Majauskas siūlo metams atidėti padidintą NT mokestį

Atsižvelgiant į šalies ūkio perspektyvas ir gyventojų finansinę padėtį dėl koronaviruso pandemijos, siūloma vienerius metus nekeisti apmokestinamo nekilnojamojoto turto (NT) dydžio.  

Mykolas Majauskas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Įregistravęs tokią Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisą, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas siūlo apskaičiuojant NT mokestį už 2020-uosius taikyti iki šių metų galiojusius NT dydžius. Ši išimtis galiotu laikinai, iki 2021-ųjų. 

Jeigu Seimas jo inicijuojamą pataisą priimtų, NT mokestis už 2020-uosius, būtų pradedamas skaičiuoti, jeigu gyventojo turimo viso NT vertė viršytų 220 tūkst. eurų, o ne 150 tūkst. eurų, o gausios šeimos atitinkamai – 286 tūkst. eurų, o ne 200 tūkst. eurų.   

„Valdančiosios daugumos priimtas didesnis NT mokestis labiausiai nuskriaudžia vienišus vyresnio amžiaus žmones ir šeimas, kuriems išvengti tokio mokesčio nėra galimybių. Todėl, siekiant apsaugoti dalį pažeidžiamiausių gyventojų ekonominės krizės metu, tikslinga svarstyti priemones, kurios atidėtų mokesčių padidinimus ir taip padėtų sušvelninti krizės pasekmes“, – BNS nurodė M. Majauskas.   

2019 metų gruodį Seimas pritarė NT mokesčio bazės išplėtimui ir nustatė, kad mokestį nuo 2020 metų mokės visi brangesnio nei 150 tūkst. eurų (vietoje 220 tūkst. eurų) NT savininkai, o šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką, šią ribą sumažino nuo 286 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. Pastarieji NT dydžiai būtų taikomi apskaičiuojant NT mokestį nuo 2021 metų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų