Lietuva ekonomikos pirmūnė – ar rudenį laukia smarkus kritimas?

Ekonomistas Žygimantas Mauricas skelbia Lietuvos ekonomikos stebuklą: palyginti su visa Europos Sąjunga, recesijos šiemet beveik nepatirsime, o vartotojų lūkesčiai – stebėtinai geri. 

Bet ar tikrai šis stebuklas – tvarus? Ar gražūs lūkesčiai nėra saviapgaulė? Kalbamės apie tai su Žygimantu Mauricu.

Sakote, kad Lietuvoje įvyko ekonomikos stebuklas, nuosmukis minimalus, gyventojų lūkesčiai puikūs, o tuo metu vakaruose viskas blogai ir prognozės labai liūdnos. Kaip šis dalykas suderinamas? Ir ar tas ekonominis stebuklas Lietuvoje yra tvarus? 

Viena vertus, reikia pasidžiaugti, kad Lietuvos ekonomika nukentėjo kone mažiausiai Europos Sąjungoje. Bet, kita vertus, Europos Sąjunga yra viena labiausiai nukentėjusių. Ir ypatingai nerimą kelia Pietų Europos valstybės, kurių ekonomikos krito kone 20 procentų. Tai iš tikrųjų nerimo yra ir atsipalaiduoti šitoje situacijoje nereikėtų. 

Juolab, kad dalyje valstybių, tame tarpe ir vienoje iš didžiausių ekonomikų – Ispanijoje – koronaviruso atvejų skaičius sparčiai auga ir matome, kad lūkesčiai toje šalyje prastėja.

Jūs sakote, kad labiausiai nukentėjo tos šalys, kurių valdžia koronaviruso akivaizdoje blaškėsi ir žmonių lūkesčiai tose šalyse blogesni. Lietuvoje, jei valdžia tiesiog nesiblaškydama ims ir įves panašius apribojimus, kurie buvo pavasarį, ar situacija nepablogės? 

REKLAMA

Aš manau, kad grįžimas į kovo mėnesį jau būtų blaškymasis, nes du kartus į tą pačią upę nereikia bristi. Šiuo metu mes esame žymiai geriau pasiruošę, nei kad buvome kovo mėnesį.  

Kokių suvaržymų neturėtų būti, kad ekonomika Lietuvoje nenukentėtų?

Aš manyčiau, kad didžioji dalis valstybių žengs Švedijos pramintu keliu, nors ji kritikos ir sulaukia. Bet Pietų Europos šalys suvokia, kad antro tokio uždarymo jų ekonomikos gali ir neatlaikyti. 

Finansų ministerija skelbia, kad liepos mėnesį į valstybės biužetą buvo nesurinkta apie 111 mln. eurų. Kaip tai dera su ekonominiu stebuklu? Ar tai nėra labai blogas ženklas? 

Tai kaip tik yra labai geras ženklas, nes tas minusas yra labai nedidelis. Tai jeigu mes tokiu greičiu judėsime iki metų pabaigos, tai būtent dėl pajamų deficito mūsų bendras deficitas išaugs trimis procentiniais punktais bendrojo vidaus produkto. Ir tai yra labai nedidelis deficito augimas. Bet didesnis iššūkis išlaidų pusėje. 

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-08-05 09:18:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip dakasė tokie apaštalai. Mala ir mala šū... Lietuva- ekonomikos pirmūnė, griūk negyvas iš juoko. Na o jau gale metų būsim užpakalį. Priekis-užpakalis, priekis-užpakalis. Normaliai gyvent niekaip negalim
Atsakyti
-4

B
Blusa
2020-08-05 23:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Totalus nusišnekėjimas - Lietuva ES pirmūnė su 480 atlyginimais ir 300 pensijomis bei neišmatuojama socialine atskirtimi... Kokie šitokių straipsnių tikslai? O Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Skandinavuose ką, jau pipiec, blogiau nei čia? Valio, gryš du milijonai emigravusiųjų!!!
Atsakyti
-2

A
Adolfas
2020-08-05 12:22:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mauricas su verygai Semo dvyniai reiškėsi kur tik gali ir verygos sriti jau išlenda geri darbai tik ar sugebės įstatymas įvertinti šiuos katinus o jų priviso visur kaip bako vyr katinas Vasiliauskas..... Murka..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų