Naujausios SAM rekomendacijos: tai būtina žinoti keliaujantiems

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), įvertinusi nerimą keliančias koronaviruso infekcijos plitimo tendencijas kai kuriose pasaulio šalyse, ragina keliautojus imtis reikiamų atsargumo priemonių ir paisyti specialistų rekomendacijų.

Oro uostas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

SAM specialistų parengtose rekomendacijose nurodoma, kad koronaviruso infekcijai, kaip ir kitoms užkrečiamosioms ligoms, būdingas inkubacinis periodas. Taigi net jei žmogus jaučiasi gerai, nereiškia, kad tuo metu jis nėra užsikrėtęs infekcija.

Koronaviruso inkubacijos laikotarpis yra apie 14 dienų, todėl grįžus (ar vykus tranzitu) iš valstybių, kuriose sergamumas viršija nustatytą 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklį, privaloma dvi savaites izoliuotis. Grįžus iš tų šalių, kuriose sergamumas mažesnis – nuo 16 iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, izoliuotis rekomenduojama, rašoma pranešime spaudai.

Grįžtantys iš paveiktų šalių, kuriose sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų ir kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras, per 24 valandas privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), užpildant elektroninę anketą NVSC puslapyje: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form. Be to, Lietuvos sienos kirtimo vietoje (oro ar jūsų uoste, ar sausumos kelyje kertant išorinę Europos Sąjungos sieną) jiems matuojama temperatūra. Nustačius koronaviruso infekcijos simptomus, tokie keliautojai bus atskirti nuo kitų žmonių, iškviesta greitoji medicinos pagalba ir jie bus nugabenti į gydymo įstaigą. 

REKLAMA

Žmonėms, atvykusiems iš Bulgarijos, Čekijos, Džibučio, Egipto, Ganos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Monako, Nepalo, Mergelių salų, Rumunijos, Svazilendo ir Turkijos, kur sergamumas yra kiek mažesnis, specialistai rekomenduoja izoliuotis, laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių, pagal galimybes dėvėti asmens apsaugos priemones. Jiems taip pat reikia stebėti savo sveikatą.

Jei pasireikštų koronaviruso infekcijos simptomai (karščiavimas (virš 37,3 laipsnių), kosulys, apsunkintas kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas), jie turėtų nedelsdami skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (būtina nurodyti, kad per pastarąsias 14 dienų būta užsienyje) ir vykdyti medikų rekomendacijas. 

Iš kitų, nelaikomų paveiktomis, šalių grįžus izoliuotis nereikia, tačiau rekomenduotina laikytis bendrų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių. 

SAM specialistai primena, kad už nustatytų infekcijos plitimo prevencijos priemonių ir reikalavimų nesilaikymą gresia administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė. 

Išsamias rekomendacijas keliautojams rasite čia.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-07-07 17:44:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl melas!!! Jokioj ITALIJOJ, KITOSE ŠALYSE NĖRA TOKIŲ BŪTINUMO PRIEMONIŲ, KAIP ,KAD LIETUVOJ!!!! NEPAMIRŠKIT, KAD KIEKVIENOJ ŠALY LIKO LIETUVIŲ IR PALAIKOM RYŠĮ!!! Kai tokiose SAM dirba nusikaltėliai, kurie žmogaus gyvybę vertina per pinigus, tai vadinama genocidu, o SAM dirba robotai, kurie nė žalio supratimo neturi apie žmogaus individualią sveikatą!!!! Jokių tyrimų neatliko, ar tinka vakcinos, kam tinka, o kam ne, bet visus surikiavo į vieną liniuotę ir daro ,patys nesupra ką. Toks Geicas net koledžo nėra baigęs, apie medicinos išmanymą net kalbos nėra, tai jau ką sakyti, kokias vakcinas siūlys???? Tai NUSIKALTĖLIS, O JO VAKCINOS GINKLAS PRIEŠ ŽONIJĄ. O VERYGA SAVO DIPLOMĄ PATVORY PIRKO, NES PSICHIATRO LYGIS NULINIS!!!!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų