REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) – tarybą, prašydamas paaiškinti, kodėl skelbiant politikų pateiktą informaciją, LRT taiko dvigubus standartus, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) – tarybą, prašydamas paaiškinti, kodėl skelbiant politikų pateiktą informaciją, LRT taiko dvigubus standartus, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

REKLAMA

Politikas stebisi, kad LRT, per rinkimų kampaniją atsisakydama skelbti nieko bendro su rinkimais neturintį Premjero kreipimąsi į Lietuvos žmones, kurį LRT privalo skelbti teisės aktų nustatyta tvarka, kur kas mažiau skrupulingai elgiasi su konservatorių politine reklama. Antai, informacija apie TS-LKD rinkimų programos pristatymą kituose portaluose pasirodė pažymėta kaip politinė reklama, tuo tarpu LRT portale TS-LKD rinkimų programos pristatymas pateiktas nuslepiant, jog tai politinė reklama.

„Dvigubų standartų laikymasis, kai atsisakoma skelbti reikšmingą Vyriausybės informaciją, bet transliuojama nežymėta konservatorių politinė reklama – stebina ir kelia nerimą, ar LRT ir minėta partija elgiasi skaidriai.  Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalies 5 punktu, kreipėmės į LRT tarybą ir jos prašome pagal kompetenciją įvertinti, ar LRT nepažeidė minėtame įstatyme įtvirtintų pareigų, ar buvo užtikrintas tinkamas LRT uždavinių vykdymas ir įgyvendinti teisės aktuose nacionaliniam transliuotojui keliami reikalavimai bei įpareigojimai tuomet, kai esant epidemijai paskelbtos ekstremalios situacijos metu, buvo atsisakyta transliuoti Premjero kreipimąsi į Lietuvos žmones.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat klausiame, kaip nutiko, jog LRT eteryje atsirado nežymėta politinė reklama. Jei partijų skelbiamos politinės reklamos žymėjimo pažeidimai LRT toliau tęsis, būsime priversti kreiptis ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją,“ – sako R. Karbauskis.   

REKLAMA

Jo teigimu, precedento neturintis LRT elgesys turi būti įvertintas LRT Tarybos.

2020 m. birželio 16 d. LRT kategoriškai atsisakė transliuoti Ministro Pirmininko kreipimąsi į Lietuvos žmones dėl pandemijos, nors LRT įstatymas aiškiai įpareigoja nacionalinį transliuotoją elgtis atsakingai ir transliuoti šalies vadovų pranešimus.

Šiuo kreipimusi į visuomenę Ministras Pirmininkas, kaip Vyriausybės vadovas ir Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto pirmininkas, paskutinę karantino dieną visuomenei siekė pristatyti esmines saugumo rekomendacijas pasibaigus karantinui ir toliau tęsiantis ekstremaliai situacijai šalyje. Tačiau Premjero kreipimasis LRT žiūrovų nepasiekė. Vyriausybė išgirdo LRT nuogąstavimus, kad vyksta rinkimų kampanija, nors pranešimo turinys nieko bendra su rinkimais neturi – jis skirtas COVID pandemijos problemoms spręsti.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 5 straipsnio 6 dalį Vyriausybės prašymu LRT pagal galimybes kuo greičiau suteikia laiką oficialiems Vyriausybės pranešimams, o šio įstatymo 8 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad gaivalinių nelaimių, epidemijų, nepaprastosios ar karo padėties atveju LRT privalo skelbti Respublikos Prezidento, Seimo, Vyriausybės, Konstitucinio Teismo, Generalinės prokuratūros oficialius pranešimus.

LRT situaciją dėl premjero S. Skvernelio videokreipimosi apie skelbiamą karantino pabaigą ištrauką, kurią rodė birželio 16 d. „Panoramoje“, komentavo taip:

„Viso kreipimosi, kurio trukmė yra ilgesnė nei 5 min., LRT nerodė atsižvelgdama į VRK rekomendacijas dėl Seimo rinkimų įstatymo nuostatų taikymo politinės kampanijos metu. Seimo rinkimų kampanija jau prasidėjo balandį, o apie ketinimus dalyvauti rinkimuose Premjeras paskelbė birželio 5 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LRT įstatymas numato, kad Seimo rinkimų metu visuomeninis transliuotojas kandidatams suteikia eterio laiką Seimo rinkimų įstatymo nustatyta tvarka. Seimo rinkimų įstatymas (54 str. 2 dalis) nurodo, kad jeigu kandidatui dėl einamų pareigų reikia pranešti visuomenės informavimo priemonėms svarbių žinių, tai gali padaryti tik spaudos konferencijos metu."

Nurodoma, kad įvertinus ir tai, kad video trunka ilgiau nei 5 min. ir kad tiek eterio laiko suteikimas asmeniui, kuris yra paskelbęs apie savo planus dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, gali būti vertinamas kaip Seimo rinkimų įstatymo nuostatų pažeidimas, buvo priimtas sprendimas paskelbti Premjero kalbos įrašo ištrauką – pagrindinę pranešimo žinią.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų