Minske prie Lietuvos ambasados sulaikyta Lukašenkos konkurentės patikėtinė atnaujinta 15.00 val.

Minske prie Lietuvos ambasados ketvirtadienį sulaikyta kandidatės į Baltarusijos prezidentus Svetlanos Tichanovskajos patikėtinė Marija Moroz paleista į laisvę.

Minskas, sulaikymai, (asociatyvi nuotr.) (nuotr. SCANPIX)

„Mano informacija yra ta, kad ją sulaikė trumpam ir paleido, o daugiau detalių negaliu pasakyt“, – BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Jo teigimu, M. Moroz Lietuvos ambasadoje lankėsi dėl vizos.

„Kad dėl vizos lankėsi, galiu tai patvirtinti“, – teigė ministras.

Jis pridūrė kartu su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi stebintis veiksmus Baltarusijoje ir derinantis koordinuotas pozicijas.

Pasak L. Linkevičiaus, kol kas dvišalių santykių su Baltarusija dėl veiksmų prieš opozicijos kandidatus ir protestuotojus peržiūrėti neketinama.

„Mes neturėtume skubinti įvykių. Turime pažiūrėti, kaip viskas klostysis. Mūsų santykiai visuomet buvo grindžiami pragmatiniais principais – nesame bendražygiai, nesame sąjungininkai, bet esame kaimynai“, – teigė L. Linkevičius.

„Peržiūrėti kol kas nėra kažkokių ypatingų priežasčių“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

S. Tichanovskajos štabas nurodė, kad M. Moroz buvo sulaikyta apie 11 val. ryto, ją sulaikė žmonės, prisistatę Vidaus reikalų ministerijos darbuotojais.

Štabo atstovai pranešė, kad jų darbas dėl to nesustojo.

Baltarusijos naujienų portalas „tut.by“ irgi pranešė, kad M. Moroz jau paleista. Ji sakė, kad valdžios atstovai pakvietė ją „aiškinamojo pokalbio“.

Ji pasakojo buvusi perspėta dėl atsakomybės už „nesankcionuotų renginių“ organizavimą.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad S. Tichanovskaja ketvirtadienio vakarą planuoja viename sostinės parkų surengti priešrinkiminį mitingą.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks sekmadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų