Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis teigia, kad paviešinta vaizdo medžiaga, kaip prieš aštuonerius metus iš Neringos Venckienės namų buvo paimama Laimutės Stankūnaitės dukra, yra manipuliacija daline informacija ir emocijomis. Taip pat generalinis prokuroras neigia, kad Venckų šeima vaizdo medžiagą, kaip yra teigusi, gavo netyčia.

E. Pašilis Seime antradienį paprašytas įvertinti pareigūnų darbą per 2012 metų gegužės 17 dieną vykdytą Laimutės Stankūnaitės dukters paėmimo operaciją iš jos tetos Neringos Venckienės namų Kauno rajone.

Šių metų gegužės 14 dieną išplatinta vaizdo medžiaga, kad mažametė mergaitė priešinosi paimama. 

„Iš esmės tai yra dar vienas pavyzdys, kaip suinteresuoti asmenys, kurie kuria sau palankią visuomenės nuomonę, manipuliuoja daline informacija ir emocijomis. Klausime nurodomas vaizdo įrašas buvo ikiteisminio tyrimo medžiagos dalis nuo pat šio tyrimo pradžios“, – Seimo nariams sakė E. Pašilis.

Vaizdo medžiagą gavo ne atsitiktinai

Jo teigimu, ši vaizdo medžiaga teisėsaugai puikiai žinoma ir ne kartą analizuota. Be to, jis paneigė N. Venckienės sūnaus Karolio Venckaus teiginį, kad vaizdo medžiaga šeimos žinioje atsirado atsitiktinai.

REKLAMA

„Visa ši vaizdo medžiaga puikiai žinoma, daugybę kartų analizuota, tikrinta ir vertinta įvairiausiais aspektais. Todėl nieko naujo, paskelbus jos ištraukas, pasakyti negalima. Taip pat noriu pabrėžti, kad ši medžiaga teisiamosios N. Venckienės žinioje atsidūrė ne atsitiktinai, kaip buvo komentuota, o visiškai oficialiai perduota kaltinamajai kaip ikiteisminio tyrimo medžiagos kopija, su kuria ji turi teisę susipažinti“, – teigė E. Pašilis.

Nuo išsamesnių komentarų šiuo klausimų E. Pašilis susilaikė.

Korupcijos skandalas kilo ir dėl Ūkio banko bylos: 11 sulaikytųjų įtariami ne tik kyšininkavimu

Korupcijos skandalas kilo ir dėl Ūkio banko bylos: 11 sulaikytųjų įtariami ne tik kyšininkavimu

 

Tiria savo prokurorus

Seimo narių grupė E. Pašiliui adresavo klausimą, ar jis ketina prisiimti atsakomybę už tai, kad trys prokurorai su advokatu aptarinėjo bylas ir tarėsi dėl galimų sprendimų jose.

„Šiuo atveju, gavęs duomenų apie galimai prokurorų bei kitų asmenų daromas nusikalstamas veikas, ne tik pradėjau jums žinomą ikiteisminį tyrimą, bet ir inicijavau kompleksines prevencines priemones, kurios, tikimės, neleis pasikartoti tokiai situacijai. Šiuo metu jau atliekamas dalies finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų patikrinimas bei rotacija tarp jų kontrolę vykdančių prokurorų“, – kalbėjo E. Pašilis.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, gavusi duomenų apie tai, kad du Generalinės prokuratūros prokurorai, Kauno apygardos prokuroras bei FNTT tyrėjas neformaliai susitikinėjo su Kaune praktikuojančiu advokatu Š. Mickevičiumi. 

Šie asmenys aptarinėdavo jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis, bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

REKLAMA

Tuo metu, paklaustas apie Generalinės prokuratūros atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno Renato Martišiaus galimai neteisėtų veiksmų, E. Pašilis susilaikė nuo komentarų.

Geriausias sprendimas

Generalinis prokuroras paprašytas paaiškinti, kodėl 2019 m. kovą savo dukros krikštatėvį J. Gelumbauską paskyrė Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiuoju prokuroru, nors kandidatas atrankos komisijoje surinko mažiausiai balų.

Atsakydamas į klausimą, E. Pašilis nedaugžodžiavo: „Manau, kad, įvertinęs visų kandidatų kompetencijas bei patirtis, priėmiau geriausią galimą sprendimą“.

Tuo metu, paklaustas apie Generalinės prokuratūros atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno Renato Martišiaus galimai neteisėtų veiksmų, E. Pašilis susilaikė nuo komentarų.

Kito kelio nebuvo

Generalinis prokuroras sulaukė klausimo, kodėl persigalvojo ir pateikė ieškinį valstybei, prašydamas atlyginti žalą, patirtą, kai dirbo gyvsidabriu apnuodytame Ukmergės teisme.

„Prieš penkerius metus nebuvo pernai birželį priimtos galutinės Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutarties. Teismas konstatavo, kad toks nuodijimas truko apie 10 metų. Bet buvo lūkestis, kad, kai toks sprendimas bus priimtas, kai kurios valstybės institucijos savo iniciatyva išspręs dėl žalos atlyginimo ir tiems asmenims, kas ją patyrė, tačiau nesikreipė į teismą su individualiu ieškiniu.

Visgi po teismo sprendimo paaiškėjo, kad kito teisinio kelio dėl žalos atlyginimo dar keliolikai nukentėjusiųjų, tame tarpe ir teisėjų, deja, nėra. Tokiu atveju, manau, tiktų ir pilietinė teisė, bet ir tam tikra pareiga būti pavyzdžiu kitiems, ginti savo teises teisme. Ir tai nėra kova su valstybe“, – teigė E. Pašilis.

REKLAMA

Jo teigimu, tai skatina institucijas priimti sisteminius sprendimus visų piliečių labui.

„Tikiuosi, kad tam pasitarnaus ir tas teismo procesas, kuriame man šiandien tenka dalyvauti“, – sakė E. Pašilis.

Grupė valdančiųjų ir juos remiančių Seimo narių į parlamentą antradienį iškvietė generalinį prokurorą Evaldą Pašilį atsakyti į klausimus, susijusius su įvairiomis rezonansinėmis bylomis ir pareigūnų atsakomybe. 

Nuomonė
2020-06-02 14:42:34
Tai nusikaltimo įrodymai!! O Pašilis dangsto nusikaltimą.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
antanas 2020-06-10 18:06:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kylam i kova ir griaunam ta pydaru valdzia,uztenka cia is zmoniu saipytis,jeigu ka sudominau,tai cia mano tel.nr.860894667,man reikia fyziskai pasirengusiu,apie simta gerai pasirengusiu zmoniu,jeigu tikrai yra tokiu ,paskambinkit.   ATSAKYTI
jadze 2020-06-10 18:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tu klausyk meslo gabale,jeigu sitos filmuotos medziagos tu nepripazysti,tai koks tu is viso pareigunbas,tu meslo kruva,ginantis pedofilu klana,atsirado mat supystasd prokuroras,jeigu tokie meslai atstovaus teisesauga,tai tuoj juos pacius reiks sodinti uz grotu.   ATSAKYTI
Irena 2020-06-04 20:51:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai kad vaikas kovoja už motiną jūs teisėsauga jau įrodė kad kalta ,o prokurorų sąžinė ir jų nustatyti įsakymai kurių konstitucijoje nėra ko nors verti .Lietuvos teisėsauga supuvus ir iškraipyta kiek teisėjui atseikėta toks ir įstatymas iš normalaus Letuvos gyventojų padaro nusikaltėlius tas pats Pašilis kiek bylų sufabrikavo dar turi balsą ir reikalauja pagarbos    ATSAKYTI
Kęstutis 2020-06-04 15:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keista, kai pats būdamas nekompetetingas, vienašališkai sprendžia kandidatų kompetenciją   ATSAKYTI
Arunas 2020-06-04 14:24:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar karta yrodoma kad lietuvos teisesauga korumpuota.turtuolius kaltus paleidzia nekaltus biednus uzdaro .ko noret mat rosija valdo    ATSAKYTI
Ups 2020-06-04 14:18:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik emocijos? Ir viskas? Empatijos nulis. Nužmogėjęs. O galėtu išsiaiškinti, kas yra atsitike su NEKALTU asmeniu , kuris atskirtas nuo senelių, giminės, natūralios vaikystės!    ATSAKYTI
Joga 2020-06-04 12:26:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apsisikot valdininkai, prokurorai. Milicininkai niekseliai. Jau nera zodziu ta anstole kiaules snukiu kad ji kur gala gautu dvokia nuo jusų prasmirde is siplaukit savo Š... Geda i jus ziureti dvokiat.    ATSAKYTI
Ilona 2020-06-04 12:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reiskia paskaicius eilę straipsniu JTO advokato Tomo ir kitus susidaro vaizdas, kad Pasilis Skvernelis, Gribauskaite iskrypeliai pedofilai. Stai JTO advokatas raso: Lietuvos vyriasybe praso JTO Deimantes byla uzdaryti? Kodel? Persasi mintis, kad naudojasi savo milicininkiska patirtimi ir suka savo subine. Tas pats ir su Pasiliu, reiskia ta mergaite paslepe ir patys naudojasi ja. Jei Gribauskaite leido ir dar seimo reikalavo, kad mergaite būtų paimta bet kokia kaina. As ja tikejau, dabar nusivyliau. Lietuvoji nera aukstos kultūs zmoniu is padugnių pasistebe iskise galvas is srutų valdo sali ir mus. Su mumis elgiasi kaip chamai. Pasilis ir Skvernelis nuo sio įvikio pamatymo man jie zemiausio lygio. Siukslynas. Su jais taip pat reiketų pasielgti.    ATSAKYTI
???? 2020-06-04 13:21:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar durniau parašyti nesugebėjai? Kažkokių bereikšmių frazių kratinys!!!!  
Ai 2020-06-04 12:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Zmogus yra nekaltas kol teismas neirodo jo kaltes! Bobute pasake tai sodinkit i kaliuze. O zmogzudzius garbinkime ir toliau! Pirmyn Lietuva! Mes ir taip pagarsęje pasaulyje kaip vagys, ir nusikalteliai. Ir matau ne veltui nes garbiname zudikus. Traumos... idomu kaip savo vaikus plestumete ir purvinu ranku...    ATSAKYTI
Dauguma prokūroru dirba tam kas duoda 2020-06-04 10:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau prokurorai apskritai gina tiktuos interesus už ką gauna ar atlygi ar pažistamiems a verslinilams a ne?   ATSAKYTI
Tiesa 2020-06-04 08:33:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gen. Prokuratura turi atnaujinti tyrima, kurio net nebuvo Nors mergaites, gyb Klaipįdoje. ir davė parodymus byloje pedofolo kunigo Vidmanto Karecko. Gal jisai irgi jį teisė Ukmergėjė dėl moksleivių grabinėjimo, jei pedofilas Kareckas neįkistas į kaliūzę, o tik nuteistss pinigine bauda Pagarba ,ūdų valstybei pedofilams, kurie valdo valstybįės galvas, ir nežino, kado jų fikra ar d;nus bus išprievsrtaitas   ATSAKYTI
Gintas 2020-06-04 08:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Generalinis prokuroras negali pripažinti esąs klydęs , kitu atveju privalo atsisakyti savi teiginių ir atsistatydinti.Kada kėdė yra brangesnė už tiesą , tada tokia prokuratūra neverta pasitikėjimo.Dar daugiau-kada nusikaltimus slepia žmogus atsakingas už įstatymo laikymąsi-tokia valstybė gali būti parduodama tiesiog gabalais,ką ir matome kur nusirita tie prokurorai kurie iniciavo Venckienės persekiojimą.   ATSAKYTI
Hmmm 2020-06-04 07:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Toks jausmas kad Lietuvoje beveik visi korumpuoti pareigunai.   ATSAKYTI
Katinas 2020-06-04 09:21:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tik Venckienė nebuvo korumpuota teisėja.Gaila,praradom tokį turtą!!!!  
Babytė 2020-06-04 11:03:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vat ir nebuvo Neringa korumpuota ,nes jos bylas pertikrino už 5 metus ,norėjo rasti kompromatą ,bet nepavyko  
Nesvarbuvisi jiexiurkinai 2020-06-04 06:45:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi jie ziurkinai suka dsvo uodegas   ATSAKYTI
Juodis 2020-06-04 00:39:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie ten visi pedofilai   ATSAKYTI
Jakūdryn 2020-06-03 21:54:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gėda pašiliui gėda uūtenka ant žmonių nekaltų užsisėst kaip stagnacija mokytoja ant vargšo vaiko į laisvę venskienę ir žalos atlyginimą už tampymą šeimos   ATSAKYTI
Gema 2020-06-03 20:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ir kaip pašilis gali šitaip akiplėšiškai kalbėti!?... Kuo jis mus laiko? Kvailiais?!... Gėda!!!...    ATSAKYTI
Okey 2020-06-04 08:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jų visų toks gyveno būdas, melas, melas ir dar kartą melas, jau pradedant nuo mažų klerkiukų. Įžūlūs nemandagūs, akiplėšos, nesiskaito su jokiu žmogumi  
Nieko nepasakys 2020-06-03 20:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ka jis gali pasakyti?    ATSAKYTI
One 2020-06-03 17:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai tikrai labai informatyvus vaizdo irasas.Ir tikrai nepalieka abejingu.Kas tai yra manipuliacija ,ponai skaitykyte vikipedijoj ir nemanipuliuokite zodziais.   ATSAKYTI
Greta 2020-06-04 02:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
One debile, tai yra informatyvus sukviavimas, mahinacija siekiant sau naudos ir uzsiciaupk pedofilija...  
Linas 2020-06-03 17:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Šitą tai tiksliai reikia šveisti lauk, bet mūsų "miegančiajai gražuolei" - prezidentui greičiausiai per daug rūpesčių planuojamais įrengti fontanais po jo langais Daukanto aikštėje.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų