Jau tirpsta paskutinės karantino dienos. Atveriamos kaimyninių valstybių sienos, atlaisvinami skrydžiai. Tačiau ar šis atlaisvinimas nesukels antrosios koronaviruso bangos nė neatėjus rudeniui?

Kalbame su sveikatos apsaugos ministru Aurelijum Veryga.

Tai tirpsta paskutinės karantino dienos, poryt jau to karantino nebeliks. Tai kaip jūs manot, ar jau tas laikas, ar nepliūptels nauja susirgimų banga?

Iš tiesų, yra nerimo. Ir tai, kad mes vis fiksuojam atvejus tai ir rodo, kad ta rizika išlieka. Ir kiek man tenka stebėt ir Latvija, ir Estija nefiksavo naujų atvejų. Aišku, tai nėra kažkoks galutinis rezultatas, nes jų gali atkeliauti, įvažiuoti taip kaip ir į Lietuvą atvyksta iš kitų šalių užsikrėtusių. Bet mes turim ir viduje plitimą, turim ir židinių. Tai vieną, tai kitą, su šventėm susijusį.

Tai būtent, kaip su tom šventėm. Ir šiandien girdim vienam turguj lankėsi keli žmonės, kiti bažnyčioj, apeigose vėl užsikrėtė. Kernavė, Širvintos – kaip suvaldyt tokius dalykus?

Tokius atvejus nėra labai sudėtinga suvaldyt. Todėl, kad epidemiologai surankioja kontaktus ir jiems visiems liepia izoliuotis, atrenka, kas yra aukštos rizikos. Ir dėl ko mes sakom, dėl visų tų švenčių, kad žmonės turėtų atsakingai ir gerai pagalvot, ar jiems verta jas dabar organizuot. Nes vienas užsikrėtęs gali išjungti visos šventės dalyvius ir jų šeimos narius iš gyvenimo dviem savaitėms. Tai ar tikrai verta ir skubėt su tom šventėm? Verta labai pagalvoti.

REKLAMA

Bet tokie atvejai nėra pavojingiausi. Pavojinga tada, kai nebegalima rasti, kur žmogus užsikrėtė, kur jis buvo. Bet kol kas Lietuva neblogai tvarkosi.

Bet nuo penktadienio atsidarė siena su Lenkija, vis daugėja skrydžių, nuo savaitgalio dar jų padaugės. Ar nepadaugės tų įvežtinių atvejų? Jau dabar girdim, kad grįžtantiems izoliuotis nereikės, tikrintis nėra privaloma. Ar čia nepasipils?

Na, prisiminkim, kaip prasidėjo visa istorija. Ji prasidėjo be karantino, nuo ekstremalios situacijos. Ir tada žmonės tikrai atsakingai elgėsi ir tas mūsų pirmas atvejis Lietuvoje. Tai buvo moteris, kuriai nebuvo privaloma izoliacija, ji buvo rekomenduojama.

Na, bet čia buvo tas gerasis pavyzdys.

Na, visko buvo. Bet, tikėkimės, kad didžioji dalis visuomenės bus sąmoninga. Ir izoliacija bus rekomenduojama po karantino pasibaigimo, nebus prievolė. Bet jeigu žmogus gavęs tokią rekomendaciją ir žinodamas, ką reikia daryti, vaikščios ir užkrės kitus, žinodamas, kad serga, ypatingai jausdamas simptomus, tai jam už tai gali grėst atsakomybė. Pradedant administracine ir net ir baudžiamąja.

Bet praeitą savaitę mes jau džiaugėmės, kad koronavirusas suvaldytas. Jau 4, 5, 6 atvejai. Viskas gerai. Staiga – 19. Ir praeitą savaitę pasigirdo tokių kalbų, kad galbūt net to rudens nereiks ir ta antroji banga prasidės?

Tam tikrą bangavimą mes matom nuolat. Tokie ūgtelėjimai ypatingai židiniuose kai yra nustatoma. 19 atvejų, tai čia buvo iš dviejų parų toks sudėtinis skaičius. Dalis buvo iš vieno židinio vėliau identifikuota. Tai nėra labai didelis skaičiai, bet jie išlieka. Tegul ir po tuos 5 ar  7 atvejus, jie vis tiek yra Lietuvoje. Dėl to ir sakom – virusas yra gyvas.

REKLAMA

Dabar ministre, kitas dalykas. Per visą koronaviruso krizę, per karantiną, jūsų reitingai, populiarumas labai išaugo. Kaip jūs vertinat?

Žinot, visada smagiau, kai vertina, negu kai keikia. Tai tiesiog žmogiškai. O šiaip tai matyt žmonės nuolat mato bendraujant, nuolat mato pranešant naujienas. Matyt, iš dalies ir dėl to gerai vertina.

Tai dabar, kai geri reitingai, gal jau galvojat į rinkimus eit sąrašo viršuj, o gal iš viso apie premjero poziciją galvojat?

Ne, tikrai tokių minčių neturiu, nei apie sąrašo viršų, nei premjerystes. To, ką man tenka dabar daryt, man yra daugiau negu pakankamai. Ir labiausiai apie ką galvoju, tai apie poilsį.

O kaip jūs vertinat specialistų pasisakymus, kad jūsų populiarumas yra aukštas ir jums visai paranku, kad griežtos priemonės ir toliau tęstųsi. O gal net ir antroji banga prasidėtų. Nes prieš rinkimus tiek jums, tiek partijai tie reitingai būtų aukštesni.

Nežinau, aš manau, kad tai labiau spekuliacija. Ir matyt, kad žmonės ne pagal priemonių griežtumą sprendžia, ar jie gerai, ar blogai vertina, nes visuomenės narių yra labai skirtingas nuomones turinčių. Vieni kaip tik labai pyksta, kad karantinas buvo Lietuvoje įvestas, kad per griežtos priemonės. Kiti kad per švelnios. Tai visom visuomenės grupėm tikrai niekada neįtiksi. Tad darome tai, ką reikia daryti, o visuomenė vertins pagal rezultatą.

Ir pabaigai – kokių klaidų padarėt per visą koronaviruso karantiną?

Sudėtinga pačiam savo klaidas... 

Na, bet vis tiek tikriausiai matot? Ar viską gerai padarėt?

Žiūrint į rezultatus, manau, kad Lietuva – viena iš geriausiai susitvarkiusių šalių. Tiesiog rezultatą žiūrint. O klaidų, tai, manau, kad visi mes darom. Visokių techninių dalykų ir kaip organizuoti. Nes mokėmės tiesiog darydami. Tai, aišku, kritikos ir iš savivaldybių girdėjom, ir kad per greitai, ir kad naktim kažką darėm, komunikavom. Bet supraskim, koks buvo laikas. Galvot nelabai buvo kada. Viskas keitėsi valandomis kartais. Žinoma, kad pridarėm visokių ir komunikacinių, ir bendrai klaidų. Bet kas nedirba, tas neklysta.

Airine
2020-06-16 06:47:49
Nerimas yra del med pagalbos. Mokescius mokam o kokia pagalba gaunam. Neimanoma pas gydytoja uzsirasyt. Tai kam toks ministras jei jam smegenyse tik korona o i zmones nusispjauti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rr 2020-06-22 08:27:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tau sakes SIUKSLE   ATSAKYTI
Rr 2020-06-22 08:25:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prisipirkai grabu ar sau pasimatavai PSICHOPATE   ATSAKYTI
Rr 2020-06-22 08:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tada eisime versti tave ir fasistine naisiu sekta    ATSAKYTI
Rr 2020-06-22 08:20:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokius kaip tu kiausingalvi reikia laikyti uzdarytus    ATSAKYTI
Zita 2020-06-21 18:40:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užknisai melais Savo ...Mintis Destai .bet darai ka nori .PALIK TU LIETUVOS ŽMONES RAMYBEJE .IR TESEK PAŹADUS .GAL ESAMA ASMENYBĖ ISIKUNIJES ŠETONAS .UŽTENKA ŽEMINTI LIETUVOS ŽMONES IR TYČIOTIS .GANA ...NARKOMANAI UŽVALDYS PASAULI ...OPIMAS BENT NUO VIDURAMŽIU BUVO VAISTAS ...DABAR VIENA SINTETIKA .IR VIRUSAI.SINTETINIAI.GANA NUODYTI SAVO PATARIMAIS ...PERSIVALGIMAS IR APSIRIJIMAS TAVO INGORMACIJA VARO ŽMONEMS DEPRESIJA .ŽIUREKITE KAD NESISIRGTUMETE .NES PASEKMES GALI BUTI LIUDNOS .   ATSAKYTI
Verygiene 2020-06-21 18:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai daug nerimo .kada .laukinis lobizmas .ponas veryga nustatys kokia kraujo grupe .NEŠIOJATE PATC MUNISTRE .NUSIIMKITE TA KAUKE IR NEJUOKINKITE PASAULIO ...VISI SUVOKIA KAD PSIHOLOGINIS KARAS KALBANT APIE VIRUSUS VYKSTA DAR NUO VIDURAMŽIU.NIEKO JUS NEIŠRASITE TIK KALBETI IR KALBETI TA PATI KITAIS ŽIDŽIAIS .JŪSŲ KADENCIJA TURETU BAIGTIS .GANA VARTOTI LEGALIUS NARKOTIKUS NARKOMANAMS KURIE DANGSTOSI DIEVO VARDU IR DARO MILIJONINIUS PELNUS .LEISKITE GI PAGALIAU IR TESEKITE PAŽADUS ....TO REIKALAUJA LIETUVOS ŽMONES IR VISIEMS PO LYGIAI AR JIE TURTINGI AR JIE ALHOGOLIKAI ...PO 200 EURU MES SAPNUOJAME .NORIME DAR SPETI NES BIJAU KAD VIRUSAS NEJIOKAUJA ...   ATSAKYTI
Pagyvenes 2020-06-21 07:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga,grazink originalius vaistus ir kompensacijas jiems,pridirbai,antrarusiai negydo,vargsta ligoniai.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-21 18:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagyvenes,
ka reiskia "antrarusiai" vaistai? Skiriami vaistai su tokia pat veikliaja medziaga is kitu gamintoju. Bet jie tikrai sertifikuoti! Be abejo, gali buti niansu, ju efektyvumas gali buti kiek mazesnis. Bet tie "originalu" gamintojai daznai tokia kaina uzlauzo, kad ir po kompensacijos jie yra per brangus. Jus turit lisnu pinigu moketi uz kruva brangiu vaistu? O Veryga mumis rupinasi, duoda mums pataupyti. Manai, ji stambus "originalu" gamintojai, ju papirkti farmaceutininkai, glosto per galva??? Jei kai kurie vaistai visai neefektyvus, turi kontrindikaciju - tam yra gydytojai, kurie turi su Veryga palaikyti griztama rysi.

O siaip... Manot "originalus" vaistai gydo? Juk tai pagrindinai chemija!!! Duoda per skrandi ir kepenis, kaip reikia, uztersia organizma. Kazkada Lietuvoje, Rusijoje, kai gydytojai buvo sunkiai prieinami, ligas gyde bobulkos, šamanai, su zolem, bendraujant su dvasiom, veikiant per bioenergija. Buvo tokiu, kurie labai daug pasiekdavo! Be chemijos. Geriausias gydymo, profilaktikos budas - sveikas gyvenimo budas! Man sirdys, siela dainuoja, kad dabar yra masinis dviraciu "uzkratas"! Kiek senyvo amziaus zmoniu mina pedalus, stiprinant sirdi ir kraujagysles! Jus neisivaizduojat, kaip padetumet savo organizmui, jei nedelsiant atsisakytumet mesos, is pradziu pereinant i paukstiena, o po to i zuvi! Kiek sveikatos atgautumet, nustojes senatviskai burgzti, pikti, atsikrate papildomu stresu sau, artimiesiems, savanaudiskuma, vartotojiskuma pakeite altruizmu, internacionalizmu, kurybiskumu!

Linkiu Geros sveikatos!  
tim 2020-06-20 18:02:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o po insulto zmogus liko be rankos uz tad kad viskas uzdarita.nors galejo but kitaip.juokios reabilitacijijos isvare is sanatorija.tai kas baisiau covid 19 ar zmones kure tapo invalidais ??? aciu    ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-20 21:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tim,
liudna, bet reabilituotis galima bus ir veliau, kai ateis geresni laikai. Karantinas pasibaige, bet nepaprastoji padetis neatsaukta. Is tikrunu, zmogus po insulto isgyveno, o jei budamas tokioje bukleje pagautu koronos uzkrata - sansu isgyventi netutetu. GERU SPRENDIMU NERA, kol virusas niekur neisgaravo, ji atveza ir is ES, ir is JAV, is Kinijos, Rusijos, Baltarusijos. Vakcinos NERA. Kol kas.

O kaip vyriausybe remia medikus, versla ir paprastus zmones - kitas klausimas. Tam reikalingi nemazi skolinti pinigai. Tegul Seimas, Prezidentas ir Vyriausybe ta klausima sprendzia. ES per daug neskuba gelbeti, kaip negelbejo Italijos. Nereiketu islaikyti NATO, kaip Suomiams - problemu butu nepalyginamai maziau.  
sidas 2020-06-19 21:04:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
karantinas pasibaige kaip ir mediku algu ,,padididinimas'' dirba toliau su (skafandrais )bet niekam nebeidomu Lietuva   ATSAKYTI
sidas 2020-06-19 21:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
karantinas pasibaige kaip ir mediku algu ,,padididinimas'' dirba toliau su (skafandrais )bet niekam nebeidomu Lietuva   ATSAKYTI
Irena 2020-06-19 06:00:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasirodo, poloklinikos ir toliau dirbs kaip karantine-30% pacientų priiminės! Žmonės gerieji,kas čia vyksta!? Aš manau genocidas! Kultūriniai renginiai vyks, o poliklinikos bus uždarytos! Geras,ar ne?!   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-19 18:22:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Irena,
praktika itikinamai parode, kad, pirmiausia, per poliklinikas, ligonines koronavirusas buvo platinamas. Isivaizduokit daugybe pagyvenusiu, ligotu zmoniu, pasmerktu miriop, jei susirgtu koronavirusu, laukianciu savo eiiles poliklinikoje. Tas pats, jei ligonines palatoje vienas suserga koronavirusu, ir gali uzkresti visa palata. Kaip operatyviai patikrinti, kas is ligoniu serga koronavirusu, yra jo nesiotojas? Kaip bent gydytojus nuo tokiu apsaugoti?Tenka imtis atsargumo priemoniu: kaukes, distancija, koridoriu vedinimas, dezinfekavimas ir t.t. Ka galima pasiulyti, vengiant pakartotino uzkrato protrukio, bangos? Nesu epidemiologas, nezinau. Jus siulykit, kaip rusiuoti. Gal i poliklinika be koronaviruso neigiamo testo, arba patvitinimo, kad juo persirgai, neileisti? Visu pirma, tu istaigu visiems darbuotojams reguliariai tikrintis. Tuomet poliklinikos ir ligonines galetu dirbti beveik pilnu pajegumu, ivertinus tai, kad susiburimo vietas reikia daznai dezinfekuoti.

Liudna, bet geru sprendimu nesimato.  
AiAi 2020-06-18 15:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dar jis drįsta meluoti. 2018 m pasirašytas konservų projektas dėl koronos. Tai genocidinis projektas-naikinti savus žmones. Konservai pasirašė, o verygžudis vykdo. Gydo nuo tariamos projektinės koronos, o kiti mirkit. Kam jus gydyti. Geresni rodikliai, jei daugiau mirs. Lietuvoj nebuvo nė vieno koronos atvejo - karantinas. Fenomenas. Pradėjo kinietiškais testais tirti, iš karto atsirado. Karantino antrą dieną šis padaras iš prekybos išima vaistą, kuris naudojamas koronai gydyti. Bet gražiausia, kokiais būdais SAM sargdino žmones. Sveikas, o po tyrimo infekcijos nešiotojas. Kaip gydytojams užrašydavo, kad serga korona. Tuoj yla iš maišo išlįs. Tokie darbai visada turi atomazgą.    ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-18 17:33:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
AiAi,
kokios zoles prirukei, is kokios psichuskes pabegai? Koronaviruso nera, yra tik pinigu plovimas? Pasakyk apie tai Kinijoje, Italijoje, Ispanijoje, JAV. Dziaukis, kad per stebukla, LR taip lengvai issisuko. KOL KAS. Galvojau, kad Lietuvelei jau galas. Nerustink Dievo, idijote!  
Tina 2020-06-18 13:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žmonės gerieji.
Na, kas Jums darosi?!
Vienam blogai, kad karantinas, kitam - kad baigiasi karantinas!
Ministro galima nemėgti arba juo žavėtis, bet jis išvairavo tokios sunkios situacijos metu kovos su virusu vairą. Juk nebuvo praktikos, nebuvo pavyzdžių, nebuvo jokio įdirbio.
Tarp kitko, šiame interviu jis sąžiningai atsakė į pateiktus klausimus ir įvardijo galimas klaidas.
Kas nedirba, tas neklysta. Tik kažkodėl šiame bare norinčių dirbti nebuvo...   ATSAKYTI
Marta 2020-06-18 09:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gali ne nerimauti. Kaip pasakys korumpuota PSO, taip ir bus.   ATSAKYTI
Veryga uzsusugink plaukus gal ir protas 2020-06-18 00:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Asta    ATSAKYTI
Minde 2020-06-17 17:24:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Buvau isvykes gryzau dar tas ozys poste pyd   ATSAKYTI
Raimis 2020-06-17 15:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jeigu tau ponas veryga yra nerimo tai lisk po lova ir nebesikisk į privačius žmonių gyvenimus, ot padaras aiškina žmonėms kaip reikia gyvent   ATSAKYTI
Raimis 2020-06-17 14:46:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jeigu tau ponas veryga yra nerimo tai lisk po lova ir nebesikisk į privačius žmonių gyvenimus, ot padaras aiškina žmonėms kaip reikia gyvent   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-17 14:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Idijotizmas atšaukti karantiną, nes vakcinos nėra, didžiąja dauguma LR gyventojų korona nepersirgo, izvežti užkratą tikimybė didelė. O žmonių sąmoningumas žemiausiame lygyje - gatvėje kaukių niekas nenešioja. Kiniečiai susitelkė, griežčiausiom priemonėm greičiausiai virusa nugalėjo, bet atsidarė pasauliui, ir vėl priveža užkratą. Problema reikia spręsti pasauliniu mastu, ir nepaleisti vadžiu, kaip JAV, GB, Švedijoje, Italijoje. Dziaukites, kad LR taip pasisekė mažom sanaudom Korona pristabdyti. RU kur kas daugiau savo medicina stiprino, rėmė paprastus žmones ir verslą. Jus galit nesilaikyti karantino, atsargumo priemonių. O mano, idijoto, svajonė išsipildė: Internetu eurokos parduotuvėje vakar isigijau labai paprasta, bet pakankamai standu ir kokybiska plastikinį skaidrų veido skydelį už 3,49 euro. Ko ir kitiems linkiu. Pirkti gera skydeli už 14 euru ir daugiau sau ir tevukui - man prabanga. O tai prof. Čaplinskis paerzino mane su paprastu veido skydeliu, tvirtinamu, kaip akiniai - iš pavydo tik seilę nuryjau. Viena sykį panašių skydelių buvo Express Market parduotuvėse, kažkur už 7 eurus, bet aš jų negavau, kankinuosi su kauke.
Padejokit, padejokit dėl antsnukiu. Nesuprantat, kad jie jūsų snukius saugo nuo ligos ir mirties. T.y., visu pirma, kitų snukius nuo jūsų, o taip pat jūsų snukį nuo kitų.   ATSAKYTI
Lietuvė 2020-06-19 05:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei tavo snukis,tai nevadink mūsų snukiais-šlykštynė.Paskaityk apie kaukių žalą bemoksli!Žinosi tada...  
Grigorij 2020-06-19 15:04:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuve,
bent tu ir sulyginai kaukiu zala su koronaviruso gresme! Koki snuki reikia tureti, kad taip sanpratauti!!! :))) Nelaimingi: kratotes kaukiu, kaip ... smilkalu. Tuo paciu darot viska, kad Lietuvele ismirtu. Man, "okupantui" tai yra nesuprantama.  
Grigorij 2020-06-21 22:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cha, eurokos apsauginis plastikinis veido skydelis net nestipru veja atlaiko, nors kiek kabalojasi. Kazin, ar Ciaplinskio grazesnis veido skydelis, tvirtinamas uz ausu akinuku lankais, geriau veja atlaikytu. Ir gera, brangu skydeli vejas galetu nupusti. Be abejo, brangus standus skydelis taip nesikabalotu. Tai kam permoketi uz trumpam laikui skirta daikta?  
Vytautas 2020-06-17 11:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nereikia savęs sureikšminti. be tautos - jūs niekas. Laikas nustoti bauginti žmones ir nuolat kartoti AŠ. Į rinkimus eikit sąžiningu keliu, o ne lipdami per galvas, sureikšmindami save   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Rima Urbonaitė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pastarosios savaitės – karštos ne tik tiesiogine prasme. Karštos jos ir politikoje, nes viešojoje erdvėje yra daug konfliktų. Seimo nariai konfliktuoja su Vilniaus miesto ...
Andrzejus Duda (nuotr. SCANPIX)
Ką tik baigėsi Lenkijos prezidento rinkimų pirmasis turas. Prieš kokį mėnesį niekas Lenkijoje neabejojo, jog dabar veikiantis prezidentas, Teisės ir teisingumo partijos ...
Lauras Bielinis (nuotr. Fotodiena.lt)
Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus sprendimas Lukiškių aikštėje supilti paplūdimį net su „vaizdu į jūrą“ suskaldė visuomenę į dvi dalis. Vieni šią idėją gyrė ir gynė, o ...
Nerijus Mačiulis (Fotodiena/Justinas Auškelis)
Naujausi ekonominiai duomenys rodo, kad daugėja naujų darbo vietų, vartojimas jau sugrįžo į prieš krizę buvusį lygį, o gyventojų lūkesčiai sparčiai gerėja. Ar šis augimas nebus ...
Donaldas Trumpas (nuotr. Scanpix)
1947 metais paskelbta Trumeno doktrina, kurioje JAV įsipareigojo vadovauti „laisvajam pasauliui”, užtikrino, jog amerikiečių kariai liks Europoje ilgam. JAV lyderystė, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų