REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kilus korupcijos skandalui, kurio metu buvo sulaikyti 6 asmenys, kurių keli Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus ir Lietuvos bankų asociacijos vadovas Mantas Zalatorius, atlikta apie 70 kratų, bendrovės „Maxima“ atstovai patvirtino, kad taip pat sulaukė STT pareigūnų vizito.

Lietuvoje kilus korupcijos skandalui, kurio metu buvo sulaikyti 6 asmenys, kurių keli Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus ir Lietuvos bankų asociacijos vadovas Mantas Zalatorius, atlikta apie 70 kratų, bendrovės „Maxima“ atstovai patvirtino, kad taip pat sulaukė STT pareigūnų vizito.

REKLAMA

„Atlikdami procesinius veiksmus, STT pareigūnai apsilankė mūsų įmonėje. Buvo paprašyta suteikti informaciją, susijusią su kelių metų senumo įvykiais. Su pareigūnais bendradarbiaujame ir suteikėme visą reikiamą informaciją“, – tv3.lt komentavo „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Ji nepatikslino, su kokiais įvykiais susiję dokumentai buvo paimti, „Maximos“ atstovė taip pat teigė, kad STT pareigūnai jokių asmenų nesulaikė.

REKLAMA
REKLAMA

„Atidavėme dokumentus ir tuo baigėsi“, – sakė E. Dapkienė.

STT pareigūnai taip pat lankėsi Seime, bendrovėje „Kauno tiltai“.

„Seime vakar lankėsi STT pareigūnai. Pateikėme jiems dokumentus, bet daugiau nieko negalime komentuoti, nes vyksta tyrimas ir pasirašėme, kad neatskleisime detalių. Tiesiog galiu patvirtinti tik patį faktą. Ten dalyvavo kancleris, todėl turėčiau pasitikslinti dėl vizito laiko“,  –  tv3.lt teigė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vadovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė ir pažymėjo, kad kažkokių apklausų nebuvo.

REKLAMA

Korupcijos byloje antradienį sulaikytas ir bendrovės „Kauno tiltai“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Tai BNS trečiadienį patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Renata Keblienė BNS patvirtino, kad A. Rusevičius vienas įtariamųjų byloje, tačiau nekonkretizavo, kokie įtarimai jam pareikšti.

„Kauno tiltų“ atstovė spaudai Giedrė Samulionytė-Lekavičienė kol kas teigė negalinti pasakyti, kur yra vadovas.

„Šiuo metu tokios informacijos neturiu, kur yra mūsų vadovas, tai negaliu pasakyti“, – BNS trečiadienį sakė bendrovės atstovė spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat priminė, kad antradienį A. Rusevičius buvo darbe ir kartu su pareigūnais dalyvavo vykdomoje kratoje.

„Vakar, kadangi pas mus apsilankė teisėsaugos pareigūnai, tai susitiko su jais ir pateikė visą prašytą informaciją. Kiek man žinoma, dokumentai – viskas buvo tvarkinga ir daugiau detalių tiesiog atskleist negaliu“, – teigė Giedrė Samulionytė-Lekavičienė.

Atstovė spaudai taip pat teigė neturinti informacijos, kad vadovas būtų sulaikytas kratų metu, be kita ko, ji teigė negalinti pateikti informacijos apie tai, ar A. Rusevičius iš bendrovės pastato išėjo kartu su teisėsauga.

Giedrė Samulionytė-Lekavičienė taip pat teigė negalinti pasakyti, kas yra vadovo advokatas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

STT pranešė apie dešimtis kratų ir kitų procesinių veiksmų, tarnybos pareigūnai antradienio rytą lankėsi ir bendrovės „Kauno tiltai“ pagrindiniame biure.

Taip pat pranešta apie Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus ir M. Zalatoriaus bei dar keturių „verslo pasaulio“ asmenų sulaikymą, tačiau konkrečiai teisėsauga nenurodė, kokie įtarimai pareikšti sulaikytiesiems, nei atskleidė kitų sulaikytųjų tapatybių.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams ir aiškinasi V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

REKLAMA

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose.

Įtakingų verslo organizacijų atstovų sulaikymas, ekspertų nuomone, rodo, kad susitarimai tarp politikų ir interesų grupių vis dar vyksta „po kilimu“. Politologai tvirtina, kad rezonansinis įvykis gali būti naudojamas artėjančiai rinkimų kampanijai, o įtakingų verslo asmenų sulaikymas gali būti ne tik teisėsaugos tyrimo, bet ir vykstančių povandeninių politinių kovų išdava.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų