Įvertino konservatorių sąrašą: Landsbergiui vertėtų sunerimti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai vidiniame balsavime nusprendė, kuriuos bendražygius norėtų matyti sąrašo, vedančio konservatorius į Seimo rinkimus, viršūnėje. Daugiausiai palaikymo sulaukė krikščionių demokratų flango atstovai, o štai liberalesni konservatoriai bendrapartiečių palaikymo sulaukė mažiau.

Partijos lyderis Gabrielius Landsbergis tikina, kad visa tai – natūralūs procesai. Tačiau kai kurie politikos ekspertai pažymi, kad dalis TS-LKD narių pasiilgo dėmesio tradicinėms vertybėms, o G. Landsbergis neturėtų ramiai jaustis dėl savo lydeystės.

Vidiniame TS-LKD kandidatų Seimo rinkimuose reitingavime daugiausiai palaikymo sulaukė Seimo nariai, krikdemiško partijos sparno atstovai – Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas.

„Nuoširdus ačiū visai TS-LKD bendruomenei už Jūsų tvirtą paramą mano kandidatūrai artėjančiuose Seimo rinkimuose. Norisi apkabinti kiekvieną iš Jūsų!

Jūsų sprendimas mane tik dar labiau įpareigoja. Toliau ginti Tautos tradicijas, iš jų kylančias vertybes, laisvę, istorinę atmintį, lietuvybę, šeimą ir demokratiją. Rūpintis silpnesniais ir siekti, kad mūsų vaikai gyventų Lietuvoje geriau nei jų tėvai.

Esu tikras, kad Ingridos ir Gabrieliaus vedama mūsų komanda rudenį gaus Lietuvos piliečių pasitikėjimą bei suformuos naują Vyriausybę, kuria galėsime didžiuotis“, – socialiniuose tinkluose bendražygiams už pasitikėjimą dėkojo L. Kasčiūnas.

Iš vidinio konservatorių balsavimo matyti, kad politiniai naujokai ar pirmininko G. Landsbergio aplinka daugeliui partiečių nebuvo tokia miela. TS-LKD Strateginės grupės vadovė, Kauno konservatorių lyderė Jurgita Šiugždinienė liko 38, neseniai prie konservatorių prisijungęs G. Landsbergio patarėjas Matas Maldeikis atsidūrė 43 vietoje, TS-LKD rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas – 49, vaikų psichologas Linas Slušnys – 46, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas – 59, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas – 83, iš „Dviračio žinių“ žinomas visuomenininkas Kristijonas Bartoševičius – 119.

REKLAMA

„Iš tikrųjų netikėtumų nebuvo, poslinkiai tik kai kurie yra galbūt tokie ryškesni. Bendrai visą sąrašą, nors visą jį sunku būtų vertinti, pirmąjį dvidešimtuką galbūt tik, tai jis yra harmoningai subalansuotas. Mes turime žmones, kurie yra tiek iš krikdemiško flango, tiek iš politinių kalinių, tremtinių, konservatorių flango“, – partiečių sureitinguotą sąrašą įvertino G. Landsbergis.

Pasak jo, didelio palaikymo sulaukė dažniausiai skyriuose matomi partiečiai.

„Partija pirmiausia žiūri į tuos žmones, kuriuos dažniausiai mato, kurie daugiausia lankosi skyriuose, jie turi didžiausią tikimybę būti aukštai reitinguojami. Tokia yra dinamika – žmonės gali užduoti klausimus, gauti atsakymus, pažįsta tuos žmones. Tie, kurie daugiausiai keliauja, ir bus pirmame dešimtuke ir daugiausiai matomi. Džiaugiuosi, kad žmonės, kurie yra ne taip seniai prisijungę, sulaukė palaikymo, kad jie nepraslydo pro akis ir buvo pastebėti“, – teigė TS-LKD lyderis.

Visgi, šis sąrašas negalutinis. Pirmoji vieta tikrai atiteks Ingridai Šimonytei, antroji G. Landsbergiui, o kitas vietas koreguos sąrašo lyderiai.

„Kartu su Ingrida Šimonyte turime teisę jį šiek tiek keisti, laukiame galbūt ir kitų žmonių apsisprendimo, ir permainų šiokių tokių gali būti“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Pasiilgo tradicinių vertybių ar balsavo už matomiausius?

„Signalas yra aiškus – partijoje vyksta permąstymai dėl vertybių. Nes Gabrielius Landsbergis tikrai neslepia, kad jis labiau liberalus konservatorius, o Kasčiūnas – labiau krikščioniškas“, – konservatorių reitingavimą vertino Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas.

REKLAMA

Pašnekovas svarstė, kad reitingavimo rezultatai gali rodyti, kad dauguma TS-LKD narių pasiilgo krikščioniškių, tradicinių vertybių aiškesnio deklaravimo, pabrėžiant bendruomenę, šeimą ir tautą.

Su tuo nesutinka Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, politologas Lauras Bielinis.

„Manau, kad nekorektiška skirstyti į krikdemiškąjį ir konservatoriškąjį sparnus. Iš tikrųjų, Kasčiūnas, Saudargas ir Ažubalis yra tie politikai, kurie buvo labai aktyvūs paskutinius 2-3 mėnesius. Mes juos ištisai matėme viešajame lauke, konservatorius daugiausiai visuomenėje atstovavo šie politikai, kalbėdami, keldami problemas. <...> Jų viešosios akcijos sutelkė visų konservatorių narių dėmesį į juos. Tai, kad jie reitinguose yra pirmieji, yra tos kelių mėnesių veiklos rezultatas. Mes čia galime sakyti, kad laimėjo ne vertybinė ideologinė pakraipa, o laimėjo aktyvumas ir noras išeksponuoti save kuo intensyviau. Tai ir įvyko“, – situaciją komentavo L. Bielinis.

Dėl L. Kasčiūno aktyvumo nesiginčijo ir V. Dumbliauskas.

„Laurynas Kasčiūnas labai aktyvus, mano galva, vienas aktyviausių opozicijos narių. Toks pilnas energijos lyginant su kitais opozicijos nariais. Tas galbūt irgi lėmė, nes žmonės vis tiek mato tą jo darbą, jo aktyvumą, jo energiją“, – komentavo V. Dumbliauskas.

Virš Landsbergio lyderystės kaupiasi juodi debesys

V. Dumbliauskas tikina, kad partijos narių balsavimas yra ir signalas G. Landsbergiui.

„Matyt poslinkiai vyksta ir Gabrieliui Landsbergiui gali tekti atsisveikinti su pirmininko postu. Manau, kad Laurynas Kasčiūnas galėtų konkuruoti dėl pirmininko posto“, – samprotavo politologas.

REKLAMA

Pasak jo, tai gali būti dar viena nepasitenkinimo G. Landsbergio lyderyste išraiška TS-LKD viduje. Politologo teigimu, dalis konservatorių ne itin palankiai žvelgė į G. Landsbergį nuo pat pradžių, kai jis, tik metus pabuvęs partijoje, tapo jos pirmininku.

„Paveldimas postas kaip feodalinėje santvarkoje pagal senelio nuopelnus“, – ironizavo V. Dumbliauskas.

Susierzinimo, anot politologo, kėlė ir G. Landsbergio delsimas pasitraukti iš Europos Parlamento prieš 2016 metų Seimo rinkimus. V. Dumbliausko nuomone, G. Landsbergio ateitis konservatorių pirmininko poste miglota ir dėl žemų reitingų, ir dėl visuomenę skaldančios pavardės.

Susirūpinti turėtų konservatorių tinginiai

L. Bielinis nemano, kad kas nors iš daugiausiai partiečių palankumo vidiniame reitingavime sulaukusių politikų mes iššūkį G. Landsbergiui.

„Kiek suprantu šitie partiečiai, kurie išeina į dešimtuką, yra gana tampriai susieti su Landsbergiu, jie nėra jo oponentai“, – įsitikinęs VDU profesorius.

Jo nuomone, išsigąsti turėjo ne dabartinis opozicijos lyderis, o tie konservatorių nariai, kurie tikėjosi patekti į pirmąjį arba antrąjį sąrašo dešimtuką, tačiau savo pavardės ten neišvydo.

„Jie turi puikiai suvokti, kad jiems taip atsitiko todėl, kad jie nieko nedarė. Jų neįvertino todėl, kad jų nematė, jų nereitingavo todėl, kad jie neveikė. Jeigu jūs neveikiate, jei jūs nematomi, nesitikėkite laimėti rinkimų ar būti reitingų viršūnėse“, – sakė L. Bielinis.

Kiti dešinieji šansų neturi

Ar krikdemiško sparno politikų buvimas aukštose TS-LKD sąrašo vietose pakenks mažesnių dešiniųjų partijų, tokių kaip Rimanto Dagio vadovaujamos Krikščionių sąjungos ar Vytauto Radžvilo į priekį vedamo Nacionalinio susivienijimo, šansams patekti į parlamentą? Naujienų portalo tv3.lt kalbinti politologai tikina, kad ne, nes šansų, jų nuomone, šios politinės jėgos ir taip neturėjo.

REKLAMA

„Niekas jiems nepadės ir nepakenks. Kažkaip netikiu, kad Dagio ir Radžvilo partijos pateks į Seimą. Jie kažkiek pakenks Tėvynės sąjungai, nes atims balsų, bet patys nepateks į Seimą. Tokia vizija“, – sakė V. Dumbliauskas.

„Daugelis mažųjų į dešinę nukrypusių partijų bandė save eksponuoti kaip opoziciją liberalėjantiems konservatoriams. Bet jiems tai nepasisekė, mes jų nematome. Aš manyčiau, kad konservatoriams naudinga, kad apie juos kalbėtų ir kiti į dešinę linkę. Viešųjų ryšių principas toks, jei kalba apie mane, nesvarbu, gerai ar blogai, visuomenė mane įsimins“, – teigė L. Bielinis.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 11 d.


Rašyti komentarą...
s
stasys
2020-06-30 12:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
pox.......ui ant visko tam jūsų korumpuotam landsbergiui. jam bus blogai tik kai dėdulė pas liuciferį išeis
Atsakyti
-7

A
Anūkėlis
2020-06-30 12:53:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man padės senelis.Visada padeda.
Atsakyti
-6

L
Laiko tėkmė
2020-06-30 12:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
MG pasiuntinukas pirmauja...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų