Pasieniečiai sulaikė koronavirusu sergantį afganistanietį: 8 pareigūnai saviizoliacijoje papildyta: 12.33 val.

Aštuoni Ignalinos regione tarnaujantys pasieniečiai turi saviizoliuotis paaiškėjus, kad pasienyje su Baltarusija sulaikyto afganistaniečio testas dėl COVID-19, pirminiais duomenimis, yra teigiamas, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

VSAT (nuotr. Fotodiena.lt)

„Praėjusį penktadienį Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai sulaikė tris vyrus ir moterį. (...) Trečiadienį VSAT telefonu gavo informacijos, kad mobiliajame COVID-19 patikros punkte Utenoje užsieniečiams padarius testus, afganistaniečio mėginio rezultatas buvo teigiamas“, – teigiama pranešime.

Anot pasieniečių, ir sulaikymo metu Vilėkų kaimo prieigose, ir vėliau migrantus saugant patalpose Ignalinoje aštuoni pareigūnai naudojosi apsaugos priemonėmis. Dabar jiems tenka saviizoliuotis, bus atliekami pasieniečių testai dėl koronaviruso.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras BNS informavo, kad ketvirtadienį atliekamas šio atvejo epidemiologinis tyrimas.

„Aiškinamės, kokios rizikos sąlytį turėjo pasieniečiai. Taip pat sąlytį su užsikrėtusiuoju migrantu galėjo turėti Ignalinos rajono savivaldybės darbuotojai, tačiau tikslaus jų skaičiaus dar negaliu pasakyti“, – teigė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

REKLAMA

Anot jos, šis atvejis pateks į penktadienį skelbiamą užsikrėtusiųjų statistiką.

Kaip informuoja VSAT, po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje, o VSAT pradėjo tyrimą. Užsieniečių prašymus nagrinėja Migracijos departamentas. Sulaikytieji izoliuoti savivaldybės patalpose Ignalinoje. Migrantus nuo tol saugo pasieniečiai. 

Kiti trys sulaikytieji turėjo Irako piliečių pasus, jų testo rezultatai, anot pasieniečių, yra neigiami.


Rašyti komentarą...
S
Stebėtojas
2020-07-16 09:29:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ne per anksti atidarėme sienas?! Tik šitų brudų mums dar ir betrūko!!!
Atsakyti
-4

j
jooooooooooooooooooooo
2020-07-16 09:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar vieni ciurbanai
Atsakyti
-1

L
LLL
2020-07-16 09:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik grįžta arba dar geriau prie sienos ir visi kiekvienas serga corona. Apsurdas. Mes nuvyktume į kitą šalį. Irgi sirgutume corona?
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų