Migracijos departamentas: dėl karantino šalyje užsibuvę užsieniečiai nebus baudžiami

Užsieniečiai, kurių leidimas laikinai būti Lietuvoje pasibaigė karantino metu, nebus baudžiami administracine tvarka, antradienį pranešė Migracijos departamentas. 

Oro uostas (Tomas Lukšys/Fotobankas)

Pasak departamento, administracinė atsakomybė nebus taikoma dar du mėnesius nuo karantino pabaigos. Taip pat nebus priimami sprendimai dėl užsieniečių, kurie ne dėl savo kaltės negalėjo išvykti iš Lietuvos, grąžinimo į jų gyvenamą šalį. 

Pranešama, kad užsieniečiai, dėl kurių buvo priimtas sprendimas dėl grąžinimo, bet laikotarpis savanoriškai išvykti baigėsi karantino metu, privalės iš Lietuvos išvykti iki rugpjūčio 17 dienos vidurnakčio. 

„Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje esantys ir grįžti į savo gyvenamosios vietos valstybę norintys užsieniečiai gali tai padaryti, tačiau tai turi būti suderinta su jų valstybėse veikiančiomis institucijomis. Siekiant pradėti atitinkamas procedūras, pirmiausia reikėtų kreiptis į Lietuvos Respublikoje esančias tų valstybių ambasadas ar konsulines įstaigas“, – rašoma Migracijos departamento pranešime. 

Departamentas taip pat ragina užsieniečius pasirūpinti sveikatos draudimu buvimo Lietuvoje laikotarpiu, o darbdavį pakeitusiems užsieniečiams primena kuo skubiau kreiptis į Migracijos departamentą dėl laikino leidimo gyventi suteikimo. 

Nuo trečiadienio Lietuvoje baigia galioti karantino režimas, dėl koronaviruso plitimo paskelbtas kovo 16-ąją, lieka – ekstremalioji situacija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų