Viesulas siautė Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje: užfiksavo, kaip lūžę medžiai vartė tvorą

Antradienio vakarą Lietuvoje prasidėjo orų permainos. Karščius ir tvankų orą pakeitė lietaus debesys, perkūnija. Tiesa, kai kur orai pasikeitė kardinaliai. Valstybės sienų apsaugos departamentas savo „Facebook“ profilyje pasidalijo užfiksuotu viesulu, laužiusiu ne tik medžius, bet ir tvorą.

„Jo Didenybė viesulas per sieną keliauja be dokumentų Štai tokį stichijos šėlsmą vakar užfiksavo Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esančios elektroninės mūsų akys“, – šmaikštaujama socialiniame tinkle.

Sinoptikai tikina, kad lietaus debesys aptraukė visą šalį. Vienur lijo daugiau, kitur – mažiau. Dar trečiadienį ryte kalbėta, kad artimiausiomis dienomis orai bus panašūs. Teks slėptis ne tik nuo lietaus, tačiau ir nuo perkūnijos.

„Vakar apie 17 val. į šiaurės rytus nuo Vilniaus Lietuvos-Baltarusijos pasienyje plūstelėjusiame iš pietų šiltame ore susidarė siaura nepastovumo linija. Vasarą joje dažnai formuojasi perkūnijos židiniai su škvalais, liūtiniais lietumis, kruša, ar net viesulu. Ši aktyvi zona  dažniausiai apima nedidelę teritoriją, kurią gerokai nuniokoja. Tiek viesului, tiek škvalui reikia panašių fizikinių atmosferos parametrų bei sinoptinės situacijos. Tik viesulas reikalauja galingesnių debesų ir didesnės energijos. Pagal atsiųstą medžiagą, panašu, kad praėjo škvalas, nes medžiai griuvo viena kryptimi „buldozerio efektas", o nebuvo nulaužiami ir susukami, kaip pasitaiko viesulo atveju, nuo debesies nutįsta rankovės ar piltuvo pavidalo straubliukas su besisukančiu oru viduje", – komentavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

REKLAMA

„Kitaip tariant, artimiausią parą vyks orų permaina. Šiltieji orai trauksis, ateis vėsesni. Dieną palis tiktai kai kur, vietomis nušvis saulė. Šalies rytuose oras atvės iki 16–18, vakarinėje pusėje iki 14–16 laipsnių, dieną vakaruose šils iki 18–19, rytuose 23–24 laipsnių šilumos“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Ketvirtadienio naktį šiaurės vakariniuose, dieną beveik visur palis iš žemų, dangumi greitai skriejančių debesų. Vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, naktį vietomis, dieną daug kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 17–22 laipsniai šilumos.

Vėsūs orai per Lietuvą keliaus ir penktadienį. Naktį oras atvės iki 12–14, dieną šils iki 20–22 laipsnių šilumos. Protarpiais lis. Geroji žinia, kad savaitgalį orai laipsniškai šils, o lietaus bus vis mažiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų