Vaizdo kameros užfiksavo Kaune pas žmones į svečius užsukusį briedį

Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat miestai plečiasi, žmonės ir gyvūnai gyvena greta – lieka tik stengtis sutarti.

Nekviesto svečio rytą sulaukė vienas kaunietis Aukštuosiuose Šančiuose. Vaizdo kameros užfiksavo apie 6 valandą į kiemą įžirgliojantį briedį, gyvūnas pasižvalgė ir jau pasuko iš kur atėjęs, bet staiga jo dėmesį kažkas patraukė, tad kiemą nusprendė patyrinėti atidžiau.

Porą minučių apsidairęs, apuostė tvorą, o tada grakščiai liuoktelėjo per metro aukščio krūmų gyvatvorę.

Matyti, kaip jis pėdina pro terasą – per pievelę link vartelių, bet šių, matyt, atsidaryti nesugebėjo, tad patrypinėjęs prie tvoros, atsispyrė ir liuoktelėjo per ją – tik metaliniai virbai sužvangėjo

Pasak specialistų, gerai kad žmonės čia jo nebaidė ir negąsdino. Mat išvydus šiuos stambiausius elninių šeimos atstovus, ypač jei jie sveiki, reikia elgtis ramiai ir netrikdyti, tada dažniausiai jie nueina savais keliais.

REKLAMA

„Visų pirmiausia reikėtų elgtis ramiai, įvertinti situaciją: ar tas gyvūnas sveikas, ar sužalotas. Jei sveikas, tai jokiu būdu jo negąsdinti, nekelti jam papildomo streso – nes tokiu atveju laukinis gyvūnas gali tapti neprognozuojamas. Reikėtų tiesiog išlaukti, ramiai. Atlaisvinti visus praėjimus ir dažnu atveju tas gyvūnas kaip atėjo, taip ir išeina“, – pabrėžė veterinarijos specialistas Giedrius Survila.

Taip ir nutiko šį kartą – kelias minutes pasisvečiavęs kauniečių kieme, briedis peršokęs tvorą nužingsniavo tolyn gatvele, žvalgydamasis į gyventojų sodybas.

Žinoma, pastebėjus sužeistą gyvūną reikia kuo skubiau pranešti specialistams ir šie nuspręs, ką su juo daryti. Kitądien, greičiausia, šis smalsuolis jau buvo pastebėtas tolėliau besidriekiančioje Ašmenos gatvėje.

Žinios apie aplink namus slampinėjantį briedį sulaukę gyvūnų globėjų asociacijos specialistai apžiūrėjo mikrorajoną, bet gyvūnas, matyt, jau buvo saugiai pasitraukęs į mišką.

„Gyvūnų globėjų asociacijos specialistė nuvyko, apvažinėjo tą teritoriją, dar paklausė vietinių žmonių, tai jie patvirtino, kad šį ar kitą briedį, stirnas mato nuolat“, – teigė G. Survila.

Kad gyvūnai vis dažniau pastebimi miestų gyventojų kiemuose nieko stebėtino. Miestai plečiasi ir gyventojai kuriasi ten, kur dar neseniai buvo laukinių gyvūnų valdos.

Tad, kaip sako specialistai, lieka tik draugiškai sutarti tiek su stambiais gyvūnais – briedžiais, elniais, stirnomis, tiek su mažesniais – lapėmis, kiškiais ar ežiukais.


Rašyti komentarą...
r
rimas
2020-07-04 21:51:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerai nors tiek,kad gyvunai neiskaito zmoniu susikurto slykstaus iki apsivemimo uzraso-,,privati valda"
Atsakyti
-2

M
Mandarinas
2020-07-05 20:33:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per Karantiną nors Briedžiai laisve
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų