Kojala apie prezidento rinkimus Baltarusijoje: Lukašenka, ko gero, tų rinkimų nebūtų laimėjęs

Kaimyninėje Baltarusijoje Aleksandro Lukašenkos režimas aršiai dorojosi su gatves užplūdusiais protestuotojais.

Valdžiai skelbiant triuškinamą pergalę rinkimuose – žmonės gatvėse stojo į kovą su OMON‘ininkais. Bet Lukašenkos pajėgos guminėmis kulkomis, dujų granatomis ir net taranuodami minią per kelias valandas ją išvaikė.

Plačiau apie Baltarusijos prezidento rinkimus ir situaciją pas mūsų kaimynus kalbamės su politologu Linu Kojala. 

Kaip vertinti, kas iš tiesų vyksta Baltarusijoje? 

Oficialūs rezultatai tikrai nestebina. To ir buvo galima tikėtis, tą rodė ir vienintelė iš esmės  valstybinė apklausa, kuri sakė, kad Lukašenka nepraradęs populiarumo.

Bet turbūt niekas neabejojo, kad tokie skaičiai yra visiškai nerealūs, kad rezultatai yra falsifikuojami, ir kad Lukašenka, ko gero, tų rinkimų nebūtų laimėjęs arba bent jau tikrai ne tokiu dideliu skirtumu. Bet tikrųjų mes taip niekada ir nesužinosime.

Kai kuriose apylinkėse ar apygardose rodoma, kad netgi daugiau negu 100 proc. už jį balsavo. Tai, vadinasi, kokias mes galime daryti prielaidas? Galbūt yra kažkokių stebėtojų duomenų?

Labai mažai yra tarptautinių stebėtojų. Iš esmės jie nebuvo įsileisti į šalį, tai dar vienas įrodymas, kad rinkimai nevyko skaidriai.

Turime keletą duomenų iš užsienio, tai yra, kai baltarusiai balsavo Vilniuje ir kituose miestuose, ten irgi Tichanovskaja triuškinančiais rezultatais nugalėjo Lukašenką. Panašūs duomenys yra ir iš kelių apylinkių pačiame Minske, kur nutekėjo protokolai, jie yra internete. Ten irgi matyti, kad Tichanovskaja surinko daugiau (balsų – red. past.) negu Lukašenka. 

Bet tokio bendro rezultato visos valstybės mastu mes, ko gero, nepamatysime, tiktai bus konstatuota, kad rinkimai nebuvo skaidrūs, nebuvo demokratiški ir neatitinka vakarietiškų standartų.

Visą pokalbį su politologu L. Kojala kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje.

 

 


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-08-11 07:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikeli, tu vaikeli. Pilitologas ekspertas atsirado. Lietuvoje kitaip buvo ? Kai koncervai vagys šlapiom kelnėm po seimą lakstė ir žmones išvaikė kulkom guminėm pavaišinę, tu gal ir nežinai. Taip kad ta (demokratija), visur vienoda. Žmones smaugia išnaudoja, o žmonėms pradėjus protestuot yra vaišinami bananais su dujom. Proto bokšte paaiškink, kaip ramiai iškrapštyti šventus sarašinius iš seimo. Sau žulikai prisiėmę įstatymą ir jie teisūs. Įstatymą pakeisti tik seimas gali, o ten vagys ir žulikai jau ir vaikus su anūkais susitempę. Paaiškink žmonėm, kaip čia namie susitvarkyti su žulikais ?
Atsakyti
-7

j
jj
2020-08-11 17:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi, nia jų ir nelaimėjo. Atsimenat, kaip mums taigėte, kad Trampas rinkimų nelaimės.....
Gerb. žmonės, tik neklausykit Kojalos - tai nekompetingas žmogus!
Atsakyti
-2

D
Dar vienas
2020-08-11 13:59:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
aiskeriagis atsirado.Ka reiskia"ko gero.."?Faktais pagrysk o ne spelionem.Visi LT "profesoriai,mokslininkai,daktarai,valdzia,ekonomistai"tik spelioti ir temoka.Faktai ir tik faktai...ir ne is"oro"paiimti.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų