Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai vidiniame balsavime nusprendė, kuriuos bendražygius norėtų matyti sąrašo, vedančio konservatorius į Seimo rinkimus, viršūnėje. Daugiausiai palaikymo sulaukė krikščionių demokratų flango atstovai, o štai liberalesni konservatoriai bendrapartiečių palaikymo sulaukė mažiau.

Gabrielius Landsbergis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Gabrielius Landsbergis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Partijos lyderis Gabrielius Landsbergis tikina, kad visa tai – natūralūs procesai. Tačiau kai kurie politikos ekspertai pažymi, kad dalis TS-LKD narių pasiilgo dėmesio tradicinėms vertybėms, o G. Landsbergis neturėtų ramiai jaustis dėl savo lydeystės.

Vidiniame TS-LKD kandidatų Seimo rinkimuose reitingavime daugiausiai palaikymo sulaukė Seimo nariai, krikdemiško partijos sparno atstovai – Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas.

„Nuoširdus ačiū visai TS-LKD bendruomenei už Jūsų tvirtą paramą mano kandidatūrai artėjančiuose Seimo rinkimuose. Norisi apkabinti kiekvieną iš Jūsų!

Jūsų sprendimas mane tik dar labiau įpareigoja. Toliau ginti Tautos tradicijas, iš jų kylančias vertybes, laisvę, istorinę atmintį, lietuvybę, šeimą ir demokratiją. Rūpintis silpnesniais ir siekti, kad mūsų vaikai gyventų Lietuvoje geriau nei jų tėvai.

REKLAMA

Esu tikras, kad Ingridos ir Gabrieliaus vedama mūsų komanda rudenį gaus Lietuvos piliečių pasitikėjimą bei suformuos naują Vyriausybę, kuria galėsime didžiuotis“, – socialiniuose tinkluose bendražygiams už pasitikėjimą dėkojo L. Kasčiūnas.

Laurynas Kasčiūnas

Iš vidinio konservatorių balsavimo matyti, kad politiniai naujokai ar pirmininko G. Landsbergio aplinka daugeliui partiečių nebuvo tokia miela. TS-LKD Strateginės grupės vadovė, Kauno konservatorių lyderė Jurgita Šiugždinienė liko 38, neseniai prie konservatorių prisijungęs G. Landsbergio patarėjas Matas Maldeikis atsidūrė 43 vietoje, TS-LKD rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas – 49, vaikų psichologas Linas Slušnys – 46, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas – 59, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas – 83, iš „Dviračio žinių“ žinomas visuomenininkas Kristijonas Bartoševičius – 119.

„Iš tikrųjų netikėtumų nebuvo, poslinkiai tik kai kurie yra galbūt tokie ryškesni. Bendrai visą sąrašą, nors visą jį sunku būtų vertinti, pirmąjį dvidešimtuką galbūt tik, tai jis yra harmoningai subalansuotas. Mes turime žmones, kurie yra tiek iš krikdemiško flango, tiek iš politinių kalinių, tremtinių, konservatorių flango“, – partiečių sureitinguotą sąrašą įvertino G. Landsbergis.

Pasak jo, didelio palaikymo sulaukė dažniausiai skyriuose matomi partiečiai.

„Partija pirmiausia žiūri į tuos žmones, kuriuos dažniausiai mato, kurie daugiausia lankosi skyriuose, jie turi didžiausią tikimybę būti aukštai reitinguojami. Tokia yra dinamika – žmonės gali užduoti klausimus, gauti atsakymus, pažįsta tuos žmones. Tie, kurie daugiausiai keliauja, ir bus pirmame dešimtuke ir daugiausiai matomi. Džiaugiuosi, kad žmonės, kurie yra ne taip seniai prisijungę, sulaukė palaikymo, kad jie nepraslydo pro akis ir buvo pastebėti“, – teigė TS-LKD lyderis.

REKLAMA

Gabrielius Landsbergis

Visgi, šis sąrašas negalutinis. Pirmoji vieta tikrai atiteks Ingridai Šimonytei, antroji G. Landsbergiui, o kitas vietas koreguos sąrašo lyderiai.

„Kartu su Ingrida Šimonyte turime teisę jį šiek tiek keisti, laukiame galbūt ir kitų žmonių apsisprendimo, ir permainų šiokių tokių gali būti“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Pasiilgo tradicinių vertybių ar balsavo už matomiausius?

„Signalas yra aiškus – partijoje vyksta permąstymai dėl vertybių. Nes Gabrielius Landsbergis tikrai neslepia, kad jis labiau liberalus konservatorius, o Kasčiūnas – labiau krikščioniškas“, – konservatorių reitingavimą vertino Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas.

Vytautas Dumbliauskas

Pašnekovas svarstė, kad reitingavimo rezultatai gali rodyti, kad dauguma TS-LKD narių pasiilgo krikščioniškių, tradicinių vertybių aiškesnio deklaravimo, pabrėžiant bendruomenę, šeimą ir tautą.

Su tuo nesutinka Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, politologas Lauras Bielinis.

„Manau, kad nekorektiška skirstyti į krikdemiškąjį ir konservatoriškąjį sparnus. Iš tikrųjų, Kasčiūnas, Saudargas ir Ažubalis yra tie politikai, kurie buvo labai aktyvūs paskutinius 2-3 mėnesius. Mes juos ištisai matėme viešajame lauke, konservatorius daugiausiai visuomenėje atstovavo šie politikai, kalbėdami, keldami problemas. <...> Jų viešosios akcijos sutelkė visų konservatorių narių dėmesį į juos. Tai, kad jie reitinguose yra pirmieji, yra tos kelių mėnesių veiklos rezultatas. Mes čia galime sakyti, kad laimėjo ne vertybinė ideologinė pakraipa, o laimėjo aktyvumas ir noras išeksponuoti save kuo intensyviau. Tai ir įvyko“, – situaciją komentavo L. Bielinis.

REKLAMA

Lauras Bielinis

Dėl L. Kasčiūno aktyvumo nesiginčijo ir V. Dumbliauskas.

Laurynas Kasčiūnas labai aktyvus, mano galva, vienas aktyviausių opozicijos narių. Toks pilnas energijos lyginant su kitais opozicijos nariais. Tas galbūt irgi lėmė, nes žmonės vis tiek mato tą jo darbą, jo aktyvumą, jo energiją“, – komentavo V. Dumbliauskas.

Virš Landsbergio lyderystės kaupiasi juodi debesys

V. Dumbliauskas tikina, kad partijos narių balsavimas yra ir signalas G. Landsbergiui.

„Matyt poslinkiai vyksta ir Gabrieliui Landsbergiui gali tekti atsisveikinti su pirmininko postu. Manau, kad Laurynas Kasčiūnas galėtų konkuruoti dėl pirmininko posto“, – samprotavo politologas.

Pasak jo, tai gali būti dar viena nepasitenkinimo G. Landsbergio lyderyste išraiška TS-LKD viduje. Politologo teigimu, dalis konservatorių ne itin palankiai žvelgė į G. Landsbergį nuo pat pradžių, kai jis, tik metus pabuvęs partijoje, tapo jos pirmininku.

„Paveldimas postas kaip feodalinėje santvarkoje pagal senelio nuopelnus“, – ironizavo V. Dumbliauskas.

Gabrielius Landsbergis

Susierzinimo, anot politologo, kėlė ir G. Landsbergio delsimas pasitraukti iš Europos Parlamento prieš 2016 metų Seimo rinkimus. V. Dumbliausko nuomone, G. Landsbergio ateitis konservatorių pirmininko poste miglota ir dėl žemų reitingų, ir dėl visuomenę skaldančios pavardės.

Susirūpinti turėtų konservatorių tinginiai

L. Bielinis nemano, kad kas nors iš daugiausiai partiečių palankumo vidiniame reitingavime sulaukusių politikų mes iššūkį G. Landsbergiui.

„Kiek suprantu šitie partiečiai, kurie išeina į dešimtuką, yra gana tampriai susieti su Landsbergiu, jie nėra jo oponentai“, – įsitikinęs VDU profesorius.

REKLAMA

Jo nuomone, išsigąsti turėjo ne dabartinis opozicijos lyderis, o tie konservatorių nariai, kurie tikėjosi patekti į pirmąjį arba antrąjį sąrašo dešimtuką, tačiau savo pavardės ten neišvydo.

„Jie turi puikiai suvokti, kad jiems taip atsitiko todėl, kad jie nieko nedarė. Jų neįvertino todėl, kad jų nematė, jų nereitingavo todėl, kad jie neveikė. Jeigu jūs neveikiate, jei jūs nematomi, nesitikėkite laimėti rinkimų ar būti reitingų viršūnėse“, – sakė L. Bielinis.

Kiti dešinieji šansų neturi

Ar krikdemiško sparno politikų buvimas aukštose TS-LKD sąrašo vietose pakenks mažesnių dešiniųjų partijų, tokių kaip Rimanto Dagio vadovaujamos Krikščionių sąjungos ar Vytauto Radžvilo į priekį vedamo Nacionalinio susivienijimo, šansams patekti į parlamentą? Naujienų portalo tv3.lt kalbinti politologai tikina, kad ne, nes šansų, jų nuomone, šios politinės jėgos ir taip neturėjo.

„Niekas jiems nepadės ir nepakenks. Kažkaip netikiu, kad Dagio ir Radžvilo partijos pateks į Seimą. Jie kažkiek pakenks Tėvynės sąjungai, nes atims balsų, bet patys nepateks į Seimą. Tokia vizija“, – sakė V. Dumbliauskas.

Rimantas Dagys

„Daugelis mažųjų į dešinę nukrypusių partijų bandė save eksponuoti kaip opoziciją liberalėjantiems konservatoriams. Bet jiems tai nepasisekė, mes jų nematome. Aš manyčiau, kad konservatoriams naudinga, kad apie juos kalbėtų ir kiti į dešinę linkę. Viešųjų ryšių principas toks, jei kalba apie mane, nesvarbu, gerai ar blogai, visuomenė mane įsimins“, – teigė L. Bielinis.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 11 d.

stasys
2020-06-30 12:50:15
pox.......ui ant visko tam jūsų korumpuotam landsbergiui. jam bus blogai tik kai dėdulė pas liuciferį išeis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nu jo 2020-07-06 18:48:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nereikėjo Kasčiūnui, po reitingavimo, deklaruoti ištikimybės širmei ir anūkui. Dabar už juos tikrai nebalsuosiu, nes, manau, pirmininkėlis toliau varys antilietuvišką, griaunančią politiką   ATSAKYTI
Ju daug 2020-07-04 12:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tas kasciunas toks "patriotas", kad vis slankioja musu mieste ir skaito paskaitas apie nato. Patys didziausi "krikscionys patriotai" - vis smezuojantys ekrane ir paistantys nesamones - majauskas, azubalis, povilionis, bulotaite, neskaitant simonkes ir draugo landsbergio.   ATSAKYTI
Aa 2020-07-03 09:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Sunku sumenkinti G. Landsbergio reikšmės. Nėra jam kol kas lygių tarp kitų partijų vadų.   ATSAKYTI
Aaaaaaaaa be ee 2020-07-04 13:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai. Sitos partijos vadui ir jo seneliui tikrai bus pastatyti paminklai Gruto parke. O salimais pardavines kiausinius...   ATSAKYTI
XXL 2020-07-06 18:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal ir nėra, nes tokie beviltiški į valdžią ateina tik su protekcija, jų niekas nerinktų   ATSAKYTI
Gjurgtš 2020-07-02 20:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nustokit rodyt to pabaisos nuotraukas,vaikai nemiegos   ATSAKYTI
Raimis 2020-07-01 07:30:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegul pristatinėja savo perspektyvines idėjas ateičiai ir apskritai ,rinkėjai tikrai nori realių permainų gyvenime ,o ne neaiškių politinių skandalų   ATSAKYTI
LIETUVIS 2020-06-30 13:53:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
sita partija banditu partija.LAISVE VALSTIECIU IR ZALIUJU PARTIJAI o lansbergis i skyle tegu lenda,   ATSAKYTI
Kamilė 2020-06-30 13:46:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lauk iš vis iš seimo šlykštus padaras    ATSAKYTI
Anūkėlis 2020-06-30 12:53:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Man padės senelis.Visada padeda.   ATSAKYTI
stasys 2020-06-30 12:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
pox.......ui ant visko tam jūsų korumpuotam landsbergiui. jam bus blogai tik kai dėdulė pas liuciferį išeis   ATSAKYTI
Emilija 2020-06-30 13:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Ponas Stasy, perskaičius jūsų komentarą supratau - esate sovietų mokyklos auklėtinis , gaila ... Keikitės namuose , jei šmeižiate , pateikite faktus !    ATSAKYTI
stasys 2020-06-30 13:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
neprivalau niekam nieko pateikinėti ypač tvartelinėms Emilijoms. visi viską mato, visi viską supranta. tik kažkas apsimeta, kad nei mato, nei supranta   ATSAKYTI
to Emilija 2020-07-06 18:54:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei konservatoriai nepakeis pirmininko ir veikimo būdų, partija bus nurašyta kaip priešiška Lietuvos žmonėms   ATSAKYTI
Laiko tėkmė 2020-06-30 12:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
MG pasiuntinukas pirmauja...   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų