Antausis medikams – už kovą su koronavirusu apdovanojo, bet priedus „nuėmė“

Sveikatos apsaugos ministerijai pradėjus apdovanoti pirmoje kovos su koronavirusu fronto linijoje stovėjusius medikus šie apgailestauja, kad pasibaigus karantinui „užsuktas“ ir žadėtųjų priedų kranelis. Medikų atstovų teigimu, nutraukti papildomas išmokas nėra sąžininga.

A. Veryga apdovanoja su koronavirusu kovojusius medikus medikus (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
30

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį jau apdovanojo Santaros klinikų ir jų koordinuojamų ligoninių medikus. 

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. A. Veryga medikams įteikė apdovanojimus „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“

Per artimiausias savaites medalius žadama išdalinti ir kitų 4 su COVID-19 pacientais dirbusių ligoninių ir karščiavimo klinikų, mobilų punktų, laboratorijų darbuotojams. 

Visgi šią iniciatyvą temdo tai, kad, medikų teigimu, ministerija neskuba laikytis susitarimų.

Kolegos moka kolegoms

Lietuvos medikų forumo pirmininkas, Santaros klinikų profesinės sąjungos vadovas Valdas Pečeliūnas tikino, kad bent pastarojoje įstaigoje priedai, nors ir mažesni, liks. Tačiau jie bus mokami kitų darbuotojų atlyginimo sąskaita. 

„Mūsų įstaigoje bent susitarta, kad tie priedai tiems žmonėms, kurie faktiškai dirba su Covid-19 pacientais, išliks. Bet, aišku, norėtųsi iš valstybės atitinkamo požiūrio. Taip, šiuo metu Covid-19 pacientų kur kas mažiau, bet jų yra“, – portalui sakė jis.

REKLAMA

Pašnekovas pabrėžė, kad kai priedus moka įstaiga, tai faktiškai kolegos moka kolegoms. 

„Įstaigos didžiąją biudžeto dalį sudaro algos ir iš to patys vieni kitus palaikome. Taigi kolegų solidarumas išlieka, bet norėtųsi to paties ir iš valstybės.

Valdas Pečeliūnas

Į priekį žiūrint įžvelgiame problemą – vėl reikės motyvuoti žmones, o tai nėra lengva. Jie aukojasi, dirba ir papildomi pinigai visgi tai yra rimta motyvacija“, – sakė V. Pečeliūnas.

Anot jo, kol Covid-19, pacientai išlieka, būtų sąžininga išpildyti ir kitą susitarimo dalį – papildomas išmokas.

Pašnekovui antrino ir Lietuvos medikų sąjūdžio atstovė Jurgita Sejonienė:

„Nežinau, koks yra ryšys tarp medikų darbo ir pasibaigusio karantino, nes juk ir priedai paskirti buvo ne nuo pat pradžių prasidėjus pandemijai. O tie, kas dabar dirba Infekcinių ligų skyriuje, dirba taip pat sunkiai, rizikos išlieka.“

Ministerija: tokios įstatymo nuostatos    

Paklausta, kodėl nuspręsta nebemokėti priedų medikams, ministerija plačiau nepaaiškino, bet patvirtino, kad priedai medikams, vadovaujantis Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatomis, yra skiriami nuo karantino paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos, tai yra nuo kovo iki birželio imtinai. 

„Kadangi birželio 17 dieną Lietuvoje karantinas atšauktas, pagal šį įstatymą medikams priedai nuo liepos mėnesio nebėra skiriami. Tačiau gydymo įstaigos dėl savo darbuotojų darbo užmokesčio dydžio sprendžia individualiai, tad medikams gydymo įstaigų vadovų sprendimu gali būti skiriami priedai ir priemokos kitais pagrindais“, – teigia ministerijos atstovė.

Portalas primena, kad sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, dirbusiems ypač pavojingomis sąlygomis, infekcijos židiniuose, paskirti nuo 60 iki 100 proc. didesni atlyginimai, atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo vykdomų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą.


Rašyti komentarą...
J
Julijonas
2020-07-09 13:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už hipokrato priesaikos nevykdymą jokių priedų! O tai yra ,kad negydė ligonių,neisileido į poliklinikas,o nuotoliniu būdu gydyti negali, tik konsultavo.
Atsakyti
-6

Z
Zemaic
2020-07-09 13:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jiems dar moket karantinas baigesi i poliklinikas nesuleidzia normalei kysiu prisieme su zmonem elgtis nebemoka maziau cia bednialinasi
Atsakyti
-2

N
Nesvarbu
2020-07-09 13:42:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už ką medikams priedus mokėti. Štai dabar pasibaigus karantinuij.medikai neatlieka savo darbo. Turi mobiliuoju užsiregistruoti. O jiaij kyšio tai nepriima. Taip Kretingos miesto poliklinikoje. Taij jie iš kyšių gali pragyventi. Aš prieš už taiką kad jiems mokėtų priedus. Geriau apsaugos darbuotojams padidintų atlyginimus. Nes jie dirbo. O medikais tik nuotoliniu valdimu
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų