Lingienė: situacija šalyje dėl Covid-19 keičiasi dramatiškai, nustatyta 16 atvejų per parą

Lietuvoje per pastarąją parą nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų, dalies asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas lieka neaiškios, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

Rolanda Lingienė (nuotr. Fotodiena.lt)

„Yra 16 naujų atvejų, pirminiais duomenimis, du įvežtiniai, dauguma – Vilniaus apskrityje, dar yra Panevėžio ir Kauno apskrityse“, – BNS trečiadienio rytą sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė.

Anksčiau trečiadienį NVSC atstovai teigė, jog nustatyta apie dešimt atvejų – pasak R. Lingienės, duomenys patikslinti gavus naujausią informaciją.

Moteris naujienų agentūrai Elta teigė, kad situacija šalyje keičiasi dramatiškai, nes koronaviruso sergamumo rodiklis 100 tūkst. žmonių perkopė 5.

Siekiant suvaldyti prastėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienį ruošiasi grąžinti prievolę dėvėti apsaugines kaukes kai kuriose viešose uždarose erdvėse. Kaip LRT teigė vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė, šių priemonių imamasi siekiant sumažinti tokių atvejų, kai užsikrėtimo šaltinio nustatyti nepavyksta, ir užkirsti kelią nevaldomam viruso plitimui visuomenėje.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienio ryto neoficialiais duomenimis, Lietuvoje per parą užfiksuota apie 10 naujų Covid-19 atvejų, iš kurių kelių užsikrėtimų aplinkybės nėra aiškios.

„Šiandien, jei niekas nepasikeis, taip pat turėsime apie 10 atvejų, ir, berods, keletą taip pat turėsime tokių, kuriems reikalingas gilesnis epidemiologinis tyrimas siekiant išsiaškinti užsikrėtimo aplinkybes“, –  LRT radijui pasakojo vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Moteris priminė, kad jau šiandien Vyriausybėje bus svarstoma grąžinti prievolę devėti kaukes uždarose viešose erdvėse. Specialistų teigimu, tai yra būtina prevencinė priemonė, siekiant išvengti antrosios koronaviruso bangos Lietuvoje.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dar antradienį skelbė, jog per pastarąją parą buvo nustatyti 8 Covid-19 atvejai. Naujų mirčių per parą nustatyta nebuvo. Jų skaičius – vis dar 80. Nuo šio viruso jau pasveiko 1623 asmenų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-07-29 09:28:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skirkime viruso plitimą nuo kitų ligų. Vėžys, kraujagyslių ar kitos ligos nėra uzkreciamos. Ar jūs nesidomite kas darosi pasaulyje. Ši liga gali paliesti kiekvieną šeimą artimiausiu metu. Nustokime verkšlenti dėl kaukių dėvėjimo. Prisiimkime atsakomybę už savo veiksmus.
Atsakyti
-8

R
Rytas
2020-07-29 09:05:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vezys gal neuzkreciama...o virusas nevaldomas plinta greit...o jums matosi nusispjaut i kitu sveikata...
Atsakyti
-13

L
Lota
2020-07-29 10:19:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu kad sąmoningai tai daroma, nes kaip kitaip paaiškinti visų valkatų leidimą į šalį be jokios kontrolės ir patikros .Per pataikavimą saujelei nesugebančių prisėsti subinės tokiu metu, vėl kentės ekonomika ir nieko dėti žmonės..:(
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų