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį pranešė pradėjęs 21 baudžiamąją bylą dėl „masinių neramumų“ ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.

„Šiuo metu dėl įtarimų padarius šiuos nusikaltimus sulaikyta daugiau nei 80 žmonių. Dauguma jų yra 20–25 metų jaunuoliai. Kai kurie įtariamieji arešto metu buvo apsvaigę nuo narkotikų ar alkoholio“, – teigiama Komiteto pranešime.


Rašyti komentarą...
N
Na
2020-08-11 04:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko lendat i kitos šalies vidaus reikalus jie susitvarkys . O gal vadovaujat ponai šitiems neramumams ?
Atsakyti
0

L
Lordas
2020-08-13 08:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltarusijoje tokie dalykai dedasi šiuo metu,na netelpa galvoje kaip po karo antrojo pasaulinio,o dabar tai 2020 metai.siaubas aš apie Batka buvau žymiai geresnės nuomonės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų