Braškės kol kas – perkamiausios uogos, bet kainos dar nedžiugina

Lietuvoje kartu su vasara įsibėgėja ir šviežių uogų sezonas. Šiuo metu pirkėjai labiausiai dairosi braškių. Tiesa, paklausa gerokai viršija pasiūlą, dėl to didokos kainos kol kas mažėja lėtai. O kada lietuviškų braškių kaina bus mažesnė ar bent jau panaši į atvežtų iš Lenkijos ar Graikijos?

Sostinės Šeškinės turgaus prekystaliai raudonuoja, čia karaliauja braškės. Šiuo laikotarpiu jos čia yra pagrindinė prekė. Į turgų atėję pirkėjai ilgai nesidairo – nusižiūrėję labiausiai patinkančias uogas jas iškart čiumpa:

„Kiekvieną dieną perkam. Nieko kito nėra, tai reikia valgyti braškes dabar, kol sode kas atsiras."

„Agurkai lietuviški, braškės lenkiškos. Aišku, dar lietuviškos labai brangios, bet lenkiškos jau skanesnės negu graikiškos."

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Braškės kol kas – perkamiausios uogos, bet kainos nedžiugina

Pardavėja pasakoja, kad pradėjo dirbti po karantino, kai švelnino jo sąlygas, prasidėjo ir lauko prekyba: „Visą laiką ir braškes perka, ir trešnes perka."

Braškių kilogramo kaina svyruoja tarp 2-3 eurų.

Lietuviškos braškės paprastai yra brangesnės už atvežtines. Prekybininkas Rimantas pasakoja, kad braškių derlius šiemet neblogas. Esą jei augalų neužpuls liūtys, lietuviškų uogų kainos galbūt susilygins su lenkiškų.

Parduotuvėse situacija kiek kitokia. Braškių sezonas, anot prekybininkų, šiemet atėjo vėliau nei pernai. Dėl to pasirinkimas mažesnis, o kainos didesnės.


Rašyti komentarą...
A
Arūnas
2020-07-01 08:46:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kretingos rajone, lietuviškos braškės po 2 - 2,5 eur. Iš kur jūs tokias didelės kainas traukiant, čia tokios kainos buvo prieš dvi savaites.
Atsakyti
0

y
yra internete
2020-07-06 09:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
pilna po 1,5€
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų