Klimatologas: 2020-ieji gali tapti šilčiausiais metais šalies istorijoje

2020 metai, jeigu ruduo bus šiltas, dar turi galimybę gauti šilčiausių metų titulą, kitu atveju gali bent jau patekti į penketuką, prognozuoja Vilniaus universiteto klimatologas Justinas Kilpys. 

Vasaros pramogos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Anot jo, metų temperatūros vidurkį lemia temperatūra, esanti žiemą.

„Šių metų žiema buvo besniegė ir labai šilta, todėl 2020 metai turi galimybę patekti į pačių šilčiausių metų penketuką. O jei ruduo bus labai šiltas, 2020 metai pretenduos ir į šilčiausių metų titulą“, – šeštadienį LRT radijui teigė J. Kilpys.    

„Liepą temperatūra buvo apie pusę laipsnio, o kai kuriose vietovėse ir iki vieno laipsnio, žemesnė  už daugiametį vidurkį. Liepa buvo vėsoka, o birželis buvo labai karštas. Paskutinė birželio savaitė, 10 dienų, buvo karščiausia nuo matavimų pradžios, per pastaruosius 60 metų“, – aiškino J. Kilpys.  

Pasak jo, Lietuva yra perteklinio drėkinimo zonoje: „Jei žiūrime į birželio mėnesį, kritulių buvo daugiau už vidurkį, o Lazdijuose buvo fiksuotas katastrofinis lietus, kai per 11 valandų iškrito daugiau nei 100 mm kritulių“, – tvirtino klimatologas. 

REKLAMA

J. Kilpio teigimu, liepą kai kur iškrito nedaug kritulių, o birželį buvo tokių liūčių, kur trumpam buvo užtvindomi miestai ir miesteliai.

„Birželis tikrai buvo išskirtinis ir birželio mėnesį Šakių rajone fiksuotas viesulas, buvo parašyta jo žala. Viesulai – pakankamai retas reiškinys Lietuvoje. Lietuvoje kartais fiksuojamas vienas viesulas, kartais du, o dažniausiai nė vieno. Kadangi birželį buvo labai šilta, buvo palankios sąlygos formuotis audros debesims, perkūnijoms, škvalams, krušai“, – kalbėjo J. Kilpis. 

Pajūryje birželio mėnesį buvo fiksuotos 4–5 tropinės naktį, kai net nakties metu temperatūra nebuvo nukritusi žemiau 20 laipsnių šilumos.

Ruduo, pasak jo, kol kas numatomas neišskirtinis, artimas vidutiniui.  


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-08-01 15:27:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Virusai per šilumą neveiksnūs. Verygai pinigai protą nukalė iš kaukolės.
Atsakyti
-2

C
Cha
2020-08-01 15:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu uz ka gauna alga klimatologas o gal klizmatologas
Atsakyti
-1

d
dedprora
2020-08-02 14:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetąinė suaugušięms, norintiems sūsiraasti pаrtnėrį, norintiеms pаšimylęti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų