Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis džiaugiasi, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutraukė tyrimą dėl jo galimos įtakos gaunant finansavimą asfaltuoti jo gyvenamą Upės gatvę. Vis dėlto premjeras atkreipia dėmesį, kad dėl šios istorijos per pusmetį išklausė daug šmeižto, o jo šeima patyrė psichologinį smurtą.

Ketvirtadienį vienbalsiu sprendimu VTEK nutraukė tyrimą dėl S. Skvernelio. Tirta, ar premjeras nepažeidė įstatymo, nenusišalindamas Vyriausybei svarstant klausimą, ar skirti papildomą finansavimą Vilniaus rajono savivaldybės gatvėms tvarkyti. Skyrus finansavimą, buvo asfaltuota premjero gyvenama Upės gatvė.

Prakalbo apie psichologinį smurtą

„Džiaugiuosi, kad šitoje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas. Nuo pat pirmos dienos tuo ir neabejojau. Kadangi to, kuo buvau nuolat kaltinimas, šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau, džiaugiuosi, kad tas tyrimas, kuris truko labai ilgai, pasibaigė ir sprendimas priimtas vienbalsiai.

Noriu apgailestauti, tai yra teisinis vertinimas. Bet, kokia yra padaryta reputacinė žala kaip politikui, šešis mėnesius nuolat kartojant šmeižtą, melą tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį kalbėjo S. Skvernelis. 

REKLAMA

Jis taip pat retoriškai klausė, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį esą patyrė jo šeima.

„Kai ponas Razma (Seimo narys Jurgis Razma – aut. past.) su konservatorių damomis, suorganizavo šou, gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie dalykai lieka atviri ir neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas. Matyt, ir teisėsauga nesiims jokių sprendimų, vertinti, kas už to stovi, kas finansavo. 

Tenka tik apgailestauti, kad kai kurie politikai, konkrečiai konservatorių partija, elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai“, – sakė premjeras.

Ketvirtadienį VTEK posėdyje svarstė tyrimo medžiagą ir paskelbė išvadą dėl gatvės, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, asfaltavimo aplinkybių. 

Komisija aiškinosi, ar priimti sprendimai skirti finansavimą gatvės asfaltavimui galėjo būti paveikti premjero turimų privačių interesų. Taip pat tirta, ar svarstant ir priimant minėtus sprendimus S. Skverneliui nekilo įstatymo nustatyta pareiga nusišalinti.

Prezidento kritika

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat sureagavo į S. Skverneliui palankią VTEK išvadą, sakydamas, kad politikų teisės tokiais klausimais turėtų būti mažesnės.

„VTEK priėmė sprendimą dėl kelio asfaltavimo į premjero S. Skvernelio namus aplinkybių. Jis buvo palankus premjerui. Demokratinėje valstybėje privalome gerbti valstybės įgaliotos institucijos išvadą. Čia būtų galima padėti tašką, tačiau... Politikų ir viešųjų asmenų teisės tokio pobūdžio klausimais nėra lygios eilinio piliečio teisėms. Jos turi būti mažesnės!

REKLAMA

Jos galėtų būti vienodos tik tuo atveju, jei Lietuvoje turėtume tiek lėšų ir asfalto, kad pajėgtume nedelsdami išasfaltuoti keliukus į kiekvieno iš mūsų namus. O kol taip nėra, asfaltuojame vienur, tuo tarpu kitose Lietuvos vietose žmonės metų metus laukia, kol kelininkai „atras“ ir jų rajoną. Ir niekas nesugebės jų įtikinti, kad viskas čia yra gerai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė G. Nausėda.

Gitanas Nausėda

Gatvę tvarkyti prašė daug metų

VTEK Tyrimų skyriaus vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas priminė, kad minėto Vyriausybės posėdžio metu papildomo finansavimo keliams klausimą į darbotvarkę pasiūlė įtraukti susisiekimo ministras. 

„Kaip matyti iš nutarimo, nutarimas pakeitė 2019 m. gegužės 15 m. identišką nutarimą. Antruoju nutarimu, apie kurį dabar kalbame, Vilniaus rajono savivaldybei buvo skirtas papildomas 300 tūkst. eurų finansavimas. Visuomenei kilo klausimų, abejonių, ar iš šio sprendimo ministras pirmininkas neturėjo asmeninės naudos“, – posėdyje kalbėjo T. Čaplinskas.

Tyrimo metu surinkti dokumentai iš Vyriausybės nutarimą rengusios Susisiekimo ministerijos, apklausta Vyriausybės kanceliarija. 

„Dokumentai nerodo, kad Vyriausybės nutarime yra kalbama apie konkretų objektą mūsų aptariamą“, – pažymėjo T. Čaplinskas.

„Ką yra pateikusi Vilniaus rajono savivaldybė, iš esmės tas pirmas pėdsakas, kurį pavyko aptikti, prašymai, tam tikros pretenzijos, susijusios su gatvės asfaltavimu, matoma dokumentuose, kad prasidėjo nuo 2013 m. vasario. Buvo teikiamos tam tikros pretenzijos, reikalavimai, susiję su tuo keliu“, – vėliau pridūrė T. Čaplinskas.

REKLAMA

Taip pat, jo teigimu, Vadovybės apsaugos departamentas, kuriam pavesta S. Skvernelio apsauga, bent tris kartus kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybė, prašydamas tvarkyti Upės gatvę.

„Vilniaus rajono savivaldybės taryba užsakė techninį reglamentą būtent to kelio ir techninio reglamento pagrindu tas kelias [išasfaltuotas]“, – sakė T. Čaplinskas.

Tačiau kelių tvarkymą numatyta vykdyti ne tik Zujūnų seniūnijoje, kur ir yra Upės gatvė, bet ir Riešėje bei Avižieniuose.

Gatvėje, kurioje gyvena Skvernelis

Premjeras galėjo nežinoti apie kelią

VTEK narys Antanas Šenavičius T. Čaplinsko teiravosi, ar yra nenuginčijamų faktų, kad premjeras būtų žinojęs, jog papildomos lėšos bus skiriamos būtent Upės gatvės asfaltavimui.

„Įvykių eiga rodo, kad realūs sprendimai dėl gatvės tvarkymo prasidėjo nuo 2017 metų. Tiesiogiai tokių duomenų, kad spalio 30 dieną minimo posėdžio metu Vyriausybės nariai ar projektą rengę asmenys turėjo ar galėjo žinoti, neginčijamų įrodymų mes neturime“, – atsakė T. Čaplinskas.

„Įrodymų visuma neleidžia daryti vienareikšmiško teiginio, kad 2019 m. spalio 30 d., dalyvaudamas priimant Vyriausybės nutarimą, ministras pirmininkas žinojo apie tai, kad tuo sprendimu bus skiriami pinigai konkrečiam objektui. Nes objektas priklauso Vilniaus rajono savivaldybei ir visi žingsniai, bent jau tą rodo dokumentacija, nuo 2017 m. buvo priimami Vilniaus rajono savivaldybėje“, – vėliau pridūrė T. Čaplinskas.

Jo teigimu, nėra pakankamai svarių faktinių duomenų, įrodančių, kad šiuo klausimu S. Skvernelis įsivėlė į interesų konfliktą.

REKLAMA

Tyrimų skyrius komisijai pasiūlė nutraukti tyrimą dėl S. Skvernelio, nesant pakankamų duomenų dėl jo atsakomybės.

Klausimas dėl nusišalinimo

Etikos sargai dėl Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltavimo finansinių aplinkybių tyrimą pradėjo pernai gruodžio viduryje, šiemet kovą tyrimo terminas buvo pratęstas dar trims mėnesiams.

Tyrime vertinta, ar premjerui nekilo pareiga nusišalinti, kai Vyriausybė pernai spalio pabaigoje skyrė papildomą finansavimą Vilniaus rajono savivaldybės gatvėms tvarkyti.

Pernai spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Kaip rašė portalas 15min.lt, visa ši suma skirta tik Upės gatvei asfaltuoti. Joje gyvena Vyriausybės vadovas su šeima.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad būtent etikos sargų išvados lems jo požiūrį į Vyriausybės vadovą.

X
2020-06-04 16:14:26
Šikančio katino rauda.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Janina 2020-06-05 22:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam tiek seimo nariu? Vistiek nieko nepakeisit!O nosis krapstyt namie gali.!pinigus atiduokit vaikams,pencini kams.   ATSAKYTI
Janina 2020-06-05 22:07:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Skverneli...atsipr...pirma neseimo bariams kisenes pildyk...ziurekit.i zmonija.liaudi...t.t...gana jums kada.busit sotus!!!?????   ATSAKYTI
Šoperiukas 2020-06-05 20:25:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebūtų vagis o čia juk visas. Premjeras    ATSAKYTI
Jonas 2020-06-05 12:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
... ir ne daugiau   ATSAKYTI
aldona 2020-06-05 08:15:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Taip nesuduriame,bet čia ne apie tai . Kaip galima neišklausyti ,neišgirsti ,brutalumas dabar ,,viršūnė,, mandagumas -prilyginamas durnumui.Prigyvenome laikus kai nekenčia žmogus žmogaus . Premjeras pirmiausia žmogus.Ačiū už atsidavimą darbui.   ATSAKYTI
Vytautas 2020-06-05 12:24:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Už darbą nėra ko dėkoti. Visi dirba. Dar net ir sunkiau, o meluoti - negražu. Ypatingai Tautai   ATSAKYTI
Tuteisa 2020-06-05 07:37:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Narkevic,o kas daugiau,   ATSAKYTI
Ilka 2020-06-05 07:31:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Faktas ,kaip blynas ,ne esame kvaili ,kad ne suprastumėm,kodėl išaksvaltuotas upės gatvės kelias ,Kauno m. iš pagrindinių gatvių, gretimi keliai baisus duobėti ir gyvena 270 gyventojų iš 3 daugiabučių namų ,bet nėra ten kokio didelio viršininko ,ar prarabo ,kad sutvarkytu ,o žada jau dešimtmečius sutvarkysiantys.
O čia ministras perlenkia lazda ir šeima psichologinį smurtą patyrė,tai kas reiškia pačiam ,išskirk šeimai milijoną už patirtus ne patogumus .   ATSAKYTI
r 2020-06-05 07:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsakys - pan narkievici...orlen...bebrai...pirminykas...   ATSAKYTI
tik 2020-06-05 05:43:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bereikia, sunkiai tramdė emocijas? viešumo rinkto kaina, emocijų nereikėjo tramdyti, kai pamatė važiuodamas, kad kelią tiesia-sustabdyti ir nutraukti, o ne kraipyti galva ką? koks sutapimas? 300 tūkst skyrė ir matai kur nuėjo?, kvailių vis mažiau, o ne emocijų, bloga režisūra, o vaidyba ir scenarijus dar blogiau   ATSAKYTI
Kas yra kas? 2020-06-05 00:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kodėl Skvernelis atidavė strategines ministerijas lenkams nešiojantiems Rusiškas Grigorjevo juosteles. Kodėl jis užstoja jį skandinančius tutaišus. Kyla klausimas - kas juos sieja? Gal keliukas į Maskvą, Minską, Kaliningradą.   ATSAKYTI
Cha 2020-06-05 04:51:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Todėl kad Lietuvos lenkai yra tokie pat piliečiai kaip ir visi kiti, išskyrus tokius kaip tu konservuotas šlykštuk. O lenkų frakciją Seime sudarantys žmonės yra šimtą kartų padoresni už jūsų konservatoriais ir krikščionimis pasivadinusius moralinius ir dvasinius puvėsius.
Beje, ne lenkai gina KGBistus, bet jūsų "patriotai".    ATSAKYTI
Romas 2020-06-04 22:35:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apsiverkė rusiškas ubagas   ATSAKYTI
kokia garbė 2020-06-04 22:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nešik dėde ir nesmirdesi.   ATSAKYTI
Žemaitė 2020-06-04 22:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seime visi vienodi,    ATSAKYTI
Taigi 2020-06-04 21:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Libkonservams beliko tik loti, kelti intrigas, ciniskai juodinti kitus, daryti dvaro perversmu scenarijus ir kaisioti pagalius i ratus. Niekingi suskiai.
O "kotletas", "keliukas", "ozka" - puse metu aptarinejami dalykai yra juokas, palyginus su Roko Masiulio ir jo sutves prisiplestais milijonais.
Apskritai, tai geriausias premjeras, koks buvo . Sugeba pasipriesinti ir grybei ir nausedai.    ATSAKYTI
Paslamekai 2020-06-04 20:45:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Zmones, kiek dar mes kesime konservatoriu ir liberalu vagystes, mela, cinizma. Juk tai viena korumpuota sutve su teisesauga, verslu, ziniasklaida.
Uzvakar buvo posedis, kuriame balsavo uz KGBistu isviesinima. Nei vienas konservas, nei liberastas nepakele rankos, kad butu aiskus KGBistai. O Visa lenku frakcija balsavo, kad butu paviesinta. Rupuzes, o sekancia diena stovi prie Cvirkos paminklo {anusauskas, azubali} ir reikalauja, kad jis butu pasalintas. Tai, jus reikia visus pasalinti is Lietuvos su turto konfiskavimu.   ATSAKYTI
pilietis 2020-06-04 18:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
koks jam cia psichologinis smurtas slykstu klausyti tai skvernelis dare spaudima tirianciai komisijai reiksdamas nepasitikejima jiems jeigu isvados bus nepalankios ka jis cia nori apdurninti teisingai prezidentas pasake geda pirmiausia galvoti apie savo nauda kai lietuvoj daug kartu baisesniu keliu sociai   ATSAKYTI
pilieti 2020-06-04 20:47:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
TAu smegenys isplautos jau negriztamai. Avys likimo neturi.   ATSAKYTI
Vilnietė 2020-06-04 17:59:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Netikros ašaros.Ko nepaverkti,juk rinkimai artėja.Dabar galės vesti kaimiečių sąrašą.Artistas ir tiek.Atêjo į valdžią dėl naudos sau ,o šlykščiai meluoja.Dvasios ubagas.   ATSAKYTI
kauniete 2020-06-04 21:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tai tu proto ubage, miestiete. Slyksciai meluoja ir ciniskai dergia tavo tvarteliniai ozio pasekejai jau 30metu.    ATSAKYTI
Joo 2020-06-04 17:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Skverneli i kalejima    ATSAKYTI
Be eeeeeeeee 2020-06-04 21:16:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tavo ozi i kalejima. Nesuprantu, kaip zemele ji dar nesioja.   ATSAKYTI
? 2020-06-04 23:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
abu nesutilps???   ATSAKYTI
Xujnee 2020-06-04 17:34:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokia ir Demokratija Lietuvoje   ATSAKYTI
Lietuvoje 2020-06-04 21:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
nėra jokios demokratijos, vietoje demokratijos, puikuojasi sukčiai, melagiai, vagys konservatoriai. Pažiūrėkit kas vyksta vien internete, šlykštu.   ATSAKYTI
qqq 2020-06-04 17:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
kažin ką prezidentas mano apie Gabrieliaus Lansbergio verslą,kurį remia valstybė,apie nemokamai suteiktą žemę,galėtų pasisakyti tuo klausimu,aišku,Gabrielius ne premjeras,bet partijos vadovas   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vasaros lietus (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Atostogaujantiems Lietuvoje ar tą daryti planuojantiems, turbūt labiausiai rūpi orai. Šiandien minima Septynių miegančių brolių diena, pagal kurią senovės ...
Profesorė Aurelija Žvirblienė (nuotr. stop kadras)
Kasdien skelbiant vis naujas šalis, iš kurių grįžus bus privalomas 14 dienų karantinas, garsiau prabylama ir apie naują koronaviruso bangą. Dar daugiau – nauji susirgimai ...
Žmonės (nuotr. Fotodiena)
BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą nustatyti keturi nauji koronaviruso atvejai – po du Vilniaus ir ...
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Naisiuose susirinkę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai nusprendė, kas juos ves į spalį vyksiančius rinkimus. Galutinis rinkiminis sąrašas paaiškės ...
Oro uostas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Nuo liepos 13 dienos į Lietuvą negalės atvykti užsieniečiai, gyvenantys Švedijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje. Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų