Priminimas keliautojams: nuo šiandien grįžus iš šių šalių privaloma izoliuotis 14-ai dienų

Atlaisvėjus pandemijos gniaužtams vis daugiau žmonių pradėjo žvalgytis į tolimesnes atostogų kryptis. Deja, per anksti apsidžiaugti nereikėtų, nes šalių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis 14-ai dienų, sąrašas vis ilgėja.

Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas yra naujos šalys, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija. 

Šis atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis parengtas paveiktų šalių sąrašas įsigaliojo nuo šiandien, liepos 9 dienos. 

Sąrašas taikomas grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą.

Visų COVID-19 paveiktų šalių sąrašas teikiamas čia.

Šią savaitę iš paveiktų šalių sąrašo išbrauktas Pakistanas bei Centrinės Afrikos Respublika. Iš viso sąraše – 63 šalys.

Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

REKLAMA

Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokiems asmenims bus privaloma 14 dienų izoliacija, net jeigu per paveiktą šalį jie vyko tranzitu. Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams. 

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.  


Rašyti komentarą...
W
Www
2020-07-09 13:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suknista statistika... Izoliuotis reikia grįžus iš bet kurios šalies, gal būt išskyrus Latviją. Didžiausias melas yra statistika, - ką noresiu, tą pateiksiu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų