Dėl liūties sutriko Registrų centro veikla: padariniai jau šalinami

Daugumos Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų veikla, sutrikusi dėl pirmadienio liūties padarinių, antradienio rytą buvo atstatyta.

Liūtis (nuotr. skaitytojo)

Vis dar neveikia e. sveikata, pranešė Registrų centras. 

„Dabar mums svarbiausia kuo greičiau e.sveikatą atstatyti. Didžioji dauguma Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų po pirmadienio vakarą liūties sukeltų padarinių antradienio rytą vėl veikė. Vis dėlto, dalis padarinių dar yra šalinami – siekiama kuo greičiau atkurti e. sveikatos sistemos veiklą“, – BNS sakė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

„Gali būti tik dar tam tikri pavieniai trumpalaikiai visų sistemų sutrikimai“, – pridūrė jis. 

M. Samkus prognozuoja, kad per valandą šie trikdžiai bus likviduoti ir nebepasikartos. 

Pasak jo, per pirmadienio vakarą sostinę užklupusią smarkią liūtį vanduo prasiskverbė į sostinės V. Kudirkos gatvėje esančias Registrų centro patalpas ir dėl to sutriko čia esančių serverių veikla ir laikinai neveikė įmonės tvarkomi registrai bei informacinės sistemos.

Registrų centro komanda visą naktį šalino liūties padarinius – daugumos registrų ir informacinių sistemų veiklą pavyko atstatyti. 

Vis dėlto, ilgiau nei planuota užtruko Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS, arba e. sveikatos) veiklos atkūrimas.  

Apie tai, kad pirmadienio vakarą dėl liūties sutriko Registrų centro duomenų sistemos, nes įstaigos serverinė užpilta vandeniu, feisbuke informavo ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius. Apie duomenų centro sutrikimus bei dėl to laikinai nepasiekiamą dalį registrų bei informacinių sistemų feisbuke pranešė ir Registrų centras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų