Lenkų rinkimų akcija dar kartą sieks uždrausti abortus

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pristatė savo rinkimų programą. Joje žadama didinti minimalų atlygį ir pensijas, mažinti Pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto prekėms, apmokestinti prekybos tinklus ir bankus. Be to, partija siekia grįžti prie vieno iš nebaigtų savo darbų – abortų draudimo.

Valdemaras Tomaševskis (nuotr. Fotodiena.lt)

Partijos programą kūrė partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Jo teigimu, partijos programa – tąsa tų darbų, kuriuos „lenkų“ frakcija Seime daro jau dvi kadencijas.

„Pirmoje vietoje – už krikščioniškąsias vertybes, kaip sakė Šv. Augustinas – ten, kur Dievas yra pirmoje vietoje, viskas yra savo vietoje. Antra, už tradicines šeimos vertybes. Tai irgi labai svarbi nuostata. <...> Toliau labai svarbi mūsų nuostata ir šūkis – už socialinį teisingumą. Savo programoje norime išplėsti šitą kryptį“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

Tarp numatomų partijos darbų V. Tomaševskis vardina amžiaus, nuo kurio pensininkai galėtų gauti nemokamus vaistus, mažinimą iki 70 metų, šeimos kortelės lengvatų rato plėtimas, vaiko pinigų didinimas iki 120 eurų.

Taip pat žadama 50 proc. didinti pensijas ir išmokėti 13-ąją pensiją, iki 5 proc. mažinti PVM maisto prekėms, minimalų atlyginimą didinti iki 1 tūkst. eurų.

Dar kartą bandys uždrausti abortus

Tuo metu LLRA-KŠS frakcijos narys Zbignevas Jedinskis, kalbėdamas apie partijos numatomus darbus, išskiria ir vis dar nepriimtą abortų draudimą.

REKLAMA

„Seime liko dar daug neužbaigtų darbų. Vienas iš jų – vaiko prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas, kuris guli dabar staliuose, yra svarstymo stadijoje. Antras labai svarbus įstatymas, tai bankų apmokestinimo įstatymas, apie kurį buvo labai daug rašyta, kalbėta“, – žurnalistams sakė Z. Jedinskis.

Z. Jedinskij

Jis taip pat primena, kad „lenkų“ frakcija ketina grįžti prie Liustracijos įstatymo.

Portalas tv3.lt primena, kad jau aišku, jog partijos sąrašą rinkimuose ves Z. Jedinskis. Toliau sąraše rikiuojasi šios kadencijos parlamentarai Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė, Vanda Kravčionok ir Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Michal Mackevič. 

Pirmajame sąrašo dvidešimtuke Lietuvos lenkų bendruomenei atstovaus:

Šalčininkų rajone – Beata Petkevič, Tadeuš Romanovski, Antoni Bandalevič, Jadvyga Sinkevič. Vilniaus rajone – Česlav Olševski, Teresa Demeško, Robert Komarovski, Vladislav Kondratovič. Trakų rajone – Marija Puč. Vilniuje – Jaroslav Kaminski, Edita Tamošiūnaitė, Zbignev Maciejevski, Tadeuš Andžejevski, Renata Cytacka ir Kristina Dzieržinska.

Paskutinės visuomenės apklausos rodo, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga rinkimuose gali tikėtis apie 3,3 proc. gyventojų paramos. Partija Seime šiuo metu turi aštuonių narių frakciją.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
U
Uždrausti jo
2020-08-06 15:52:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenkų boboms uždrausti abortus kad daugytumetes kaip kralikai suprantama ce liece lenkus, korupcija ponas tomasevski reike pirmo eilė jiusu frakcijoje UŽDRAUSTI ,,,,,,,, DURNAS KORUMPUOTAS LENKAS .......
Atsakyti
-2

k
kiek
2020-08-06 15:39:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
suprantu šis draudimas galiotų tik lenkų tautybės asmenims?
Atsakyti
-1

L
Lietuve
2020-08-06 16:22:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veidmainiai ale lenkai.melagiai ir sukciai nevsidinkite sventesniu uz popoeziu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų