„Klasco“ – neatitikimai tarp oro taršos šaltinių ir pateiktų duomenų

Koncerno „Achemos grupė“ valdomoje didžiausioje uostamiesčio krovos įmonėje Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“) nustatyti neatitikimai tarp oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos ataskaitoje bei Taršos leidime nustatytų duomenų, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas. 

Klaipėdos jūrų uostas (Algirdas Kubaitis/Fotobankas)

Be to, „Klasco“ iki praėjusių metų pabaigos turėjo rekonstruoti dviejose krantinėse esamus sandėlius ir į jų vietą perkelti geležies rūdos krovinį, siekiant mažinti bendrovės poveikį aplinkai, tačiau to nepadarė.

„Šie neatitikimai yra tiesiogiai susiję su planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūromis, dėl kurių šiuo metu vyksta teisminiai ginčai su Aplinkos apsaugos agentūra“, – teigiama pranešime.

Per patikrinimą buvo įvertinti uosto teritorijoje įrengtų oro kokybės monitoringo stotelių duomenys nuo balandžio vidurio iki birželio vidurio. Įvertinus duomenis, kietųjų dalelių koncentracijoms aplinkos ore ribos neviršytos.

Neatitikimai nustatyti atlikus neplaninį įmonės patikrinimą birželį dėl galimai pažeidžiamų aplinkos apsaugos reikalavimų atliekant krovos darbus, aplinkos oro teršimo kietosiomis dalelėmis.

Buvo tikrinama, kaip vykdomi geležies rūdos krovos darbai iš geležinkelio vagonų ant krantinės: ar atliekant krovos darbus dulkėms nusodinti buvo naudojamos vandens patrankos ir ar laistomi įmonės teritorijoje esantys technologiniai keliai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų