Jurkevičius apie matematikos egzaminą: jei abiturientai būtų laikę privalomą fizikos egzaminą, situacija būtų dar liūdnesnė

Šių metų matematikos valstybinių egzaminų rezultatai nustebino ne vieną, mat jie yra vieni blogiausių per visą valstybinių brandos egzaminų istoriją. Išbandymo neišlaikė net kas trečias abiturientas.

Apie tai, ar Lietuvoje auginame bemokslių youtuberių kartą, pokalbis su Vilniaus licėjaus direktoriumi Sauliumi Jurkevičiumi.

Trečdalis abiturientų neišlaikė matematikos egzamino. Ar jus nustebino toks rezultatas? 

Manęs toks rezultatas tikrai nenustebino, manau, kad jis galėjo būti dar blogesnis, jei būtų vienu tašku pakėlę išlaikymo kartelę. Tokiu atveju būtų apie 40 procentų neišlaikiusųjų. 

Bet visuomenei šokas, o jūs sakote, kad jūsų nenstebino. Jūs matėte tendencijas, kad į tai buvo einama daugelį metų?

Situacija negerėja, ji sistemingai blogėja. Ir jeigu dar pasakyti tai, kad trečdalis neišlaikė, o tie, kurie peržengė tą kartelę – labai netoli nuėjo, tai tokių mokinių yra apie 70 procentų. Todėl situacija tikrai pakankamai sudėtinga ir verčianti susimąstyti. 

Kaip jūs žiūrite į tai į Švietimo, mokslo ir sporto ministras kalbas, kad galbūt kai kurie mokiniai bandė laimę, nors nebuvo pasiruošę laikyti egzamino? 

Aš manau, kad tai yra neadekvatus situacijos vertinimas. Mes kalbame apie minimumą. Mokinys, mokykloje praleidęs dvylika metų ir turėdamas apie penkias savaitines pamokas, minimumą tikrai turi išpildyti. Čia yra ryškiai sudėtingesnė problema ir ją reikėtų įvardinti – tai, ką Lietuvos švietimo sistema padaro su jaunuoliu, kuris dvylika metų praleido mokykloje ir neišlaiko minimumo. Tai yra neįtikėtinai pavojingas reiškinys. 

REKLAMA

Turbūt, galima drąsiai teigti, kad 70 procentų mūsų mokinių yra tikrai nekalti, bet, greičiausiai, jie yra sužaloti švietimo sistemos. 

Problema yra tai, kad panaši situacija yra visose mokomosiose disciplinose, jei jau kalbėti visiškai atvirai. 

Jeigu ta pati moksleivija būtų ėjusi į fizikos privalomąjį egzaminą, situacija būtų dar liūdnesnė. 

Lietuvių kalbos egzaminas irgi išlaikytas pakankamai prastai. 

Aš manau, kad Lietuvoje mokymo ir mokymosi lygis yra tikrai prastas, kas akivaizdžiai matoma ir bandoma dabar užglaistyti tą. Bet, aš manau, kad situacija ir toliau išlieka tokia pati. Ir, labai gaila, bet manau, kad kažkokių rimtų sprendimų, ar nors rimtų šios situacijos vertinimų, nelabai nusimato. 

Plačiau žiūrėkite  „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
B
Birutė
2020-08-08 11:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
LANKOMUMAS.Jokių instrumentų nėra beveik nelankantiems pamokų.Ką reiškia praleisti kelias pamokas.Praleidžia dešimtimis.
Atsakyti
-3

V
Vycka
2020-08-08 23:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar toliau sėkmingai kelkime į aukštesnes klases nepažangius mokinius, skatinkime mokinių nebaudžiamumą, atsakomybės nebuvimą, tai dar ne to susilauksime.
Atsakyti
-2

I
Ilona
2020-08-08 18:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar prioritetas yra ne mokslai,o telefonas su YouTube žvaigždėmis,kur paaugliai pametęs galvas seka šokančias bei dainuojančias Tik Tok dalyvius.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų