Įspėja namie koronavirusą besigydančius ar esančius izoliacijoje – laukia tikrinimai

Nuo šiol sergantieji koronavirusu ir besigydantys namie ar izoliavęsi gali sulaukti specialistų ar policijos pareigūnų vizito, apie tai penktadienį spaudos konferencijos metu pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Apie ką kalbėta šiandien su epidemiologais – kaip sugriežtinti priežiūrą tų asmenų, kurie gydosi namuose kaip lengvi koronaviruso atvejai, tiek asmenų, kurie privalo būti izoliacijoje grįžę iš paveiktų šalių.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Veryga: skaičiai vis blogėja, griežtesni ribojimai laukia visose srityse

Tad sutarta, kad bus nustatoma tam tikra proporcija arba tam tikras skaičius asmenų, kuriuos būtų privaloma fiziškai aplankyti ir pamatyti, ne tik skambinti, kad būtų galima patikrinti, ar nėra fiziškai palikę vietos“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, tą darys tiek NVSC specialistai, tais atvejais, kai tai bus lengva COVID-19 forma sergantys asmenys arba aukštos rizikos kontaktiniai asmenys, kai reikia ir tam tikrų apsaugos priemonių.

„Tą darys ir policijos pareigūnai, kurie tikrins dar nesegančius asmenis, kurie privalo išbūti tą izoliaciją. 

Nes gauname ir žinučių apie parvykusių asmenų suglamžytas, išmestas anketas kaip pasididžiavimą, kad manęs nepagavo ir panašiai.

Tai dar kartą noriu priminti visuomenei, kad viruso suvaldymas yra ne kažkoks valdžios, o visų mūsų reikalas. Ir pirmą bangą suvaldėme tik dėl to, kad laikėmės tų reikalavimų“, – sakė ministras.

Visų grįžtančiųjų registracija

Nuo pirmadienio visi grįžtantieji iš užsienio oro ar jūrų transportu privalės dar lėktuve ar kelte užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą, rašoma penktadienį pasirašytame sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime.

REKLAMA

„(Grįžtantieji ar atvykstantieji įpareigoti – BNS) (...) užpildyti kelionės metu gautą popierinę anketą arba užsiregistruoti NVSC elektroniniu būdu“, – rašoma sprendime.

Jiems taip pat būtina NVSC specialistams „pateikti užpildytą popierinę anketą arba registracijos NVSC patvirtinimą“.

Šias anketas keleiviams pavesta išdalinti vežėjams, vykdantiems keliones. Taip pat jiems suteikiama galimybė vietoje anketų dalinimo „informuoti keleivius apie anketos užpildymo elektroniniu būdu būtinybę“.

A. Veryga pabrėžė, kad bus renkami tik tam, kad būtų galima identifikuoti šalia buvusius ir keliavusius asmenis ir prireikus juos testuoti izoliuoti ir suteikti pagalbą. Vėliau, praėjus tam tikram laikui, bus sunaikinti.

 


Rašyti komentarą...
A
As
2020-08-07 13:56:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tave debile ileis i privatu kiema tikrinti
Atsakyti
-15

V
Virgis
2020-08-07 14:12:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis nemeluoja, tik neteisingai dėsto faktus
Atsakyti
-1

J
Javol
2020-08-07 14:18:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai žiaurus virusas, namie nieko nedarant , jis savaime pranyksta , išmanantis, yra ir supranta jei sergantis sėdi namie su kauke , pats pabėga
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų