Kėdainių verslininkai iš agurkų gamina tokius produktus, kad net sunku patikėti

Jei vis dar manote, kad agurkas labiausiai tinka tik salotoms ar užkandžiams – sukluskite. Štai agurkų sostine vadinamų Kėdainių verslininkai iš šios daržovės gamina tokius produktus, kad sunku patikėti. Agurkiniai ledai, agurkų džemas ar saldainiai su agurkais. Per metus nustebina bent dviem naujais, o šiemet smaližių širdis nusprendė užkariauti zefyrais iš agurkų.

Jau nuo pavasario Kėdainių krašte šitaip pakelėse surikiuoti agurkų maišai – įprastas vaizdas. Perka juos gausiai.

„Keletą maišų į dieną. Šiemet prastai, pavasaris sunkus buvo. Bet kokie gražūs“, – sako pardavėjas Vytautas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kėdainių verslininkai iš agurkų gamina tokius produktus, kad net sunku patikėti

Žalius ar su medum triauškia. Agurkas – maistas, vaistas ir atgaiva. Agurkų sostine nuo seno vadinti Kėdainiai šio titulo kurį laiką kratėsi, o dabar verslininkai kasmet stebina neįprastais produktais iš šių daržovių – desertais, užkandžiais, ar net svaigiaisiais gėrimais.

O raitomi saldėsiai – šių metų naujovė. Tai agurkiniai zefyrai. Pirmieji iš krautuvėlės kaipmat dingo.

„Tik paskelbus per pirmą dieną jų nebeliko. Iš tiesų žmonės laukia naujovių, kažkokių įdomybių“, – pasakoja verslininkė Justina Kočetova.

Tad štai į svečius pas giminaičius skubanti Jurgita lauktuvėms jų neberanda:

„Pakvietė paragauti, aš parsivežiau tuos zefyrus ir maniau dar vieną vyrui paliksiu, bet,deja, suvalgiau pati, labai labai skanu ir visiems rekomenduoju. Ir atvažiavau va, bet gaila, kad nėra jų.“

REKLAMA

Produktų iš agurkų verslininkės krautuvėlėje kuo įvairiausių – čia pieninis šokoladas su agurkais.

„Aš norėjau reabilituoti tą agurko vardą Kėdainiuose, nes kėdainiečiai pastaruoju metu kompleksavo dėl to agurkų augintojų įvaizdžio“, – teigia J. Kočetova.

Agurkus renkasi tik saldžius, jie specialiai džiovinami šaltyje:

„Maždaug iš 100 kg agurkų lieka 5 kg liofilizuotos masės, kiek nuveži tiek parsiveži tūriu, bet iš 100 kg lieka 5.“

O štai agurkų džemas ar verslininko Igno Augustinavičiaus midUs jau kurį laiką keliauja kaip lauktuvės iš Kėdainių krašto:

„Tepu ant sūrio klausiu, dar čiobrelis, mmmm širdis apsalo.“

Nors kosmetikos su agurkais gausu, verslininkė kūrė savąją – šiemet dar viena jos naujovė – paakių gelis,

Iš agurkų sėklų aliejaus gamina agurkinį kremą ir muilą. Tad dabar dėtis žalių agurkų ant veido gal ir neverta, nors verslininkė sako atgaivos odai per daug nebus.

„Agurkas yra drėkiklis ir kosmetikoje jis nuostabus yra, tai šitos linijos Kėdainiai nevystė, o galėtų“, – kalbėjo J. Kočetova.

O štai šiame restorane visi šie skirtingai apdoroti agurkai – tai ingredientai – desertui. Patiekiami net agurkų ledai.

„Ypatingai populiarūs tarp miesto svečių, kurie atvažiuoja ne tik atsitiktinai, bet važiuoja tiksliniai ragauti agurkų ledų. Reiškia mes tuo jau išgarsėję, iš tikrųjų labai gardūs. Gaminame viską nuo iki ir naudojame vietinę iš agurkų pagamintą produkciją“, – sako restorano „Grėjaus namas“ savininkė Lena Petrulienė.

Karštą vasaros dieną Kėdainių restorane net vanduo gardinamas ne tik citrinos griežinėliu, bet ir agurku. Verslininkai vis suka galvą kaip nustebinti lankytojus ir ne veltui – agurkai Kėdainių krašte minimi jau nuo 17 a.

REKLAMA

„Labai džiugina kad jie žiūri į tą agurką kaip į naują galimybę ir savo verslui ir stebina mus kraštiečius. Jie yra ir kaip naujų skonių atradėjai, o šiuolaikiniai turistai nori ne tik išgirsti ir pamatyti, bet ir kažką parsivežti“, – pasakoja Kėdainių mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Kėdainiečių verslininkai jau vaišino martiniu iš agurkų ar agurkų tortu. Paslapčių neatskleidžia, bet jau greitai žada nustebinsią ir dar vienu saldėsiu ir unikaliais užkandžiais iš agurkų.


Rašyti komentarą...
L
Loreta Linartiene
2020-07-29 08:52:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noretume parduotuvelės adreso ir gal galima internetu užsisakyt produkcijos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų