Vilniuje iš 15-to aukšto nukritus balkonui neaišku, ar gyventojai sulauks kompensacijų už savo butus

Po netikėtai iš 15 aukšto nukritusio balkono sostinės Lazdynų mikrorajone,  šio suniokoto pastato gyventojai jaučiasi tarsi išgyvenę žemės drebėjimą. Daugeliui neramu, nes kol kas dar neaišku, ar kas nors turės atlyginti krentančios konstrukcijos padarytą žalą jų turtui. O štai ekspertų grupę buriantys savivaldybės atstovai sako, kad teks apžiūrėti visus panašius namus, nes esą, tikėtina, kad konstrukcijos gali nukristi ir kitur.

Štai ką apie incidentą sako apgriuvusio namo gyventojai ir kaimynai:

„Sužinojau kelyje, paskambino man iš kito miesto, kad mano namas griūva. Dabar juokinga, vakar nebuvo juokinga. Ir šiandien nejuokinga. Nejauku. Aš pati turiu tuos balkonus. Aš pati gyvenu 16-am aukšte. Labai nejauku. Gyventi tai reikia, vis tiek myliu savo namus.“

„Taip žmonės negali gyvent. Visų pirma pavojus ir gyvybei, ir sveikatai. Tiek gyventojų, tiek pašalinių. Čia gi palei tą namą iš esmės pramintas takelis į polikliniką žmonės vaikšto Lazdynų, su šuniukais. Vaikai laksto. Tas pavojus daug platesnis negu čia atrodo iš pirmo žvilgsnio.“

„Šiandien baisu. Vakar ne. Šiandien, nu miegoti buvo tik truputėlį taip baisu, bet ne, nieko.“

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje iš 15 aukšto nukrito balkonas, evakuojami gyventojai

Šio sostinės Lazdynų mikrorajone įsikūrusio daugiabučio gyventojams vakar pasisekė atsidurti vos per plauką nuo tragedijos. 15-ame aukšte esanti balkono dalis atsiskyrė ir krito žemyn. Keletas pirmuose aukštuose esančių butų neteko balkonų ir langų. Tiesa, aukų pavyko išvengti. Šio namo pirmininkas gyventojus apie galimą nelaimę įspėjo prieš keletą dienų, po to, kai atliko neeilinę namo techninę apžiūrą, kurios metu ir pastebėtas didelis įtrūkimas balkono konstrukcijoje.

REKLAMA

„Dar penktą dieną, kaip jūs matote, mes teritoriją aptvėrėme, rūpinomės žmonių saugumu ir toliau laukėme ekspertų išvadų. Mums pagal pirmines, pagal neeilinės apžiūros aktą, turėjome ateityje padaryti balkono konstrukcijos ekspertizę, tačiau įvyko kas įvyko, jūs matote balkono konstrukcija nuvirto ir įvyko tokia avarija“,  – sako namo bendrijos pirmininkas Vytautas Kleiza.

Žmonės iš pirmųjų trijų aukštų buvo perspėti, kad savo balkonais naudotis nebegali. Tiesa, nors iš pradžių planuota nukentėjusius gyventojus evakuoti, savo bute apsistoti šiuo metu negali tik vieno buto gyventojai.

„Pavojingiausia yra pirmo buto situacija, kurios matyt kai krito balkono atitvaras gelžbetoninis, jis nukrito ant to, reiškias, pirmo aukšto perdangos“, – sako sostinės savivaldybės atstovė Stasė Kvederienė.

Jiems savivaldybė pasiūlė kuriam laikui apsistoti socialiniame būste, tačiau nukentėję gyventojai jo atsisakė ir neapibrėžtam laikui apsistojo kitur.

Kiti nukentėję namo grįžti gali, tiesa, nenaudodami kai kurių, žalą patyrusių kambarių. Tiesa, kol kas namo bendrijos pirmininkas nežino, ar gyventojai sulauks kompensacijos už savo suniokotus namus.

„Tai yra jau kitas žingsnis. Po ekspertų išvadų mes žiūrėsime kokia situacija, kas turės finansuoti visą šitą dalyką. Kol kas dar negaliu atsakyti į šitą klausimą“,  – sako namo bendrijos pirmininkas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė sako, kad artimiausiu metu į priežastis, dėl ko nutiko ši tragedija, gilinsis ekspertai, nes esą, didžiausią nerimą kelia tai, kad panaši situacija gali pasikartoti ir kituose panašaus tipo namuose, todėl dabar panašiuose pastatuose reikia atlikti detalią ekspertizę.


Rašyti komentarą...
L
Lota
2020-08-08 21:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cha, o kai reikia balkonus remontuoti, visi staugia
Atsakyti
0

a
as
2020-08-08 20:27:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
na bet jei valstybe gali nurodyt ka daryt ir ko nedaryt bakonuose, tai prie ko cia atskiras namas ? tai valstybe ir turi kompensuot, tiksliau savivaldybes.O jei namas, tai administratorius kaltas, turejo buti padaryta jau kasmetine apziura ir jei avarine situacija imtis tvakyt, gi pinigus tai ima.
Atsakyti
-1

E
E.P.
2020-08-08 20:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Namas- bendrasavininkių, jie ir privalo rūpintis to namo priežiūra. Dar yra draudimas, ar draustas ? Kas rūpinasi privačiais namais ?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų