Įžūlumo viršūnė Kėdainiuose: žmonių antkapius išmeta tiesiog šalikelėje

Beprecedentis atvejis Kėdainiuose: paminklus atnaujinantys ir kapus restauruojantys meistrai elgiasi itin įžūliai – nebereikalingus paminklus, tvoreles ir kitas kapo dalis jie tiesiog išverčia pakelėje. Ir tik atkaklaus vienos įmonės darbuotojo dėka pavyko vienus pažeidėjus išaiškinti. Visgi tikimasi, kad pavyks išaiškinti ir daugiau šventvagiškai pasielgusių asmenų bei užkirsti kelią jų tolimesnei nelegaliai veiklai.

Išpylė Pramonės rajone

„Šių metų birželio 19 dieną, apie 14 valandą, Pramonės rajone, Kėdainiuose, pastebėti du asmenys (vyras ir moteris), kurie iš automobilio „Citroen“ iškrauna polietileninius maišus su statybinėmis atliekomis ir pila ant žemės šalia Šiaurinės gatvės važiuojamos dalies, rašo naujienų portalas „Rinkos aikštė“.

Akivaizdžiai matosi, kad išpilamos statybinės atliekos yra iš senų antkapių ir tvorelių pamatų. Atliekos buvo pilamos šalia ankščiau atgabentų ir išpiltų analogiškų atliekų, sudaužytų antkapių su mirusiųjų vardais, pavardėmis bei jų gimimo ir mirimo datomis, krūvos.

REKLAMA

(nuotr. Sigito Vildžiūno/„Rinkos aikštė“)

Labai tikėtina, kad šie asmenys tai daro ne pirmą kartą“, – informavo įmonės, kurios teritorijoje buvo atsikratoma atliekomis, „Baltic Recycling“ Kėdainių padalinio vadovas Sigitas Vildžiūnas.

Įamžino ir pranešė

S. Vildžiūnas įamžino niekadėjus telefone esančia kamera.

Visus duomenis jis perdavė Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

„Minėtu automobiliu išpylimui buvo pristatytas nemažas kiekis antkapių ir kitų statybinių atliekų. Pasiteiravus nurodytų asmenų dėl vykdomų neteisėtų veiksmų, vyriškis pamelavo, kad taip elgtis leido meras Valentinas Tamulis, o moteris pasakė, kad į šią gatvę juos nukreipė jų kolegos „paminklininkai“.

Esu tikras, kad šie asmenys pagauti vykdant neteisėtą veiką“, – įsitikinęs S. Vildžiūnas.

Pilti draudžiama

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi. Vyriausiasis specialistas Saulius Rosteika patvirtino, kad toks atvejis išties buvo, o niekadėjai išmestus paminklus ir antkapių dalis susirinko ir utilizavo tvarkingai.

„Taip, mes buvome gavę informaciją apie šalia gatvės Pramonės rajone išmestus paminklus. Kalbėjomės su paminklus ten išmetusiais asmenimis.

Jie pripažino, kad tai padarė iš nežinojimo.

(nuotr. Sigito Vildžiūno/„Rinkos aikštė“)

Išmestą statybinį laužą žmonės susirinko ir išsivežė. Mes juos įspėjome, kad taip elgtis tikrai negalima.

Šventvagiškas poelgis

S. Vildžiūnas tikina niekaip nesuprantantis taip šventvagiškai besielgiančių verslininkų.

Pasak vyriškio, tai ne tik, kad nelegalus atsikratymas atliekomis, tačiau tai yra ir mirusiojo atminimo paniekinimas, nepagarba.

„Kokios moralės turi būti asmenys, kurie taip nepagarbiai elgiasi su mirusiųjų atminimu bei jų artimaisiais?

Daug metų paminklai buvo apverkti, liūdėta, degintos žvakutės, sodintos gėlės, minimos Visų Šventųjų dieną ir per Vėlinės, laikomos šventos mišios, o juk dauguma kapų ir paminklai yra šventinti.

Paslaugas teikianti įmonė tikriausiai ėmė nemažus pinigus už paminklų restauravimą ir senų antkapių utilizavimą bet tikrai neišpilant viešoje vietoje ant gatvės kelkraščio...“, – pasibjaurėjimo tokiu poelgiu neslėpė teisybės ieškantis vyriškis.

Šaltinis: Dimitrijus Kuprijanovas, „Rinkos aikštė“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų