Už 75 tūkst. eurų pirkta šienavimo mašina taip ir neišplauks tvarkyti upės

Po metų artėjant Anykščių miesto šventei vėl prisimintas turbūt nevykėliškiausias savivaldybės pirkinys – lūžtanti upės šienavimo mašina. Paaiškėjo, kad turkiška amfibija pjauti Šventosios upės meldų taip ir nebeišplauks, nes praėjusios kadencijos valdžios už europinius 75 tūkst. eurus pirkta mašina visai netinkama šienauti upės tėkmėje. O jos anykštėnai negali nei parduoti, nei nuomoti. 

Tokią pat katę maiše nusipirkusi ir Panevėžio savivaldybė. Pasirodo, ja nieks nemoka ir negali naudotis, tad kada tokia amfibija bus įkinkyta į darbą, iki dabar neaišku:

„Buvo dantys šitie nulūžę iškarto apatiniai, nes jei tik pagauna na upės tėkmėj yra ir tų pagalių ir visko. Kitoj pusėj akmenį pagavo. Nulūžo irgi dantys.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Už 75 tūkst. eurų pirkta šienavimo mašina – taip ir neišplauks tvarkyti upės

Anykščių komunalinio ūkio garaže pūpsanti amfibija šiemet taip ir nebeišplauks šienauti Šventosios upės. Paaiškėjo, kad už europinius pinigus įsigyta technika visai netinkama darbui upės tėkmėje.

„Pagal  mus net visai darbo įrankis visai netinkamas išpildymas visiškai ne toks kiek pernai matėm kaip darbinis įrankis dirba tai visai ne tokiu principu. Kitas dalykas prieš srovę nepaplaukia normaliai nepaplaukia vikšrais kasasi“, – sako komunalinio ūkio pavaduotojas Valdemaras Navickas.

Kad savivaldybė įsigijo prastą daiktą pripažino dar pernai, kai naują techniką vos įleidus į upę ši iškart lūžo ir gedo. Tad Anykščių savivaldybei ir šiemet nieko kito neliko kaip už mokesčių mokėtojų pinigus samdyti privačios įmonės šienpjovius.

REKLAMA

„Anos kadencijos pirkimas. Mes kai pažiūrėjom iš arčiau, nu, tiesiog garaže turbūt surinkta“, – pasakoja V. Navickas.

„Nupirktas naujas daiktas, bet jis kaip sako praktiškai, arklys, o iš tikro nustipęs. Buvo paprašyta pačio gamintojo, ne perpardavinėtojo, kurie čia pardavė, bet gamintojo, turkų gamyklos, specifikacijos ir jie aiškiai parašė, kad tokio galingumo varikliai su tokia važiuokle, ji pritaikyta dirbti vandeny ramiam, pelkėj kažkokioj, bet, gink Dieve, tik ne upėje, kur yra srovė“, – teigia Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.

Priremta faktų savivaldybė dar žada suktis iš padėties ir netinkamą techniką bandyti panaudoti kelių miesto parko tvenkinėlių meldams pjauti. Mat brangią techniką už ES lėšas pirkę Anykščiai mažiausiai 5 metus negalės jos nei parduoti nei nuomoti.

Panašią pelkių amfibiją pernai nusipirko ir Panevėžys. Už tokią pat turkišką mašiną savivaldybė paklojo beveik 80 tūkst. eurų. Bet nuo to laiko nepajudinama taip ir stovi savivaldybės komunalininkų garaže.

Aiškėja, kad įsigyta technika iki šiol niekas nemoka ir neturi teisės naudotis – reikia laivavedžio teisių. O toks žmogus iki šiol neparengtas.

„Mes negalim jos sugrūst, nes yra ES projektas įsipareigojimai ir dabar yra garantinis laikotarpis. Tiekėjas įsipareigojimus vykdo jei kas sulūžta atveža, paremontuoja“, – kalbėjo D. Žiogelis. 

„Dabar kaip matom prabėgęs nemažas laiko tarpas ir vandens telkiniai kaip žėlė taip ir želia nes to žmogaus parošti negali. Reikia kursų“, – sako Panevėžio tarybos narė Jurga Girdzijauskienė.

REKLAMA

Ne gana to lenda dar vienas kuriozas. Panevėžio šienpjovės niekas nenori drausti.

„Panašios problemos ir kiek teko girdėti tokios transporto priemonės net nedraudžia draudikai kadangi šlangos apačioj eina ar nutrūktų tai ir ekologiškai užteršimas vandens telkinių būtų“, – pasakoja V. Navickas.

Savivaldybė aiškina, kad amfibiją naudos, tik kada, neaišku. Mat karantinas laikinai iššaldė įvairių kursų tame tarpe ir laivavedžio organizavimą.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2020-07-18 01:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na sakykit ką norit - dundukai.... Išpisti tuos kas specifikacijas rašė ir pasirašė.

Bet kai visi tokie patys, tai kaltinti nėra ką. Kvailiai ir tiek.
Atsakyti
0

V
Vinis
2020-07-18 21:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai kaip reikia plauti babkes.. Ir nieks neprotestuoja, visiems pofig.
Atsakyti
0

O
Olivia
2020-07-19 16:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ziopliu gvardija....

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų