Nauji COVID-19 atvejai: vyras virusą pasigavo važiuodamas liftu su užsikrėtusia kaimyne

Per vakar parą patvirtinti keturi atvejai. Du iš jų Vilniaus apskrityje, po vieną – Utenos ir Marijampolės apskrityse. Vienas atvejis įvežtinis iš Kazachstano, vienas – susijęs su iš įvežtiniu atveju iš Tadžikistano, pranešime rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

Koronavirusas (nuotr. Scanpix)

Įvežtinis atvejis iš Kazachstano Vilniaus apskrityje nustatytas asmeniui liepos 8 d. grįžusiam iš šios šalies per Amsterdamą į Vilniaus oro uostą. Kazachstane praleido dvi savaites. Iš oro uosto grįžo taksi. Po atvykimo iškart izoliavosi.

Antrasis atvejis nustatytas Marijampolės apskrityje yra susijęs su įvežtiniu atveju iš Tadžikistano. Pirmasis atvejis patvirtintas liepos 2 d. Tuo metu buvo nustatyti 5 sąlytį turėję asmenys, tačiau šis asmuo epidemiologams nebuvo nurodytas kaip sąlytį turėjęs. Susirgusysis liepos 9 d. pajuto simptomus ir nuvyko į ligoninę atlikti tyrimo.

Vilniaus apskrityje nustatytas atvejis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojui, susijusiam su atveju Reiswoolf įmonėje, kurioje registruotas COVID-19 ligos protrūkis. Tai šios įmonės darbuotojo kaimynė. Asmenys bendravo birželio 30 d. ir liepos 4 d. kartu važiavo liftu. Pirmieji simptomai pasireiškė liepos 5 d. NVSPL nustatyta 17 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, 10 – mažos rizikos. Soc. aplinkoje šiuo metu nustatytas 1 sąlytį turėjęs asmuo. Asmuo dirba ne COVID laboratorijoje, išaiškintas profilaktinių tyrimų metu.

REKLAMA

Atvejis Utenos apskrityje nustatytas Utenos ligoninės Radiologijos skyriaus gydytojai, kuri nebuvo išvykusi iš Lietuvos. Atvejis išaiškintas darbuotojams atlikus profilaktinius tyrimus. Gydytoja su pacientais nebendravo dėl darbo pobūdžio šiame skyriuje. Iš viso nustatyti 12 kontaktinių asmenų iš jų 2 šeimos nariai ir 10 Utenos ligoninės personalo darbuotojų, iš kurių artimą kontaktą turėjo 6 asmenys. Jie šiuo metu izoliuojasi. Epidemiologinis tyrimas toliau tęsiamas.

Koronavirusas per praėjusią parą iš viso nustatytas 1869 žmogui, tebeserga 207 asmenys, 1571 – pasveiko, 128 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 45 įvežtiniai atvejai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos liepos 12 d. 10.00 val. duomenimis: per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1706. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 461110 (iš jų – 131517 iš mobilių punktų).


Rašyti komentarą...
H
H
2020-07-12 12:31:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazachstane ir Tadžikistane mažai sergančių koronavirusu, bet vistiek sugebėjo pasigauti, kaip loterijoj laimėti - vienas iš milijono.
Atsakyti
-6

.
......
2020-07-12 13:10:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kai darbo kruviai mazi, tai kai gauna papildomai pinigu tai ko uz tuos pinigelius nepaatostogaut ir nepasirgt...
Atsakyti
0

E
Einana
2020-07-12 11:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Triperi gal norėjo pasakyti
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų