Matematikos egzaminas šiemet – blogiausiais istorijoje: neišlaikė kas trečias

Lietuvos abiturientai šiandienos laukė su nekantrumu ir net baime. Paskelbti dėl pandemijos šiemet kiek vėliau prasidėjusio abitūros egzaminų maratono rezultatai. Jei anglų kalba ar istorija dvyliktokams sekėsi kaip iš pypkės, tai matematikos egzaminas šiemet buvo blogiausiais istorijoje. Jo neišlaikė kas trečias – 5 tūkstančiai Lietuvos moksleivių.

Itin sėkmingai 12-okams sekėsi anglų kalba. Iš 18 tūkstančių laikiusiųjų nepasisekė vos vienam procentui. Istorijos žinios taip pat stiprios – iš beveik 8 tūkstančių abiturientų valstybinio brandos egzamino neišlaikė tik 17 kandidatų. Jaunimui nekilo problemų ir su geografija, fizika ir biologija. Su egzaminų užduotimis sėkmingai arba bent minimaliai susitvarkė tarp 98-99 procentų moksleivių.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Matematikos egzaminas šiemet – blogiausiais istorijoje: neišlaikė kas trečias

O štai matematikos egzaminas šįsyk tikras fiasko. Jį išlaikė tik 68 procentų kandidatų, tad net trečdalis – beveik 5000 tūkstančiai abiturientų iš 15241, negalės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas universitetuose. Tai blogiausias rezultatas istorijoje. Patys dvyliktokai sako, kad dalis užduočių išties buvo sunkios, o koją daliai galėjo pakišti ir karantinas. Esą pritrūko tiesioginio, gyvo darbo su mokytojais.

„Iš vienos pusės kai kurie tikrai galėjo būti lengvesni, bet tiek, kiek pastangų patys įdėjome, tiek ir galėjome tikėtis. Manau, kad sąžiningai šiemet buvo padaryta", – sako abiturientė Vaiva.

REKLAMA

„Iš tikrųjų, tai jis buvo kiek kitokios sudėties nei įprastai. Į trečią dalį įdėjo daugiau uždavinių, lyg tai mums padėtų, tačiau šiuo atveju tai pakenkė. Ir buvo apskritai daug temų, kurias mes mokėmės namie", – mano abiturientė Emilija.

Įveikti vieną iš šių metų matematikos egzamino užduočių pasiūlėme ir mokyklą jau kur kas seniau baigusių tautiečių:

„Oi, ne matematikė, tikrai nepasakysiu. Neišspręsiu."

„Be abejo, ne. Iš karto ne. Čia reikia pagalvoti."

„Mano galva šiandien nedirba."

Na, o ekspertai tikina, kad šįsyk užduotys nebuvo tokios painios, o ir moksleivių sugebėjimai smegenimis doroti matematikos užduotis eilę metų prastėja ir yra liūdni. Štai prieš trejus metus valstybinį egzaminą išlaikė 94 procentai, prieš dvejus 87 procentai, o pernai – 82 procentai abiturientų.

Taip pat Nacionalinė švietimo agentūra patikrino, kaip dabartinei dvyliktokų laidai su matematika tvarkytis sekėsi prieš dvejus metus  –  per pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą. Deja, ir tuomet rezultatai pozityvaus proveržio nežadėjo.

„Mokytojai kaip tik sako, kad matematikos užduotys buvo lengvesnės nei ankstesniais metais. Vertinimo komitetas atsižvelgė į pandemijos mastą ir situaciją, be abejo, psichologinę būseną, mikroklimatą, baimes, su kuriomis abiturientai ėjo į egzaminą ir todėl vertinimo riba nuo 10-ies buvo pakeista į devynis", – teigia Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Apie itin prastus matematikos egzamino rezultatus pasisakė ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Jis naujais mokslo metais žada permainų.

Nuo rugsėjo dalyje mokyklų bus diegiamos atnaujintos bendrojo ugdymo programos. Bus bandomi nauji metodai siekiant jaunimą sudominti. Taip pat ir stiprinama pagalba mokiniams, besiruošiantiems matematikos, gamtos mokslų egzaminams.


Rašyti komentarą...
S
Stebiu
2020-08-05 18:52:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išsitaisykite klaidas: Matematikos egzaminas šiemet – blogiausiais (blogiausias) istorijoje: neišlaikė kas trečias
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų