Teismui perduota byla dėl advokato Rusecko prekybos poveikiu

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad teismui buvo perduota byla, kurioje prekyba poveikiu yra kaltinamas advokatas Gintaras Ruseckas. 

Teisme (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, G. Ruseckas 2018 metais susitarė su kitu advokatu Drąsučiu Zagrecku, kad šis už 22 tūkst. eurų kyšį paveiks Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją. 

Įtariama, kad G. Ruseckas tikėjosi, jog teisėjas pateisins advokato atstovaujamo ginamojo ir kito nuteistojo apeliacinius skundus bei panaikins Vilniaus apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį. 

Kitame bylos epizode, G. Ruseckas, manoma, susitarė su D. Zagrecku, kad šis už tūkstančio eurų kyšį paveiks Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką. 

Ikiteisminiame tyrime nustatyta, kad už šiuos pinigus D. Zagreckas galėjo pažadėti paveikti pirmininką, kad jis apeliacinio skundo nagrinėjimui paskirtų norimą teisėją ir taip pažeistų nustatytą tvarką. 

REKLAMA

Baudžiamoji byla yra perduota Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris bylą paskirs nagrinėti vienam iš apygardos teismų. Taip siekiama užtikrinti, kad byla bus išnagrinėta objektyviai ir visapusiškai. 

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti daugiau nei 50 asmenų, tarp jų – šešiems advokatams. Tiriama daugiau nei 110 nusikaltimų.

Per pusantrų metų nuo ikiteisminio tyrimo pradžios teismui buvo perduotos septynios bylos, jose šeši asmenys pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos, vienas asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą. Trijų asmenų atžvilgiu teisminis nagrinėjimas dar tebevyksta. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų