Padėtis rimtėja: Suomijoje prasideda antroji COVID-19 pandemijos banga

Suomijoje vėl spartėja naujojo koronaviruso plitimas, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai, planuojantys ateinančią savaitę paskelbti naujų varžomųjų priemonių.

Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)

Kaip rodo naujausi vertinimai, infekcijos pernašos dažnis (R0) dabar tapęs didesnis už vienetą ir siekia 1,1–1,4, per spaudos konferenciją Helsinkyje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos strategijos direktorė Liisa-Maria Voipio-Pulkki (Lysa Marija Voipio-Pulki).

„Padėtis itin trapi“, – pažymėjo L.-M. Voipio-Pulkki ir pridūrė, kad „prasidėjo tam tikra antroji stadija“.

„Ar galime tikėtis mažesnės bangos, ar didesnės – priklausys, kaip reaguosime“, – aiškino ekspertė.

Nors pastaruoju metu užsikrėtimo atvejų fiksuojama daugiau, Suomijoje sergamumas koronavirusine infekcija COVID-19 tebėra mažiausias Europoje. Pastarąsias dvi savaites buvo registruojama po du naujus užsikrėtimo atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Iki šiol šioje 5,5 mln. gyventojų turinčioje šalyje patvirtinta 7 512 COVID-19 atvejų ir 331 užsikrėtusiojo mirtis. Birželį ir liepos pradžioje ligos plitimas buvo itin sulėtėjęs.

Vis tik dauguma pavasarį įvestų karantino priemonių Suomijoje buvo atšauktos. Buvo vėl leisti dideli žmonių sambūriai lauke ir patalpose, restoranai ir barai dirba įprastu režimus, o vaikai ateinančią savaitę turėtų grįžti į klases po vasaros atostogų.

Pareigūnai sakė, kad ateinančią savaitę bus paskelbtas „rudens planas“, pagal kurį numatoma, kad virusui toliau plintant bus įvesta naujų priemonių.

REKLAMA

Tarp jų gali būti lokalizuotų karantino priemonių ir sprendimas pirmąkart įpareigoti dėvėti kaukes.

Iki šiol tarnybos vengė reikalauti dėvėti kaukes, argumentuodamos, kad nėra pakankamai jų veiksmingumo įrodymų.

Nors stebimas naujų užsikrėtimo atvejų pagausėjimas tebėra gana mažas, atrodo, kad per naują fazę virusas daug dažniau paveikia jaunesnius kaip 30 metų žmones. Anksčiau jis labiau plito tarp vyresnio amžiaus žmonių, rodo statistika.

Pasak pareigūnų, šią padėtį lėmė intensyvesnis jaunesnių žmonių bendravimas vasarą.

Norvegijoje ir Danijoje pastarosiomis savaitėmis irgi stebimas suintensyvėjęs COVID-19 plitimas ir aptikta vietinių židinių, bet, kaip ir Suomijoje, pirminis lygis buvo labai žemas..

Šuo metu Švedijoje, išsiskyrusioje tuo, jog joje karantino priemonių nebuvo imtasi, kelias pastarąsias savaites naujų užsikrėtimo atvejų mažėjo, nors bendras užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius šioje šalyje daug didesnis negu jos kaimynėse.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-08-06 19:04:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
O prie ko čia Suomija? Juk Lietuva ne Suomija ir ...patikrinsim jūsų melą. Visur lietuvių yra. Beje, virusai mutuoja, jie ekzistuoja lygiai tiek, kiek žemėj yra gyvybė ,o šis virusiukas toks mažas ir toks senas, kad rašyti apie jį nėra prasmės. Veryga kyšį gavo 670000 uš Geicų fondo, jau žmonės patvirtint gali!!!! Ir gražiai išplovė šiuos pinigėlius, medžiosim ir Lingienę, niekas nepasislėps!!! Ir pedofilų gvardija taip pat.
Atsakyti
-8

M
Maryte
2020-08-06 19:58:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar komentarų rašytojas trrenktas ar kuoktelėjęs ?
Atsakyti
-1

l
loxai
2020-08-06 19:29:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jus pisat prota, siuo momentu as dirbu turku mieste suomijoi, ir virusu cia isvis nekvepia
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų