Veryga: pagaliau galime laisviau kvėpuoti

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga penktadienį pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, pasidžiaugė, kad situacija šalyje toliau gerėja ir net galime perduoti patirtį kitoms šalims.

„Situacija po truputį gerėja arba bent jau pasiekus tą lygį neblogėja, tad galime vis laisviau kvėpuoti. Kadangi Lietuvai sekėsi laiku priimti sprendimus, kadangi tinkamai laiku pasirengė ir reagavo, tai galime pasidalinti patirtimi su kitomis šalimis.

Todėl yra priimtas sprendimas, kad suteiksime ekspertinę specialistų pagalbą Armėnijai. Pagalba bus organizuojama dalyvaujant kelioms ministerijoms. Norisi padėkoti gydymo įstaigoms ir medikams, kurie ryžosi būti savanoriais, kurie vyks  į Armėniją tiek teikti pagalbą Covid-19 užsikrėtusiems pacientams, tiek  mūsų štabo komandos nariams, kurie važiuos į šią šalį", – kalbėjo ministras.

Kartu jis pasidalino kita naujiena, kuri netiesiogiai irgi susijusi su Covid-19 valdymu.

„Tai – paslaugomis, kurios yra labai svarbios pacientams. Tai – slaugos paslaugos namuose. Dar prieš prasidedant pandemijai kalbėjome, kad yra svarbu plėsti tas paslaugas", – sakė jis. 

Planuojama, kad slaugą namuose teikiantys specialistai, taip pat atsakingi savivaldybių darbuotojai bus mokomi, kaip efektyviai regionuose organizuoti slaugos paslaugas teikiančių tarnybų veiklą, kaip vykdyti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp sveikatos apsaugos ir socialinės priežiūros įstaigų, kaip užtikrinti nenutrūkstamą pirminės sveikatos priežiūros grandinę pacientui. 

Kartu numatyta parengti ir interaktyvią mokomąją medžiagą, informacinius/mokomuosius filmukus apie slaugos namuose teikimą. Taip būtų didinamas visuomenės informuotumas, žinios šioje srityje, kurias žmonės galėtų pritaikyti praktikoje. 

Jis priminė, kad kitos naujienos susijusios su rengimuisi pakartotinėms bangom.

„Nežinome, kiek jų gali būti, ar jos bus, bet turime sukaupti pakankamą apsaugos rezervą. Tad dar vieną siunta papildė iš mūsų, vietinių gamintojų", – sakė jis.

REKLAMA

Kartu A. Veryga pasidžiaugė, kad tam tikros paslaugos mūsų pacientams darosi labiau prieinamos, gydymo įstaigos vis labiau atveria duris.

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad per paskutinę parą užfiksuoti 4 nauji koronaviruso atvejai. Viso patvirtintų atvejų nuo epidemijos pradžios susirgo 1756 žmonės. 

NVSC informuoja, kad trys iš keturių per praėjusią parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų užfiksuoti Vilniaus, vienas – Kauno apskrityje.

„Vilniaus apskrityje – trys, vienas – Kauno apskrityje“, – BNS penktadienį sakė R. Lingienė.

Jos teigimu, vienas iš sostinėje nustatytų atvejų – įvežtinis iš Danijos. Kitas atvejis sostinėje išaiškintas profilaktinio tyrimo metu – sergantysis nejaučia jokių simptomų. 

Trečias atvejis sostinėje nustatytas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojui, jaučiančiam infekcijos simptomus.

Ketvirtas atvejis nustatytas Kauno apskrityje, tačiau kol kas plačiau jo pakomentuoti visuomenės sveikatos specialistė negalėjo – apie šį ir apie kitus naujus atvejus vis dar renkama informacija.

Koronavirusu šiuo metu serga 272 žmonės, pasveiko – 1400, izoliacijoje šiuo metu yra 309 asmenys. Nuo koronaviruso mirė 74 žmonės, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio pirmos dienos šalyje registruoti 15 įvežtinių atvejų.

Praėjusią parą ištirti 5274 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras tyrimų skaičius siekia 356 tūkst. 62.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.     Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2020-06-12 14:17:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradėkite kreipti i dėmesį i kitus ligonius pabodo ta rasliava apie koraną
Atsakyti
-1

G
Garbanele
2020-06-12 14:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Super,pagaliau šaunu,kad paskleidete nes valdžios atstovai galvoje,kad niekas jų aferų nežino, ačiū už drąsą
Atsakyti
-1

S
Skaitytoja
2020-06-12 14:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne vienas jau pralobo į savo saskaita perkėlė nemažus pinigus,dabar bus galima ir savo patirtį perduoti kitoms šalims
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų