Registrų centras: e. sveikatos sistemoje per pusdienį pasirašyta 100 tūkst. dokumentų

Registrų centrui antradienį popiet atnaujinus e.sveikatos sistemos veiklą, per pusdienį užfiksuota beveik 100 tūkst. pasirašytų elektroninių dokumentų.

Registrų centras (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pasak Registrų centro atstovo spaudai Mindaugo Samkaus, atkūrus e.sveikatą, jos pajėgumai yra tokie patys, kaip ir buvo iki šiol. 

Jo duomenimis, iš 100 tūkst. elektroninių dokumentų beveik 40 tūkst. – elektroniniai receptai. Su jais antradienį išduota beveik 13 tūkst. vaistų. Taip pat užfiksuota per 20 tūkst. ambulatorinio apsilankymo prašymų, 7 tūkst. medicininių siuntimų ir beveik 2,5 tūkst. laboratorinių tyrimų užsakymų.

„Skaičiai yra artimi tiems, kurie buvo fiksuoti iki incidento, kadangi įprastomis dienomis sistemoje buvo suformuojama ir pasirašoma apie 200 tūkst. dokumentų ir iš jų apie 50 tūkst. – elektroniniai receptai“, – trečiadienį LRT radijui sakė M. Samkus. 

Pasak jo, sistema veikia ir yra visiškai atkurta, tačiau pavienių trukdžių gali pasitaikyti. 

„Matome, kad sistema veikia, galbūt pavienių trikdžių pasitaiko, dėl to prašėme visų susidūrusių su tokias tridžiais informuoti mūsų konsultantus. Norėčiau patikinti, kad visa informacija, kuri buvo iki incidento sukaupta e.sveikatos sistemoje, atkurta pilnai ir pasiekiama tiek pacientams, tiek gydymo įstaigoms, tiek vaistinėms“, –  sakė M. Samkus. 

REKLAMA

Anot jo, atkurti duomenys yra saugūs, tačiau ateityje siekiant didesnio sistemos stabilumo ir funkcionalumo reikės papildomos įrangos ir investicijų. 

E.sveikata sutriko praėjusį pirmadienį, po smarkios liūties Vilniuje, kai vanduo užliejo Registrų centro serverinę. Tuomet sutriko ir daugelio kitų įmonės valdomų sistemų veikla.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų