Pasitikrinkite banko sąskaitas: 82,5 tūkst. asmenų turėjo pasiekti išmokos

Visiems Užimtumo tarnyboje bedarbiais registruotiems asmenims, birželio mėnesį teisingai pateikusiems prašymus darbo paieškos išmokai gauti, penktadienį jos buvo išmokėtos. Iš viso į 82,5 tūkst. asmenų sąskaitas pervesta beveik 3,4 mln. eurų, teigiama Užimtumo tarnybos pranešime.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

„Šią savaitę 98 proc. išmokos gavėjų pervestos paramos lėšos. Sklandų mokėjimą riboja kai kurių asmenų prašymuose nurodyti nepilni ir neteisingi asmens duomenys, neteisingos banko sąskaitos“, – pranešime sakė Užimtumo tarnybos departamento direktorė Giedrė Vitė.

Pasak jos, operatyviai formuoti mokėjimus trukdo ir tai, kad nemažai žmonių prašymus pateikė paskutinėmis birželio dienomis. Tai turėjo įtakos išmokos mokėjimo persikėlimui į liepos mėnesį, nes būtina gauti duomenis iš kitų registrų.

Už birželį prašymus darbo paieškos išmokai gauti iš viso yra pateikę 86,1 tūkst. darbo neturinčių žmonių, tačiau kai kuriems išmokos dėl neatitikimo  įstatymo nuostatoms, nebuvo skirtos, nes asmeniui nesuteiktas bedarbio statusas arba asmuo kreipimosi dėl darbo paieškos išmokos į Užimtumo tarnybą ir sprendimo dėl šios išmokos skyrimo metu dalyvauja aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse.

Užimtumo tarnyboje registruotiems asmenims, turintiems bedarbio statusą, priklauso laikina darbo paieškos išmoka, kuri sudaro 42 eurus, jei asmuo turi teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką. Asmenims, neturintiems teisės gauti nedarbo socialinio draudimo išmokos, priklauso 200 eurų. 

Ši papildoma parama yra dalis bendro priemonių paketo, skirto sušvelninti COVID-19 ir karantino neigiamas pasekmes. Konkrečiai šia išmoka bus užtikrinamos bent minimalios pajamos tiems, kurie prarado darbą, o naujo susirasti greitai nepavyksta.

REKLAMA

Už birželį ir liepą prašymus iš viso pateikė 174,2 tūkst. asmenų, iš jų  63 proc. bus mokama 200 eurų ir 37 proc. – 42 eurų išmoka. Užimtumo tarnybos duomenimis, rugpjūčio 1 dieną darbo ieškojo beveik 221 tūkst. asmenų.

Darbo paieškos išmoka bus mokama pusę metų, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pabaigos.


Rašyti komentarą...
A
Audra
2020-08-07 16:53:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
tuščia sąskaita
Atsakyti
-1

G
Gintarė LEKAVICIENE
2020-08-07 16:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila bet tuščios sąskaitos
Atsakyti
-3

y
y
2020-08-07 16:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo gavau 7eurus:D
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų