Dukart iš ligoninės sprukęs Covid-19 sergantis vyras saugomas už grotų

Kauno klinikinė ligoninė deda visas pastangas, kad jau du kartus iš palatos pasprukęs Covid-19 sergantis vyras nepabėgtų dar sykį. Šį kartą vyro palatos langai apsaugoti grotomis ir papildomai sutvirtinti.

Kauno klinikinė ligoninė (nuotr. TV3)
6

Ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas portalui tv3.lt patvirtino, kad grotos buvo įsigytos specialiai sudėtingam pacientui, siekiant užtikrinti, kad jis nebandytų bėgti dar kartą.

„Įrengėme konkrečiai jam. Todėl, kad po pirmo atvejo išėmėme rankenas iš langų. Tuomet jis buvo pagautas ir tikėtasi, kad jis nebebus toks atkaklus“, – tv3.lt kalbėjo S. Tvirbutas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dukart iš ligoninės sprukęs Covid-19 sergantis vyras ligoninėje saugomas už grotų

Tiesa, ligoninės atstovas nelinkęs naujojo sutvirtinimo vadinti grotomis.

„Tai segmentinė tvora iš tikrųjų. Tos grotos nėra tokios tvirtos. Bet iš vidaus teko dar lango konstrukciją patvirtinti varžtais, kad jis tikrai neatsidarytų. Ventiliacija yra išvedžiota pas mus visose palatose, oro yra, jis neužtrokš. Bet tiesiog, kad dabar jau tikrai neatidarytų to lango, nes tai grėsmė visuomenei“, – sakė S. Tvirbutas.

Atkaklus bėglys spruko du kartus

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos policija paskelbė iš ligoninės pabėgusio ir Covid-19 sergančio vyro paiešką. 54-erių metų vyras paspruko iš Kauno klinikinės ligoninės. 

Netrukus vyras buvo rastas, tačiau liepos 26-ąją paspruko dar kartą.

„Jis sugebėjo lango mechanizmą įveikti, prakrapštė, kad ir be rankenos. Matyt, kažką su pirštais padarė, kad mechanizmas suveikė. Tuomet jis vėl atsidarė langą ir vėl pabėgo iš palatos.

REKLAMA

Personalas apsižiūrėjo sekmadienį, budinti pamatė, kad jo nėra po pusryčių, tada policija budėjo“, – pasakojo S. Tvirbutas.

Ligoninės atstovas patvirtino, kad ligoninėje izoliuoti pacientai papildomai saugomi juos užrakinant iš išorės.

„Pas jį patenkama iš išorės, palata pilnai izoliuota, tai jis rakinamas iš išorės. Bet mūsų visos izoliacinės palatos yra rakinamos. Ne dėl to, kad tie pacientai pabėgtų, bet tam, kad žmogus per neapsižiūrėjimą nepatektų į žaliąją zoną – švariąją – zoną“, – sakė S. Tvirbutas.

Kauno klinikinė ligoninė

Neturėjo simptomų

Po pirmojo sėkmingo pabėgimo iš Kauno klinikinės ligoninės S. Tvirbutas portalui tv3.lt kiek anksčiau papasakojo apie susidariusią neeilinę situaciją.

„Šis vyras pas mus buvo atvežtas liepos 21-ąją iš kitos gydymo įstaigos. Jis neturėjo jokių simptomų, buvo besimptomis lengvos formos ligonis. Ištyrus, buvo nustatyta, kad jis gali gydytis saviizoliacijoje. 

Jau buvo susisiekta su savivaldybe, suderinta saviizoliacijos vieta. Darbuotojai užsakė transportą ir ruošėsi perkelti vyrą į izoliacijos vietą, tuo metu jis ir pabėgo“, – pasakojo ligoninės atstovas. 

Pastaruoju metu vyras gyveno gatvėje, todėl neaišku, su kiek asmenų jis galėjo kontaktuoti sirgdamas Covid-19.

Iki patekdamas į Kauno klinikinę ligoninę vyras buvo gydomas Respublikinėje Kauno ligoninėje. Kaip portalui tv3.lt pasakojo ligoninės atstovė R. Nagelytė, į ligoninę vyras atvyko liepos 15 dieną.

„Pacientas atvyko į Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikos Aleksoto sektoriaus I priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Jį konsultavo budintis gydytojas, kuris nustatė, kad pacientui reikalingas stacionarinis gydymas. 

REKLAMA

Pacientui buvo paimtas COVID-19 tepinėlis, jis paguldytas į izoliacinį skyrių. Liepos 16 dieną, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, asmuo perkeltas į Psichiatrijos klinikos Marių sektorių. Liepos 17 dieną pacientas raštiškai atsisakė gydymo ir, nesant indikacijų priverstiniam gydymui, buvo išrašytas iš ligoninės“, – komentuoja R. Nagelytė.

Kauno klinikinė ligoninė

Teigiamas koronaviruso testas 

Atstovės teigimu, vyras liepos 20-ąją greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo pristatytas į priėmimo-skubios pagalbos skyrių Hipodromo gatvėje, su dėl COVID-19 ligos nesusijusia simptomatika. 

„Jam buvo paimtas COVID-19 tepinėlis, kurio atsakymo pacientas laukė Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus „nešvaraus“ priėmimo izoliacinėje palatoje. Gavus teigiamą testo atsakymą, asmuo pervežtas į Kauno Klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių tolesniam gydymui.

Šiuo metu Marių sektoriuje planinis pacientų guldymas yra apribotas. Su pacientu artimą kontaktą turėjo du medikai, jie abu yra saviizoliacijoje.“

Nėra aišku, su kuo kontaktavo

Taip pat R. Nagelytė patikino, kad šiuo metu prioriteto tvarka COVID-19 testai atlikti 88 personalo darbuotojams ir pacientams. Kol kas visi gauti atsakymai yra neigiami. 

„Kadangi nėra aišku, su kuo pacientas kontaktavo nuo jo išsirašymo iš Psichiatrijos klinikos stacionaro dienos iki pakartotinio atvykimo į ligoninę, nemanome, kad jis užsikrėtė gydymo įstaigoje. Gydymo įstaiga laikosi visų COVID-19 prevencijos priemonių: darbuotojams ir pacientams atvykus į ligoninę matuojama temperatūra, darbuotojai dėvi pagal apsaugos lygius numatytas asmens apsaugos priemones, vykdomas profilaktinis personalo testavimas, ribojamas pacientų lankymas“, – pabrėžė atstovė.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-07-27 16:05:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai medicina virsta politizuota, tai jau ne medicina, tai genocidas. Niurnbergo įstatymo dar niekas nepanaikino, siūlau gerai verygai pagalvoti savo sprendimuose, nes atsakomybė kris ant jo pečių.
Atsakyti
-4

m
marija
2020-07-27 21:28:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hmm. pasitikrink pas psihopatus savo galva ir tada kometuok.puse lietuvos gydytoju gaudo ir gydo ligonius be simptomu,kai tuo tarpu tukstanciai kitu rimtu ligoniu mirsta ant ligoniniu laiptu,taip ir negave pagalbos
Atsakyti
-1

w
wesa
2020-07-27 18:23:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokiu ligu????
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų