Alkana vilnietė pasipiktino kavine: salotų nepardavė, nes buvau be kaukės

Vyriausybė grąžino prievolę viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines veido kaukes, bet išimtys taikomos viešojo maitinimo įstaigose – valgant ar geriant kaukės dėvėti neprivaloma. Į tv3.lt portalą kreipėsi vilnietė, kurią papiktino apsilankymas kavinėje – pavalgyti užėjusi moteris išgirdo, kad nebus aptarnauta, kol neužsidės kaukės.

Kava

Moteris į kavinę užėjo nusipirkti kavos ir salotų. Tačiau sulaukė baristų atsako, kad nebus aptarnaujama, kol neužsidės kaukės.  

„Nesuprantu, kodėl turiu dėvėti kaukę, kai už kelių metrų žmonės geria kavą ir valgo be medicininių kaukių. Kokia prasmė?“ – piktinosi vilnietė.

Laikosi rekomendacijų

Kavinės darbuotoja moteriai pasakojo, kad ne vienas klientas piktinasi ir nesupranta tokio sprendimo. Tačiau pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimą kavinės, parduodančios kavą išsinešimui, yra ne maitinimo įstaigos, o pardavimo vietos. Dėl šios priežasties taikomi kitokie ribojimai negu šalia esančiose kavinėse ar restoranuose.

SAM sprendimuose nurodoma, kad viešojo maitinimo įstaigose aptarnaujantis personalas privalo dėvėti kaukes ir „<...> užtikrinti, kad uždarose prekybos, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojai ir paslaugų teikėjai ir vyresni nei 6 m. amžiaus lankytojai, pirkėjai, paslaugų gavėjai, vartotojai dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones <...>“.

REKLAMA

Kavinės „Caffeine“ atstovė Lina Kaminskaitė teigia, kad kavinėje dirbama pagal Vyriausybės reikalavimus bei saugumo rekomendacijas.

„Kai klientai perka, bet nevalgo, taikomos tos pačios taisyklės kaip ir visoms uždaroms prekybos vietoms. Tačiau, kai jie sėdi prie staliuko ir valgo maistą, mes dirbame pagal viešojo maitinimo operacijų vadovą ir klientai dėvėti kaukių neprivalo“, – situaciją komentuoja L. Kaminskaitė.

O kavinės „Vero Cafe“ atstovė Laima Vėželienė teigia, kad, „daug sprendimų yra ne visai logiški su galimom interpretacijom“. Pasak atstovės, kavinėje „Vero Cafe“ klientai kaukių gali nenešioti.

„Tiesiog vykdome veiklą pagal rašytinius SAM išaiškinimus. Juose yra labai aiškiai teigiama, kad maitinimo įstaigose kaukės privalomos tik darbuotojams. Klientai turi teisę jų nedėvėti. Pagal šį punktą „Vero Cafe“ kavinėse klientai be kaukių yra aptarnaujami. Nesame kompetetingi vertinti, ar sprendimai yra teisingi, ar neteisingi. Norisi tikėti, kad kiekvienas sprendimas įskaitant ir kaukių nešiojimą turi svarius ir pagrįstus argumentus nors mūsų kavinių veiklai tai atsiliepia neigiamai. Ypatingai veiklos vietose, kurios yra prekybos centruose“, – atsakyme tv3.lt portalui rašo L. Vėželienė.

Reikalavimai kenkia verslui

Kavinės „Caif Cafe“ atstovė Akvilė Lekavičiūtė atvirauja, kad reikalavimas užtikrinti apsaugos priemonių dėvėjimą verslui nėra palankus.

„Klientams kavinėse „Caif Cafe“ kaukės yra privalomos, išskyrus tuo metu, kai svečias geria ar valgo. Viliamės, jog ši situacija yra laikina, nekelia klientams nepatogumų ir pagerėjus epidemiologinei situacijai vėl grįšime prie visiems įprastų sąlygų“, – sako A. Lekavičiūtė.

REKLAMA

„Caif Cafe“ atstovės teigimu, kavinės stengiasi laikytis visų privalomų bei rekomenduojamų prevencinių priemonių, kad sumažintų galimą viruso plitimą:

„Kasdien vertiname savo darbuotojų sveikatą matuodami jų kūno temperatūrą, pasireiškus bent vienam kvėpavimo takų ligų simptomui kaip sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas darbuotojas nedelsiant šalinamas nuo darbo.

Taip pat valome ir dezinfekuojame dažnai liečiamus paviršius, reguliariai vėdiname patalpas, sudarome galimybę svečių rankų dezinfekcijai, valdome lankytojų srautus, darbuotojai laikosi saugaus atstumo ir dėvi apsaugines nosį ir burną dengiančias priemones."

 

Kavinė – ne restoranas

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia palaikanti privalomą kaukių dėvėjimą kavinėse. Pasak jos, restoranuose įmanoma išlaikyti saugų atstumą, o kavinėse tai padaryti sudėtinga.

„Kiek buvau kavinėse, visos pardavėjos ir klientai griežtai dėvi kaukes. Manau, kad mes turime išmokti gyventi su virusu (COVID-19 – aut. past.) ir kiek patys turėsime proto neužsikrėsti, tuo visiems bus geriau.

Restoranuose galima išlaikyti atstumą ir žmonės sėdi ne prie kiekvieno staliuko. O čia (kavinėje – aut. past.) yra maža patalpa ir jeigu žmonės stovi eilėje susigrūdę, tai, be abejonės, kad reikia kaukės. Čia yra ir kitų žmonių gerbimas“, – sako E. Šiškauskienė.

Kaukės privalomos prekybos, paslaugų teikimo, laisvalaikio ir pramogų vietose, tam tikrais atvejais sporto varžybose ir renginiuose, oro uostuose, taip pat viešajame transporte ar įstaigose. Daugiau apie privalomą kaukių dėvėjimą paskaityti galite paspaudę šią nuorodą.

SAM sprendimas

SAM sprendimas


Rašyti komentarą...
Šiaulietis
2020-08-10 20:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtent ar sunku tą kauke uzsimesti dėl vaizdo..faktas,kad jos nereikalingos..bet jeigu jau tokia alkana,daryk pagal taisykles..nenori kaukes neik išvis (visiems įstatymai vienodi)..dabar atsiranda ale kas per aš,į poto dejuoja..čia niekas nekaltas,tik pati ponia..aš jų irgi niekur nenešioju,išskyrus parduotuvės(bet ir ten retas svečias)..tik vieno nesuprantu ant kiek panikos apimtu žmonių,tokioje kaitroje eina po vieną ar mašinoje važiuoja vienas,kauke dar užsidėję..čia tai absurdo teatras..
Atsakyti
-1

F
Faustas
2020-08-10 20:22:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per liūdy. Sunku tą kaukę užsidėt? Ši ko noj vaikystė žaidžia...
Atsakyti
-7

K
Kur solidarumas
2020-08-10 20:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va ble iki ko dabridom sėkmės klausyti visokių sorašu ir geitsu kad tik kapeikų pamestų mūsų sąskaitą vemt norisi. Kapeikas žmonėms ir verslui grąžint reiks o laurus kas skina?..... Nevalgiusi moteris tūkstančiai ai vargšų.... Kur ble demokratija...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų