Naujų patalpų paieška Registrų centrui gali užtrukti ir metus

Liūties užtvindyta ir po savaitės atkurta e. sveikatos sistema vėl pradėjo striginėti. Po pietų apie tai pranešė vaistininkai ir gydytojai. Tiesa, trumpalaikius sutrikimus Registrų centras tikina pašalinęs. Vyriausybė jau dabar sako ieškanti naujų patalpų, į kurias būtų perkeltas Registrų centras su visais serveriais.

Iš atostogų sugrįžęs Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius tikina, kad patalpų dairomasi Edukologijos universitete, tačiau šias dar tektų gerokai renovuoti. O tai gali užtrukti kone metus.

Prezidento paragintas kuo greičiau iš atostogų sugrįžti Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius prieš pietus jau keliauja į Vyriausybę. Ministras prezidento kritikos sulaukė dėl to, kad stringant elektroninės sveikatos sistemai išėjo atostogų. Tiesa, prezidentas žinojo, kad ministras ne tik poilsiauja, o padeda žmonai organizuoti artimo giminaičio laidotuves.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Po nuplautų Registrų centro duomenų ima aiškėti netikėtos detalės

„Kaip čia jums pasakyti, aš prezidento ir premjero – tai dviejų asmenų, kurių nesiryžtu vertinti pasakymų, nes vienas yra teikęs mane į pareigas, o kitas skyręs. Man atrodo, kad būtų neetiška vertinti prezidento pasisakymus“, – sako ministras R. Sinkevičius.

Nors ministrui nuo pečių viena našta nusirito, elektroninės sveikatos sistema atkurta, tačiau kitas galvos skausmas, ką daryti su byrančiu Registrų centro pastatu ir liūties užpiltais serveriais, niekur nedingo. R. Sinkevičius tikina, kad Registrų centrui jau numatyta ir nauja vieta.

REKLAMA

„Bus rezervuotos tam tikros patalpos, turiu galvoje Edukologijos universiteto patalpas, jos kaip vienas iš variantų bus rezervuotos ir šitam tikslui. Jeigu tas tikslas nebus pasirinktas, tai tos patalpos ir toliau eis per Turto banką privatizavimui ir pardavimui“, – pasakoja R. Sinkevičius.

Pasak ministro, tokių idealiai tinkančių patalpų Registrų centrui ir serveriams perkelti kol kas nėra. O Lietuvos edukologijos universiteto patalpos savo dydžiu neprilygsta jokioms kitoms. Tiesa, jas dar tektų renovuoti ir įrengti iš naujo. Turto bankas aiškina, kad laisvų administracinių patalpų Vilniuje, į kurias būtų galima perkelti Registrų centrą su visais serveriais, yra mažai. Todėl kol kas geriausias variantas – nenaudojamos Edukologijos universiteto patalpos.

„Jeigu būtų perduotos visos patalpos Registrų centrui, tai yra apie 15 tūkstančių kvadratų, tikrai serveriams tiek nereikia, tai keltųsi tiek administracija, tiek klientų aptarnavimas, visos veiklos. Kas būtų logiška, nes Registrų centras nuo seno norėjo visą savo veiklą koncentruoti vienoj vietoje“, – teigia Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Registrų centras jau kone metus ieško patalpų, pasirodo, sąlygos Kudirkos gatvėje, kur per liūtį buvo užpilti serveriai, yra itin prastos – pastatas pasenęs, sutrūkinėjusios sienos, aplink vyksta intensyvus judėjimas ir statybos.

Maža to, vandeniui užpylus e.sveikatą Registrų centras naudoja iš valstybinės įstaigos skolintus serverius, laukiama kol atkeliaus atsarginiai, kurie bus naudojami kaip pagrindinė duomenų saugykla. Tiesa, vėliau dar reikės spręsti ir dėl rezervinės įrangos įsigijimo, bus skelbiamas naujas pirkimas. Skaičiuojama, kad tokia įranga ir duomenų saugyklos pritaikymas gali kainuoti keletą milijonų eurų.

REKLAMA

„Taip, mes šiai dienai esame be rezervinės įrangos. Ir tikrai reikės ryžtingų ir greitų sprendimų, kad ta rezervinė įranga atsirastų ir kad būtų apsaugoti duomenys, kad turėtume planą B, neduok Dieve, nutikus panašiam incidentui“, – kalbėjo Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Vakar atkurta elektroninės sveikatos sistema šiandien po pietų vėl užstrigo. Pasitaisė po maždaug valandos. Vaistininkai negalėjo pacientams parduoti elektroniniu receptu išrašytų vaistų, o gydytojai nematė pacientų ligos istorijos.

„Visą dieną viskas buvo gerai, kol po pietų vienai valandai viskas ir vėl buvo sustoję, turėjome trikdžius ir jie buvo labai rimti. Visoje Lietuvoje buvo momentas, kai niekas negalėjo aptarnauti elektroninių receptų, atsistatė prieš ketvirtą valandą po pietų“, – sako ,,Eurovaistinės“ Komunikacijos vadovė Laura Bielskė.

Tiesa, trumpalaikius sutrikimus Registrų centras tikina pašalinęs. Skaičiuojama, kad pradėjus sveikti sistemai per pusdienį išrašyta apie 100 tūkstančių elektroninių sveikatos dokumentų. Iš jų beveik apie 40 tūkstančių elektroniniai receptai. Su jais antradienį išduota daugiau kaip 10 tūkstančių vaistų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų