NVSC: iš viso koronavirusu susirgo 1902 asmenys, tačiau iš jų vienas – niekur nepriskirtas

Nuo koronaviruso pradžios Lietuvoje šia infekcine liga iš viso susirgo 1902 asmenys, tačiau vienas iš jų kol kas dar niekur nepriskirtas, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

(nuotr. Scanpix)

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio rytą pranešė, kad koronavirusu šiuo metu serga 217 žmonių, 1593 – pasveiko, nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, o dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Sudėjus šiuos skaičius, iš viso šalyje koronavirusu užsikrėtė 1901 žmogus, tačiau ministerija informuoja, jog tokių asmenų yra daugiau – 1902.

NVSC aiškina, kad jų iš tiesų yra tiek, kiek nurodo ministerija, tačiau vienas užsikrėtusysis dar niekur nėra priskirtas.

„Dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių vienas iš atvejų, kuris nustatytas dar birželio mėnesį ir apie kurį visuomenė buvo informuota įprastai, šiuo metu nėra priskirtas nei prie dar sergančių asmenų, nei prie pasveikusiųjų. Taip atsitiko dėl to, kad asmeniui atliktas pirmasis testas buvo teigiamas, tačiau kitą dieną atliktas testas – neigiamas“, – BNS situaciją komentavo NVSC atstovė Justina Petravičienė.

REKLAMA

„Šiuo metu atliekamas epidemiologinis vertinimas, siekiant priimti sprendimus, kaip šis atvejis turėtų būti vertinamas ir į kurią statistikos eilutę turėtų patekti. Norime atkreipti dėmesį, kad siekiame operatyviai ir tiksliai informuoti visuomenę, tačiau pandemija nėra eilinė situacija, atvejai neretai sudėtingi, reikalaujantys visapusiško aplinkybių vertinimo“, – pridūrė ji.

Paklausta, ar gali būti taip, jog asmuo nebus laikomas užsikrėtusiu ir atvejis iš viso nebus niekur priskirtas, NVSC atstovė teigė, kad ir „toks scenarijus yra įmanomas, jei taip nuspręs epidemiologai“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų