Nausėda žada choristus pasikviesti į prezidentūrą: aš pats berniukų chore dainavau, stovėjau lietuje ir man patiko

Prezidentas Gitanas Nausėda pakomentavo kilusias diskusijas po Valstybės dienos minėjimo, kai jis pasirodė su skėčiu, o šalia jo stovėjo lietaus permerkti berniukai. Šalies vadovas žada į prezidentūrą pakviesti „Ąžuoliuko“ ir „Liepaičių“ chorus ir su jais pasikalbėti.

„Pakalbėsime apie tai, kaip jiems patinka dainuoti. Aš pats kažkada berniukų chore dainavau. Po lietumi taip pat stovėjau ne kartą ir man tai patiko. Pakalbėsime su vadovais, kaip būtų galima išvengti tokių dalykų ateityje. Bet atsakomybę galiu prisiimti už viską, man tai nėra problema“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

Prezidentas iš žurnalistų išgirdęs klausimą, kaip vertina nesusipratimus su berniukais ir elgesį lietuje, atsakė, kad jis „turbūt yra atsakingas už viską“.

„Aš turbūt atsakingas už viską: ir už tai, kad scena buvo kiaura, ir už tai, kad netikėtai lietus pradėjo pliaupti, ir už tai, kad galbūt apsiaustų pritrūko, ar kažkas nenorėjo užsidėti.

Gaila, kad tas faktas, jog mano lietsargis buvo suskliaustas tuo metu, kai giedojau tautišką giesmę, tai nei vienoje fotografijoje neteko jo pamatyti. Teko kalbėtis su vaikais tuo metu, kai jie stovėjo. Jie buvo puikios nuotaikos.

Deja, atvaryti į šitą sceną 30 minučių anksčiau nei atėjome mes. Galbūt ant to tilto dėl to aš atrodžiau toks sausas, o jie tokie šlapi. Lietus buvo šoninis, todėl tas lietsargis ten turėjo tik simbolinę reikšmę“, – komentavo prezidentas.

Ekspertas įvertino Nausėdos elgesį lietuje

Primename, kad tv3.lt rašė, kaip Valstybės dienos minėjimo transliaciją nuo sostinės Karaliaus Mindaugo tilto stebėję gyventojai pašiurpo, kai pamatė kiaurai nuo lietaus permirkusius choristus berniukus. Mergaitės „Liepaitės“ buvo su lietpalčiais, o berniukai „Ąžuoliukai“ – vienmarškiniai. Atėjus sveikinimo kalbos momentui prie jų prisijungė ir prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana. Jis laikė didelį skėtį, o šalia buvę berniukai buvo permirkę ir drebėjo nuo šalčio. Etiketo ekspertas paaiškino, kokie yra protokolo reikalavimai ir kaip šioje situacijoje turėjo pasielgti prezidentas.

REKLAMA

Pasak etiketo eksperto Armino Lydekos, prezidentas šioje vietoje neturėjo kitos išeities ir pasielgė teisingai.

„Neįmanoma, kad prezidentas vienu lietsargiu uždengtų ir save, ir savo sutuoktinę, ir dar visą berniukų chorą. Tad kitos išeities prezidentas neturėjo, kaip sakyti kalbą ir kiek įmanoma, savo lietsargiu pridengti greta esančius žmones.

Labai liūdna, kad renginio organizatoriai nepagalvojo apie vaikų chorą, kad berniukai turėjo mirkti lietuje. Nereikia renginio organizatorių klaidų permesti prezidentui. Renginio organizatoriai nepagalvojo, kad Lietuvoje vasarą kartas nuo karto lyja lietus. Nenumatė nei pastogės, nei berniukams leido ar informavo, kad atsineštų lietsargius ar apsiaustus, kaip padarė mergaičių choras.

Nuotraukoje mes visi matome vieną mažą berniuką, kuris mirksta lietuje ir net truputį dreba nuo drėgmės, tai, be abejo, sukelia nepasitenkinimą ir liūdesį, kad iš tiesų skriaudžiamas vaikas. Šioje situacijoje ne prezidento tai problema, o renginio organizatorių“, – tv3.lt kalbėjo etiketo žinovas.

Jei prezidentas vis dėl to būtų savo lietsargį atidavęs berniukams?

„Jei jis pats būtų mirkęs lietuje, tai tikrai nebūtų geresnė išeitis. Po tuo lietsargiu visų berniukų jis nesutalpins, kaip ir neatsakys į visų berniukų klausimus.

Jei prezidentas būtų atidavęs skėtį, būtų kilusi dar didesnė diskusija: kodėl du ar trys berniukai tapo privilegijuotais, atsistojo po prezidento lietsargiu, o visas choras mirko lietuje. Kol lietsargis būtų perdavinėjamas vieniems ar kitiems berniukams, kiek ten jų tilptų, spaustųsi, grūstųsi, tai būtų blaškomas renginys ir būtų sujauktas scenarijus. Taip būtų daug daugiau problemų“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA

A. Lydeka abejojo, ar nors vienas pasipiktinęs žmogus galėtų pateikti patarimą, ką tokioje situacijoje padaryti kitaip.

„Alternatyvūs variantai: atiduoti savo lietsargį berniukams, bet vis tiek visų berniukų nesutalpinsi. Trys berniukai nebebus šlapi, bet dar dešimt ar dvidešimt bus sumirkusių. Ar solidariai su mirkstančiais berniukais prezidentui pačiam suskleisti lietsargį ir mirkim lietuje visi. Šalia šlapių berniukų dar bus ir šlapias prezidentas. Ar dar yra kokia alternatyva? Nėra kitos alternatyvos prezidento situacijoje“ , – sakė ekspertas.

Pasak A. Lydekos su skėčiais nuolat pasitaiko kuriozinių situacijų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse.

G. Nausėda kritikos sulaukė balandžio 17 dieną, kai prie prezidentūros spaudos konferencijoje pasitaikius šlapdribai skėtis buvo greitai išskleistas virš prezidento galvos, o gestų kalbos vertėja neskubėjo pasirūpinti.

„Lauke surengę konferenciją renginio organizatoriai turėjo pagalvoti, kad gali atsitikti taip ir turi būti numatę lietsargius. Vadovybės apsaugos departamento atstovai prasidėjus lietui tvarkingai atliko savo funkciją ir tvarkingai skėtį išskleidė virš prezidento galvos. Jie atliko savo darbą, kas jiems buvo privalu. Prezidentas toliau atliko savo darbą ir atsakinėjo į žurnalistų klausimus.

Labai gaila, kad renginio organizatoriai nenumatė tokios situacijos ir nebuvo paruošę lietsargio vertėjai. Abiem reikalingi lietsargiai, kad galėtų savo funkciją vykdyti toliau: ir atsakinėti į klausimus, ir versti tuos atsakymus

Kai panašioje situacijoje vėl pradėjo lynoti, tai prezidentas nutraukęs klausimus ir atsisukęs į apsaugos darbuotoją pasakė: iš pradžių nuo lietaus uždenkite vertėją, nes paskui vėl gausiu pylos. Ne prezidento ir ne apsaugos darbuotojų darbas vertėjams nešioti lietsargius ir būtų labai keista, jei susikeistų savo funkcijomis ir darbais“, – sakė ekspertas.

REKLAMA

A. Lydeka prisiminė 2013 metus, kai Lietuvoje buvo kritikuojama tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kai viešint Izraelio prezidentui Shimonui Peresui virš judviejų galvų nešė skėtį.

„Prezidentė greitai išsprendė problemą laikydama lietsargį virš jo galvos. Aišku, ji pasielgė visiškai neprotokoliškai. Tiesiog žmogiškai pagelbėjo svečiui. Bet vertinant iš protokolinės pusės, taip neturėjo atsitikti ir taip neturėjo būti“, – teigė A. Lydeka.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2020-07-09 12:59:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir organizatorių reikalas,bet žmogiškumas kur dingo?Per aukštai galva iškelta- nepastebėjo ?!
Atsakyti
-8

I
Irena
2020-07-09 13:02:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai turi ant kažko supilti šiūkšes , lengviausia nuo saves kuo toliau , kur organizatoriai , o ne prezidentui nešioti apsiaustus
Atsakyti
0

R
Rrr
2020-07-09 14:28:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei taip patiko tai ir stovek po lietum o ne po skeciu!!!Gaila vaiku kad perslape nesusirgtu!!!?Kodel nepasiulei vaikams skecio?Jei tau patiko tai dar nereids a jad kiti turi ta oati daryti!!!Savanaudiskumas!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų